ІХ Форум пивоварів і рестораторів: тримаємо курс на флагманські сорти, діджиталізацію й успішний маркетинг

18 Вересня 2020

Аналітика ІХ Форуму пивоварів і рестораторів
9-10 вересня крафтове ком’юніті України об’єднав вже дев’ятий Форум пивоварів і рестораторів. Близько 200 представників ресторанів-пивоварень, досвідчених пивоварів і пивоварів-початківців, технологів і маркетологів середніх і міні-пивоварень, українських та зарубіжних виробників з Німеччини, Італії, Швеції обговорювали актуальні проблеми, здобутки й  тенденції пивоварної галузі. Кращі спікери та експерти, досвідчені пивовари та ресторатори,  важливі  гострі теми, насичена дводенна програма – це все про ІХ Форум!

Захід став платформою для зустрічі,  знайомств і налагодження ефективного діалогу між всіма ланками пивоварного бізнесу на шляху до розвитку всієї галузі та супутніх напрямів. Традиційно організаторами події виступають медіа-група “Технології та Інновації” з журналом Beer. Technologies&Innovations. Незмінною ведучою Форуму пивоварів була засновник медіа-групи, автор ідеї Форуму Катерина Конєва, як в своєму вітальному слові подякувала постійним учасникам, які з проєктом з 2016 року, і привітала нових партнерів заходу. Гостей Форуму приймав заміський еко-комплекс “Долина Страусів”,  що в с. Ясногородка Київської області. Учасників також привітав представник еко-комплексу Андрій Дяків, наголосив, що йому приємно бути господарем заходу й сприяти об’єднанню професіоналів своєї справи.

Форум Актуальний: сьогодення української пивоварної галузі та впровадження європейських стандартів

Значні зміни відбулись на ринку українського крафтового пивоваріння за останні 5-7 років. Існування Форуму як дискусійного майданчика, збільшення кількості якісного пива у пабах, ресторанах і на полицях магазинів, поява мереж, які продають не лише масове, а й крафтове пиво, свідчить про помітний рух вперед. Споживачі прагнуть отримати якісний продукт, тому місією крафтового ком’юніті є можливість допомогти з таким продуктом.

– Досвідчені пивовари й початківці, виробники технологічного обладнання, науковці та  медіа – усіх цих представників об’єднує ключова мета: розвиток галузі, через удосконалення власного бізнесу.  Наприклад, я бачу тут своїх партнерів, з якими ми розпочали співпрацю на Форумі 2014 року, і впевнений, що для “Правди” тут є ще багато майбутніх партнерів. До слова, ми теж були господарями одного з Форумів, і нам це було дуже приємно, – ділиться співзасновник Театру пива “Правда”, пивовар Юрій Заставний.

У рамках секції Форум Актуальний учасники мали нагоду поспілкуватися з членами ради директорів Асоціації “Незалежні Броварні України” Юрієм Заставним і Дмитром Некрасовим. Нещодавно відстоювати права малих крафтових пивоварень розпочала Асоціація “Незалежні броварні України”. Історія цього руху стартувала з того, що мікро- й нанопивовари у порівнянні з великими виробниками відчули гостру несправедливість через розмір оптової ліцензії на продаж пива, а також помітне акцизне навантаження на літр пива. Поодинокі спроби впровадити ці ініціативи були невдалими, тому виникла ідея створити асоціацію, яка лобіюватиме інтереси малих виробників.

Засновники прагнуть, щоби асоціація “Незалежні броварні України” стала майданчиком, який допоможе вирішити актуальні проблеми галузі, адже проблемних питань чимало – кожен пивовар задається питаннями: які сорти варити, як збалансувати креатив з одного боку та заробляти гроші класикою з іншого, яким чином продавати власну продукцію, як знайти канали реалізації, як презентувати власне пиво для споживача та ін.

У рамках дискусії пивовари наголосили, що сьогодні існує потреба у визначенні поняття “крафтове пиво”, адже кожен вкладає в цей термін своє розуміння. Це слово, яке продає або ж невеликий обсяг звареного пива чи особливий асортимент пивоварні?.. Досвід іноземних країн показує, що кожна країна акцентує на своїх особливостях цього поняття.

Члени асоціації дійшли згоди в тому, що кожен пивовар – амбасадор популяризації культури споживання пива. Сьогодні важливо розвивати українську крафтову революцію, організовувати фестивалі, проводити просвітницьку політику, дбати про якість пива.

Переглянути
відео з Форуму Актуального!

Крафт – це інновації у всіх аспектах

В якості головної ідеї цього заходу організатори медіа-група “Технології та Інновації” обрали тему “Технології: автоматизація і діджиталізація“. Головна мета – звільнити час пивовара для творчості, навчання, особистого розвитку, при цьому гарантовано отримувати високоякісну, затребувану на ринку продукцію.

