Українсько-німецька колаборація в «Пивній Думі»: Вarleywine з копченою грушею

17 Лютого 2020

Міжнародна колаборація
Українські поціновувачі і любителі пива завмерли в очікуванні першого спільного варіння крафтового пива від ідейного натхненника, автора і двигуна проекту «BraufactuM», пивовара з Німеччини Марка Раушмана і столичного пивовара мережі крафтової пивоварні та ресторанів «Пивна Дума» Сергія Гойко. Колаборація та обговорення відбулися 12 лютого в ресторані-пивоварні «Пивна Дума».

Пивовари познайомилися в Києві рік тому, коли Марк уперше приїхав з візитом і представляв колекцію «BraufactuM». Відзначимо, Марк закінчив Технічний Університет Берліна за фахом інженер-технолог пивоварного виробництва, а також захистив докторську дисертацію у Берлінському Науково-дослідному Інституті Пивоваріння і Солодовництва. За заслуги в цій області був обраний почесним членом Німецького сільськогосподарського об`єднання. Його знають як одного з найзатятіших в Німеччині пропагандистів пивної культури.

В ході того візиту Марк завітав на пивоварню «Пивної Думи» на запрошення Сергія Гойко, якому була цікавою думка експерта.  Пивоовар продемонстрував виробництво, влаштував дегустацію нових сортів. Так народилася і назва нового колабораційного сорту «Pears &Talks» Вarleywine.

Потрібне чимале вміння, щоб зварити дійсно гарний барлівайн. Тому колаборація німецького та українського пивоварів, що відбулася вже 12 лютого 2020 року, була захоплюючою. В рецепті пива використовувалися: німецькі дріжджі,  українська копчена груша, три сорти хмелю – на вибір:  Columbus 15% або Hercules 16%, Styrian hp alt 5, Tettnanger 2,3%.

Це перший досвід колаборації українського крафта та історичних традицій Німеччини. Для вітчизняної індустрії пивоваріння колаб став величезним кроком до нових аудиторій на світовому ринку. Зварене пиво «Pears &Talks» Вarleywine буде презентовано в Україні – у вересні 2020 року в Києві у закладах мережі «Пивна Дума», В Німеччині – в листопаді 2020 року у берлінському тап-румі Braufactum lе, де  зберуться європейські журналісти, пивні блогери і лідери думок.

collaboration, Пивная Дума