Cтилевий довідник BJCP: оновлення 2021 року
16 February 2022
Cтилевий довідник BJCP
Програма сертифікації пивних суддів BJCP випустила довгоочікувану нову версію керівництва стилевого посібника. Видання 2021 року є оновленням версії 2015-го, а не масштабною її переробкою. Нині пивний блогер Yuri Whynot верстає україномовну версію довідника.
У профільній спільноті BJCP українською, сомельє, перекладачка і сертифікований Cicerone Лана Світанкова розповідає про зміни.
Що змінилося радикально (не просто кілька слів у стилі, скажімо, тому що немає жодного, де хоча б порядок слів не замінили):
– Основна зміна, яка мене дуже нервує: це майже з усіх стилів, де були коментарі про прийнятну незначна кількість ДМС, сірки, тощо, це прибрали. І єдине місце, де написано, про те, які побічки можуть бути прийнятні, скажімо у лагерах – це “Вступ до стилів”. Тому уважно читайте вступи.
– Дункель переписали майже повністю
– У шварцбірі змінили колір і гіркоту.
– Відтепер у всьому німецькому пшеничному пиві жувальна гумка в будь-якій кількості – вада.
– Повністю переписали вступ до шотландського пива
– У категорії ІРА з’явився підстиль спеціального Brut IPA (нашо, неясно, він же уже на ладан дише), а мутний іпа переїхав у категорію 21C.
– У фламандцях тепер прийнятні ноти оцтової кислоти, якщо вони збалансовані з солодовим профілем.
– Уся категорія 26 трапістів тепер Монастирське пиво.
– У дикому пиві з’явилася категорія 28D. Звичайне кисле пиво (в основному для швидких закислених у чані кисляків)
– У фруктовому пиві тепер нова категорія 29D. Виноградний ель – копія італійського елю, але тепер італійський ель – тільки в Італії, а для решти – просто виноградний.
– У пива з бретами тепер з’являється опис не лише фанкове, а й фруктове.
– Келербір не лише перенесли в історичні стилі, але й прибрали з нього всі припустимі “молоді/зелені” аромати і смаки, і тепер він має бути “повністю вибродженим, без побічних ароматів, асоційованих з молодим пивом”
– З вітбіра зникли всі згадки про кислинку.
– Фруктові ламбіки чомусь повністю перевели на гьози. В сенсі категорія називається фруктовий ламбік, але всюди в описі “як гьоз з фруктами” і виробляється як гьоз.
– Ґозе винесли з історичних в категорію 23G, тепер він в групі європейського кислого пива.
– З’явилися кілька під-категорій спеціального пива – для сумішей спеціальних, які не влазять в уже визначені. Здається, нічого не забула.
Читайте також: У Києві проведуть практичну частину іспиту BJCP