Міди – нова тенденція ринку напоїв України?

18 February 2022

Міди

Хоч міди тільки набирають популярності в Україні, але в арсеналі українських пивоварень вже можна знайти зразки, або й долучитись до дегустації цих напоїв. Журналісти проєкту Beer. T&I project поспілкувались з членом Асоціації сомельє України, засновником проєкту  Degustuymo Михайлом  Ляпіним і запитали про цю тенденцію.

 

Як розповідає Михайло Ляпін, мід в Україні є геть непопулярним, бо дуже мало хто знає, що це за напій. І, на жаль, є стійке упередження через медовуху, а мід набагато різноманітніший напій.

Проте запит на цю категорію існує, як і серед пивоварів, так і серед споживачів.

Цю категорію можна додати до пивних замагань, бо треба збільшувати обізнаність людей про цей напій. Українських медоварів поки ще мало, але вже є профільний конкурс від Гільдії Медоварів. Експертний розвиток категорії, плюс поширення інформації щодо напою сприятимуть розвитку культуру споживання.

Нещадовно Михайло відкрив власний проєкт Degustuymo, у рамках якого відбуваються дегустації сидрів і мідів.

Формат моїх дегустацій – десь посеред розваг та пізнанням нового. У дегустації є куратор, що вибудовує послідовність напоїв й управляє нарацією. Розповідаємо багато як історичних фактів, так і асоціативного ряду, і просто спілкуємося про напій, який дегустуємо. Мій проєкт має різні сторони, є магазин сидру та міду, а є сервіс з підбору алкоголю. Ми у Degustuymo можемо наповнити вашу історію відповідною послідовністю якісного алкоголю і цікавими асоціаціями.

Читайте також: ХІ ФОРУМ ПИВОВАРІВ І РЕСТОРАТОРІВ: ЩО, ДЕ І ЯК?