Засновник бренду «Ципа» Олександр ШАТАЛОВ: Коли пивоварня перестає експериментувати, як на мене, вона перестає бути крафтовою
26 Лютого 2021
рибник та ферма мангалиць!
Цікаво та детально про власний розвиток в пивоварінні, трансформування компанії та перспективи
крафтового пивоваріння в Україні розповів в інтерв’ю ідейний натхненник і засновник бренду «Ципа» Олександр ШАТАЛОВ.
Постійний пошук – одна з ключових характеристик крафтової броварні
Самі того не знаючи, ми опинилися на гребені крафтової хвилі в Україні. Тоді тільки почали заявляти
про себе крафтові пивоварні. І в той же момент з’явилася «Ципа». Пиво бренду стали впізнавати та просити
в інші міста, дуже швидко продавалося те, що ми довго наварювали у підвал. Зрозуміли: потрібно робити наступний крок, і ним стала перша черга розширення виробництва. Одночасно почали відкривати власні бари по країні. Зараз завершуємо етап великої реновації, що тривала 2 роки, закінчуємо запуск нового заводу. Це невелике підприємство, що стане потужною точкою розвитку Квасів, місцем тяжіння поціновувачів пива, виробництвом, яке буде генерувати податки у місцевий бюджет.
Наразі налаштовуємося на новий рівень, уже маємо можливість представити ширшу лінійку пива, фермен-
тувати та робити бочкову серію. На базі старої пивоварні запустили проєкт «кисловарня». Тут варитимемо пиво з використанням лактобактерій – сорти типу берлінер, гозе, сауери, а також робитимемо шалені
експерименти, наприклад, пиво з огірками, пиво-борщ. Започаткували преміумлінійку – пиво з бочковою витримкою. Сакральним місцем для витримки слугуватиме приміщення на базі нового заводу, де додається
5-й елемент пива – діжки з-під благородних напоїв. Уже маємо діжки з-під бордо, привезені з Франції, коньяку, мадери, бурбону. Пиво витримується від 3 до 6 місяців, і знаєте, в результаті вдаються дивовижні напої.
Коли пивоварня перестає експериментувати, як на мене, вона перестає бути крафтовою. Різні вироб-
ництва мають різні можливості для цього. Ми, наприклад, пішли у специфіку регіону, коли використовували карпатські чебрець, м’яту, календулу, місцеві ягоди.
Сьогодні вирішили запропонувати нашим гостям максимально можливу палітру: від простого якісного пива, нашої відповіді євроларегам, – до барлівайну, витриманого у діжках. Аби кожен міг знайти для себе смак, який йому до вподоби. В таких експериментах плануємо провести найближчий час.
Детальніше про нове гніздечко у Квасах, концепцію та нові розробки пивзаводу й автентичність пива читайте у свіжому випуску журналу Beer. Technologies&Innovations №17-18-19!
Поспішайте оформити підписку на журнал 2021 року (вартість – 450 грн)!
Анна Ільчук, тел .: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел .: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net