Засновник Театру пива «Правда» Юрій Заставний: Пиво з собою? Мікро-паб? Ботл-шоп? Все разом
28 Квітня 2021
Коли ресторани в 2020 році перестали працювати, ми не мали де продавати пиво. І хоч ми львівська крафтова броварня, але за межами центру нас ніде не було. Ми пішли в одну львівську мережу придомних магазинів і сказали приблизно таке – ви і ми місцеві компанії, йде тренд крафтового пива, то давайте зробимо щось спільне у Львові, щоб люди пили добрий продукт. На що вони сказали приблизно таке – не розказуйте нам байки, є типовий контракт з усіма ретровідкатами, підписуйте або ні, а, і ще – навіть якщо підпишете, все одно продаватись не будете, бо в тепло ви маєте стояти в холодильнику, і вам їх треба ще купити. А, і ще орендувати під них площу за окремі гроші. Я з переляку сказав – ну ок, це грабіж, але спробуємо. Не заробим, хоч чогось навчимось. Коли я через пару тижнів спитав, як ми продаємось, виявилось, “вони ще думають”. Тут вже моє терпіння закінчилось, я відкликав свою згоду і через кілька місяців, на Янева 19, ми відкрили перший мікро-паб від пивоварні з робочою назвою Правда Craft Mission. Станом на кінець квітня 2021 року, їх вже 5 і ще 3 в процесі.
Що дають такі паби пивоварні? В першу чергу, контроль клієнтського досвіду. Крафтове пиво – делікатний продукт, де все має значення. Асортимент, бокал, система наливу, людина за баром, меседжі від виробництва, дегустації – у своєму власному форматі пивоварня має над цим контроль. До цього технічного пиво-орієнтованого міксу додаються лайфстайлові речі – підтримка бігунів/велосипедистів і pet-friendly підхід, а також добросусідство – чат клієнтів, підтримка локальних толок і проєктів на районі. І ви отримаєте придомний паб здорової людини – невеликий, затишний, як ще одна кімната свої квартири. Звідти напишуть про новинку, наллють на виніс заздалегідь по дзвінку і спитають, яке ви хочете пиво тижня.

Є паби, в які я вперше заходив вже на відкриття. Наша команда чудово справляється сама і навчилась відкривати їх за 2 тижні. Коли на початку 2021 року пивовари не мали що варити, вони працювали над їх створенням і – після відкриття – в них.
Переважна частина продаж – пиво з собою. І тут є нюанс. Ми не любимо пластик з багатьох причин – екологічних в першу чергу. Також пластик пропускає кисень – повільно, але пропускає. Але ми зробили невелике, але репрезентативне дослідження і виявилось, що – сюрприз! – воно споживається негайно після покупки. Отже, тара – це засіб не зберігання, а швидкого транспортування пива з розливу на домашній стіл чи пікнік.

Скляна пляшка краща для зберігання. Але з технічної сторони, налити в скло так, як можна налити в пластик – з вприскуванням СО2 і наливом з контртиском – нелегко. Тому для пива правильний налив в пластик для короткого транспортування – краще, ніж просто відкрити кран і наливати в скляну пляшку. Отримуємо втрату карбонізації, моментальне окислення і довгий налив із-за піни.
В такому форматі пивоварні дають людям 1. добре налите 2. знаючою людиною 3. якісне пиво. І не дають то, що тут нікому не треба – дорогі меблі і ремонт в стилі фіолетового гіпсокартону.
Всі актуальні адреси мікропабів Правда Craft Mission тут.
