«Донау Лаб Україна» виступить Головним Лабораторним партнером IX Форуму та конкурсу East European Beer Award 2020

03 Лютого 2020

Нові можливості для учасників
Надати імпульс для чергового кроку в розвитку пивоварної галузі й ринку крафтового пива покликані весняні галузеві заходи медіа-проєкту «Технології та Інновації». Це Дегустаційний конкурс пива East European Beer Award 2020, що відбудеться 10-11 березня у Рівному, і IX Форум пивоварів та рестораторів, який збере всіх гравців сектору 9-10 вересня у Києві. Основними завданнями залишається рух вітчизняного пивоваріння та кожного окремого виробництва, підвищення культури споживання пива. Минулі заходи продемонстрували – рівень якості та різноманітності українського пива невпинно зростає. І велику роль в цьому грає впровадження інноваційних технологій. Тому Головним Лабораторним партнером East European Beer Award 2020 та IX Форуму стане компанія «Донау Лаб Україна» – провідний постачальник лабораторного обладнання та промислових аналізаторів.

Визначення фізико-хімічних параметрів пива – дуже важливий етап для контролю якості в пивній індустрії. Їх стабільність особливо важлива, щоб зберегти правильну міцність, смак і аромат хмільного, яке вже полюбилося споживачам. Без вимірювальних приладів тут не обійтися.

Тож на Форумі пивоварів та рестораторів у Києві компанія «Донау Лаб Україна» представить інноваційні пиво-аналізатори для маленьких та середніх пивоварень Anton Paar Алекс 500 та ДМА 35, а також домашніх пивоварів Антон Паар EasyDens (ІзіДенс). Ці компактні й доступні крафтовим виробникам прилади дозволяють визначати наявність і вміст спирту, екстракту початкового сусла, калорійність, ступінь ферментації і багато інших необхідних параметрів пива. Завдяки цим аналізаторам, виробник завжди точно знає, що вміст пляшки відповідає тому, що буде написано на етикетці.

Для учасників Дегустаційного конкурсу компанія Донау Лаб Україна пропонує унікальну можливість: реальні заміри на таких приладах лабораторного контролю, які використовуються на всіх великих заводах.

– Ми надаємо можливість виробникові перевірити своє пиво, яке він привіз на Дегустаційний конкурс, за всіма фізико-хімічними параметрами, які дозволяє робити аналізатор упакованого продукту.  Це щільність – визначення дійсного екстракту та екстракту початкового сусла, рівень алкоголю, вміст СО2 у пляшці, pH з компенсацією на розчинений СО2, мутність та колір. Також вимірюється вміст кисню, що важливо для строку зберігання пива. Загалом, це фактично всі фізико-хімічні параметри з однієї пляшки, – розповідає Володимир ПАШКО, керівник компанії «Донау Лаб Україна». – Для аналізу нам потрібна хоча б одна упаковка – 0,5 л або один літр. Протокол вимірювання надається абсолютно безкоштовно і, що важливо, конфіденційно.

За словами спеціалістів, дослідження продукту за допомогою пиво-аналізаторів – це найпростіший метод реалізувати контроль виробництва і якості продукції, за невеликих витрат. Крім того, впровадити режим економії. Наприклад, якщо початковий екстракт у пиві планувався на рівні 12%, а прилад показує всього 11%, то це маркер того, що технологія виробництва не витримувалася. Якщо показник приладу демонструє, що рівень екстракту вищий за очікуваний, значить, пивовар витратив зайву сировину. І це тільки один із прикладів, який демонструє, що без лабораторного контролю пивовар працює фактично «із заплющеними очима». А, маючи дані аналізаторів, може не просто гарантувати, що споживач отримає заявлений на етикетці продукт, але й тримати на контролі технологічні питання.