Національна Ресторанна премія Сіль: пивна культура в Україні стрімко розвивається

08 Липня 2020

Ресторанна премія
Національна ресторанна премія СІЛЬ у грудні 2019 року вже всьоме визначила найкращі заклади харчування України. Щороку кращі ресторани-пивоварні і пабиберуть участь у змаганні лідерів і перемагають. Хоч останні півроку для рестораторів були не найкращими, пропонуємо публікуємо статтю, щоб пригадати чи ненайяскравішу докарантинну подію – церемонію нагородження «Українського ресторанного Оскара».  Усі переможці та призери отримали відзнаку премії – мідні сковорідки СІЛЬ. Традиційно інформаційним партнером заходу виступає медіа-проєкт «Технології та Інновації». Цьогоріч кращими у пивних номінаціях стали столичні заклади.

Премія встановлює рекорди

Національну ресторанну премію СІЛЬ заснували у 2013 році. Відтоді конкурс кращих закладів харчування вдосконалювався організаційно та постійно розширював географію та кількість учасників. Тому вже згодом його почали називати «Українським ресторанним Оскаром», оскільки СІЛЬ – головна професійна подія ресторанної індустрії, що гуртує велику кількість професіоналів своєї справи.

У 2019 році експерти премії висунули у номінації рекордну кількість закладів: загалом за вихід до фіналу змагалися 2874 ресторани та паби з 51 міста України. У результаті фіналістами стали 187 закладів із 23 міст.

Кількість номінацій Національної ресторанної премії також зросла. У 2019 році заклади гостинності змагалися у нових номінаціях – «Найкращий винний бар» і «Найкращий азійський ресторан». Дев’ятнадцятою категорією-сюрпризом, про яку повідомили лише  під час церемонії нагородження, стала номінація «Відкриття року».

Уже традиційно на початку грудня в ексклюзивному закладі в столичному КВЦ «Парковий», що відчиняє свої двері лише раз на рік задля такої події, зібралися найповажніші експерти ресторанної індустрії. Понад 30 тисяч глядачів стежили за нагородженням у режимі онлайн.

Прискіпливий відбір переможців проходив у декілька етапів. Частина учасників подавала заявки на конкурс самостійно, іншу групу сформували експерти премії. Згодом був сформований лонг-лист закладів-фіналістів, до яких по п’ять разів навідалися члени журі. На основі власних спостережень вони оцінили якість і рівень закладів за певними критеріями: кухня, сервіс, атмосфера та спеціалізація. До речі, переможці 2018 року не мали змоги повторно спробувати свої сили цьогоріч. А ресторани, власниками яких є члени журі, взагалі не беруть участі в змаганні.

Визначали фіналістів премії 118 експертів. Серед них – 10 представників міст-мільйонників та великих туристичних центрів: Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпра. Ще по чотири експерти представляли кожну область України.

До складу журі увійшов 31 фахівець, серед яких – шеф-кухарі Євген Клопотенко та Юрій Ковриженко, бренд-шеф мережі закладів «Сільпо» Марко Черветті, ресторатор Андрій Осіковський, засновник Ulichnaya Eda Роман Тугашев, архітектор Олег Волосовський та інші.

Андрій ОСІКОВСЬКИЙ, директор чернігівської пивної майстерні BierWelle, вже втретє бере участь у визначенні найкращих закладів харчування України у межах Національної ресторанної премії СІЛЬ і зазначає, що щороку пивні заклади оцінюють усе прискіпливіше. Зокрема, жорсткішим став відбір фіналістів, змінилася система оцінювання.

Перед визначенням переможців нинішньої премії Андрій Осіковський відвідав понад 40 м’ясних ресторанів, пабів і пивних ресторанів, зазначивши, що рівень обслуговування у закладах суттєво зріс. Деякі українські заклади за усіма параметрами кращі, ніж відомі закордонні.

– Вважаю, що в Україні зараз відбувається справжній розквіт ресторанного бізнесу. Відкрилося дуже багато ресторанів, і ми бачимо, що українські заклади прогресують. Змінюється на краще кухня, розвивається пивна культура. Загальний рівень розвитку ресторанного бізнесу в розумінні обслуговування також покращився. Зараз він набагато вищий, ніж у багатьох закладах Європи чи Америки, – вважає Андрій Осіковський.

Кращі з кращих

За бездоганність і точність результату премії відповідав незалежний аудитор премії, світовий лідер у сфері аудиту – міжнародна компанія «РМС Україна». Вже вкотре аудитори підтвердили, що формування рейтингу фіналістів та визначення переможців премії відбулося відповідно до технологій. За результатами прискіпливого та ретельного оцінювання перемоги у номінаціях отримали 19 закладів.

Антон СТЕЦЕНКО, директор столичного закладу «This is Пивбар», який визнали кращим пивним рестораном, вважає перемогу важливим досягненням усього колективу закладу.

– До перемоги ми йшли три роки, і вибороти її вдалося завдяки командній роботі та вірі в те, що у нас усе вийде. Працюємо для гостей – у нас слово «Гість» пишеться з великої літери. І, звісно, постійно вдосконалюємося.

Зараз ми пропонуємо відвідувачам 105 сортів пива: 50 – на кранах, 50 – у пляшках, а також п’ять сортів особливого вінтажного пива.

При цьому зберігання напою відповідає всім стандартам, і тому його смак та якість «на виході» залишаються незмінними. У нас є велика пивна магістраль: із другого поверху на перший тягнеться три кілометри трубопроводу з напоєм.

Ще одна особливість – власний цех для в’ялення м’яса, хлібний та кондитерський цехи, – розповідає про заклад-переможець Антон Стеценко.

– До того ж ми завжди намагаємося забезпечити комфортні умови для всіх відвідувачів: проводимо трансляції футбольних матчів, святкування днів народжень, весіль та інших важливих подій. Щомісяця організовуємо цікаві заходи – скажімо, на новорічні свята запропонували гостям цікаву програму у стилі 80-х.

У тому, що сучасні пивні ресторани повинні постійно вдосконалюватися, переконаний і Василь МИКУЛІН, директор закладу Varvar Bar, що визнаний кращим пабом.

– Намагаємося позиціонувати наші бари як заклади нового рівня. Адже пивні бари повинні бути не просто місцями, де подають пиво, а красивими закладами з симпатичним дизайном та хорошою кухнею. Приємно, що впродовж останніх кількох років з’явилися чудові проекти, які доводять: крафтові бари можуть бути красивими. Звісно, у наших закладах ми звертаємо увагу насамперед на пиво та його якість. А гарний дизайн – це вже для створення позитивного настрою, аби насолоджуватися улюбленим напоєм було ще приємніше, – зауважив Василь Микулін.

Фіналісти премії СІЛЬ 2019

Статтю опубліковано в журналі Beer. Technologies and Innovations № 15

Ознайомитися зі змістом і замовити примірик можна в інтернет-магазині.