У Німеччині вдруге скасували Октоберфест

05 Травня 2021

Октоберфест
Всесвітньо відомий фестиваль пива Октоберфест, що проходить у Мюнхені, заздалегідь скасували вже другий рік поспіль – попри загальну надію на те, що скоро ефект від вакцинації дозволить поступово повертатися до нормального життя. Про це повідомляє видання  Deutsche Welle.

Прем’єр Баварії Маркус Зьодер сказав, що ухвалив таке рішення “з тяжким серцем” разом з мером Мюнхена Дітером Райтером.

Фестиваль, що приваблює до столиці Баварії тисячі гостей з усього світу, мав би відбуватися з 18 вересня до 3 жовтня.

Зьодер пояснив, що Октоберфест – “найглобальніший” фестиваль, і оскільки пандемія ще далеко не під контролем, настільки масового зібрання людей не можна дозволити, тому що у фестивальній атмосфері забезпечити повагу до заходів безпеки практично неможливо.

Ситуація надто непевна. Уявіть, якщо ця подія стане осередком великого спалаху коронавірусу. Це б назавжди заплямувало бренд фестивалю, і ми не хочемо такого сценарію, – пояснив він.

Схожу думку висловив і керівник фестивалю Клеменс Баумгартнер, заявивши, що це “абсолютно правильно не лише з міркувань охорони здоров’я, але й доброї репутації Октоберфесту як безпечного фестивалю”. Він висловив сподівання, що у 2022 році фестиваль нарешті зможе відбутися.

Мер Мюнхена сказав, що скасування фестивалю є великим ударом для багатьох людей, яким подія дозволяла заробити значні кошти. Останній Октоберфест у 2019 році приніс у місцеву економіку близько 1,2 млрд євро.

Октоберфест проводиться вже більше 200 років і в останні роки за весь період свята збирав до 6 млн гостей з усього світу. За свою тривалу історію Октоберфест неодноразово скасовувався – свята не було у роки Другої світової війни та 1946-48 роках, а також під час спалаху холери у 1854 році, коли в Мюнхені померли тисячі людей.