Сучасний Varvar - симбіоз творчості та технічної бездоганності

2020 року пивоварня Varvar відзначила 5-річчя. Це знакова дата не тільки в історії компанії, а й в українському крафтовому пивоварінні. Адже Varvar є одним з флагманів
крафтового руху країни. З моменту свого запуску пивоварня завжди знаходилася на піку тенденцій і вістрі технологічного прогресу. Народжуючись як гаражна, сьогодні вона вже фізично не вміщує всі інновації для реалізації творчих задумів. Вирушаємо знайомитися з технічними новинками, інстальованими на реальному виробництві!

Читати далі

Пивоварня з майбутнього на пивній мапі України

Рік тому на пивній мапі України з’явилась нова пивоварня – 2085. Проєкт заснували пивовар Назар Дребот, який до цього запустив 7 крафтових пивоварень (в США, Грузії, Іспанії, Індії та Україні) та ресторатор, співзасновник сім’ї ресторанів THE Валерій Созоновський. Журналісти проєкту Beer. T&I побували на пивоварні й поспілкувались із співзасновником Назаром Дреботом, розпитали про унікальне для України обладнання та концепцію проєкту «2085».

Читати далі

Валерій НОВОСАД, пивоварня O2xygen: сьогодні існує гостра потреба у локальному пиві

Історія мікропивоварні O2xygen розпочалася ще два роки тому. До перших пивних експериментів Валерій займався виробництвом наливок і чаїв – напоїв, пов’язаних із ферментацією. Згодом один знайомий його запитав: «Чому не вариш пива? Через пів року Валерій спробував виготовити власне пиво й з тих пір не розлучається з пивоварінням. За два роки він зварив близько 65 сортів напою. Акцент броварні O2xygen полягає у використанні локальної сировини: трав, які ростуть поруч, дріжджів, які живуть у саду (на кущах, деревах, квітах), а також власних ягід та українського солоду.

Читати далі

Весняні новинки від українських броварень

Не зважаючи на загострення епідеміологічної ситуації в Україні та введеня нових караннтих обмежень, пивне життя вирує. В очікуванні дегустаційних конкурсів і майбутніх фестивалів пивовари продовжують варити нові сорти пива. Ось невеликий перелік того, що нещодавно з’явилось на кранах.

Читати далі

Чому Україні потрібно змінити регулювання пивної галузі

Аби поліпшити умови ведення бізнесу для виробників солодових напоїв та сприяти розвитку крафтового пивоваріння, у Верховній Раді зареєстрували нові законопроекти — №5118 та №5119 від 19 лютого. Вони пропонують низку змін у регулюванні ринку алкогольних напоїв. Які ж зміни чекають на пивну галузь? Про це розповідає Ганна Башняк, керівниця сектору “Контроль і нагляд” Офісу ефективного регулювання BRDO виданню Українська Правда.

Читати далі

Євген Подлєсних, Underwood Brewery: «Пивоваріння сьогодні – величезне поле для експериментів»

Underwood Brewery – це київська незалежна крафтова броварня, заснована 2017 року командою ентузіастів, яких об’єднала любов до класного пива. Тут вміють вражати оригінальними сортами пива й злагодженою командною роботою. Асортимент броварні на момент виходу статті налічує 10 постійних сортів, так звану Athletic Line (Micro IPA, Poison Lips, Amnesia Haze, Guilty Pleasure, Kyiv Lager,
Forest Blanche, IPA, DIPA, Milky Mango, Coco Milk) і декілька експериментальних та колабораційних, зокрема, Fisherman’s Ale, Eastman Asian Gose, Trip Hop. А знайти їх можна у популярних пивних барах, торговій мережі «Сільпо» та на власному сайті. До слова, більшість процесів на пивоварні відбувається вручну. Як це реалізувати на практиці – читайте  в журналі Beer. Technologies&Innovations.

Читати далі

«Починайте з малого, але чітко розумійте, чого ви хочете»: як працює одна з перших крафтових броварень Західної України

«Не знати пива – не знати радощів!», – так колись говорили на Західній Україні про славетний напій пивоварів. Про пиво у цьому регіоні складали пісні та легенди, тут його п’ють гальбами у компанії найліпших колег і кумпелів. Істинний зразок західноукраїнської броварні можна знайти у селі
Микуличин, що біля Яремче. У ній з 2002 року ґаздують подружжя Василь і Олександра МОТРУКИ та їхня родина. Про броварню – візитівку сучасного Микуличина, натуральність і автентичність пива й власну торгову марку пива «Гуцульське» – ми розповімо  у статті для Beer. Technologies&Innovations.

Читати далі

Перша українська сертифікована пивна суддя Лана Світанкова: Пиво для мене: і фах, і професія, і любов

Лана Світанкова – перекладачка, пивний сомельє, суддя BJCP, перший в Україні  Сertified Cicerone  і популярний пивний блогер.  Уже кілька років працює на одній з перших українських крафтових пивоварень, перекладає спеціалізовану літературу й популяризує культуру споживання пива. Серед останніх напрацювань Лани: переклад стилевого довідника BJCP, спроба організувати іспит BJCP в Україні,  посібник по роботі з пивом «заХалявна книжечка beerтендерства»  і переклад пивної книжки «Пиво: еволюція смаку в 50 стилях» Наталі Вотсон, яка незабаром має вийти друком. Журналістам проєкту Beer. T&I Лана Світанкова розповіла про пивну освіту, роботу на Varvar і суддівство на відомому пивному конкурсі – World Beer Awards-2020.

Читати далі

На допомогу крафтовикам: група депутатів пропонує зменшити податкове навантаження

Невеликі крафтові броварні катастрофічно постраждали від карантинних обмежень, а більшість з них у період карантину призупинили виробництво та втратили 90% каналів збуту. Як результат – втрачені робочі місця та надходження до бюджету. Тому, щоб врятувати цей сектор індустрії гостинності  майже 50 народних депутатів від різних фракцій та груп запропонували у двох пов’язаних законопроєктах  № 5118 і № 5119 суттєво зменшити податкове та регуляторне навантаження на крафтовиків.

Читати далі

Цифра місяця: обсяг виробництва пива та солоду

За повідомленням генерального директора ПрАТ «Укрпиво» Галини Коренькової, експертна оцінка обсягу виробництва пива в Україні  (крім  пива безалкогольного з умістом спирту до 0,5 об. % ) за  січень  2021 року складає  9,7 млн.дал,

Читати далі

Презентація каталогу BEER INSIDE, V Дегустаційний конкурс East European Beer Award, Х Міжнародний Форум пивоварів і рестораторів: що чекає на пивоварів і пивоманів цьогоріч?

Щорічно медіагрупа «Технології та Інновації» організовує конференції для фахівців пивної галузі, пивних фанатів, власників пивоварень і ресторанів; видає спеціалізовані журнали й відкриває нові проєкти.  2021 рік стане справді плідним! Що ж чекає на пивоварів і пивоманів?

Читати далі

Пивоварня Altbier об итогах года и планах на будущее

2020 год показал, что пиво AltBier пользуется большим спросом. Объёмы производства все время росли, подстраиваясь под запросы клиента. В 2021 году на пивоварне обещают встретить сезон во всеоружии:  насытить любое направление рынка: дистрибьюция, Хорека, розница или даже экспорт.

Читати далі

Медіагрупа "Технології та Інновації" презентувала Пивну мапу України

У Рівному 27 січня відбулася Перша регіональна об’єднана презентація каталогу “BEER. INSIDE. Пивна мапа України” та дегустація крафтового пива.  Захід відбувся у «Європейському пивному кварталі» (територія пивзаводу «Рівень»). Рівненський пивзавод «Рівень» – одна з найстаріших пивоварень України. Як і ресторан-пивоварня «Кант», є учасником каталогу “BEER INSIDE. Пивна мапа України”.

Читати далі

Відродження традицій пивоваріння

Сьогодні в Україні є вже десятки броварень, де варять крафтове пиво. У кожної – своя рецептура, масштаби розповсюдження і принципи виробництва. Та всі вони так чи інакше орієнтовані на якість напротивагу кількості. Серед популярних українських марок є й такі, чия продукція продається не лише у пивоварнях, малих магазинах і місцевих рестораціях, а також і в мережевих супермаркетах. Проєкт Ukraїner розповідає про відродження пивних традицій українськими броварнями.

Читати далі

На First Dnipro Brewery віє стрімкий вітер змін

Якщо говорити про пивну погоду, то на First Dnipro Brewery прогнозується невгамовний змінний вітер. Про його напрямок та швидкість журналу «Beer. Technologies&Innovations» розповів головний «метеоролог» дніпропетровської пивоварні – пивовар, технолог Дмитро Некрасов.

Читати далі

«Майстер-пивовар»: курси пивоварної справи відзначають свій другий день народження

16 грудня, два роки тому, відбувся перший випуск курсу «Інноваційні технології бродильних виробництв».  З тих пір більше сотні студентів опанували пивоварне ремесло. А зовсім нещодавно закінчився  п’ятий курс інтенсив-стаціонару на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Читати далі

Огляд передноворічних пивних новинок від українських броварень

Не зважаючи на карантин, пивне життя країни вирує. Броварні створюють святковий настрій, радуючи новинками, спеціальними сортами, новорічними наборами і атрибутикою та святковими подіями. 

Читати далі

«Рідкий хліб» і тверді цифри. Як розвивається пивна культура в Україні і що їй загрожує

В останні роки в Україні активно розвивається пивна культура. Якщо колись в країні були доступні два-три види цього напою, зараз же багато співвітчизників впевнено назвуть конкретний сорт пива, а то й кількох виробників — від гігантів галузі до крафтового — чиїй продукції вони віддають перевагу. За прохолодним келихом з пінною шапкою, втім, постає робота сотень людей, які роблять значний внесок в економіку країни, пише видання НВ. 

Читати далі