Технологічний форум цього року розпочався з батлу між представником крафтової пивоварні Сергієм Коваленком, AltBier (Харків) і Пшемислом Брожем, пивзавод Рівень”  (Рівне). Опоненти дискутували про переваги й недоліки великих заводів і крафтових пивоварень, ділились власним досвідом і обговорювали поняття “крафту”.

На думку Сергія Коваленка, крафт – це особливі рецепти  класного пивовара, у які вкладено душу, цікаві експерименти. І перехід крафту у класику цілком логічний, – це, наприклад, пілснер, який сотні років тому ще був крафтом. Будь-яка класика народжується з крафту!..

Пшемисл Брож розповів про недоліки великих виробництв, зокрема труднощі з великим обсягами сировини, собівартістю продукції, санітарією на пивзаводі. Водночас наголосив на охопленні ринку.

Про нові технологічні рішення та інновації, які можуть використовувати сьогодні українські пивовари, аби удосконалити якість та смак продукту, одночасно оптимізуючи процеси, розповіли у свої виступах та демонстрували на стендах компанії-виробники обладнання, технологій, сировини, а також науковці та практики галузі.

Цікавими та змістовними стали презентація інноваційних продуктів: дріжджів для безалкогольного пива, які дозволяють виготовляти якісне пиво без додаткового обладнання й добавки-замочувача для виробництва Blanche Богдана Демченка (“Солод України”,  ТМ Fermentis), огляд ринку пива й солодових напоїв, тема стабільності пива, піднята Сергієм Ковтуненком (експерт ринку, керівник виробництва Ale Point), Миколою Іващишиним, “Волинський бровар”, Антоном Юхимцем, “Punkraft”, Павлом Кушнаренком, представником  компанії ZIP TECH Україна, теми модернізації обладнання й впровадження технологічних новинок для крафтового пивоваріння, про які розповіли Андрій Гарматій, project-manager “Ziemann-Holvrieka”, Бахром Каландаров, CEO компанії SCHULZ, Ярослав Гевко, менеджер компанії  “Крафт Іновейшен”, В’ячеслав Шиш, представник компанії TAPI в країнах Східної Європи (Італія),  презентація “Лабораторія на пивоварні: від міні до сучасної високотехнологічної”, яку провів Володимир Пашко, компанія “Донау Лаб Україна”.

Однією з популярних тенденцій є виробництво безалкогольного пива.  У своїй доповіді старший науковий співробітник  НААНУ, пивовар Костянтин Королюк поділився  методиками виробництва безалкогольного пива.

Протягом усього конференц-дня працювала традиційна виставка обладнання, технологій, сировини, пакування, розливу, укупорки та супутніх товарів. Свої продукти та рішення, нові розробки на стендах та з трибуни презентували компанії-виробники й імпортери: “ГЕА Україна”, “Дьолер Україна”, “Донау-Лаб Україна”, “ЕМСІТІ Company”, SST, ZIP TECH Україна, ТМ Fermentis, “Крафт Іновейшен”, “Ziemann-Holvrieka”, SCHULZ, TAPI, Viravix, ТЕРМО-ПАК, Термо-Паб, Ретал. Смаколиками, що прикрасять будь-який асортимент пивного магазину чи бару, пригощали фуд-партнери: “Теплі моря”, Beersnaks, ТМ ЕКО 777, “Рогатий заєць “, Cheesemania.

Новинки ІХ Форуму пивоварів і рестораторів: секція витриманого пива і віскі, виставка картин і гра для пивоварів

Всі охочі мали унікальну можливість відвідати дегустацію віскі, яку проводив Андрій Петровський, член Асоціації Сомельє України, віце-президент Всеукраїнської Асоціації барменів, керівник дегустаційної панелі по міцних напоях Wine&Spirits Awards – 2020.  Сомельє ознайомив учасників з поняттям 4 стилів віскі – Шотландія, Ірландія, США, Канада та Японія, та розповів, як правильно дегустувати віскі.

Також родзинкою Форуму стала презентація картин художниці Валентини Однолько “Скуштуймо картини на смак”, яка працювала упродовж усього конференц-дня. Мета виставки, за словами Оксани Ільгової (пивоварня Ale Point), – показати гармонію творчості пива та художника, поєднання емоції та смаку, які вийшли у результаті співпраці художниці й пивовара. Пивоваріння, як і написання картин, – це теж мистецтво, пивовар власноруч створює рецепти пива, додає солод, хміль та інші інгредієнти, у результаті чого народжується неймовірне поєднання смаків та емоцій.

Уявіть, можна заробити на пиво, граючи! Пивовар, пивний художник, СЕО Cryptobrewmaster.io Андрій Кисіль презентував справжню знахідку для пивоварів гру Cryptobrewmaster. Основна ідея розробників: Вари – вчися – продавай. Мета гри – розвиток власної броварні. Гравці зможуть прокачувати персонажа – пивовара, колекціонувати картки, створювати рецептури, вчитися варити пиво, а також торгувати всіма активами гри. За словами Андрія, вже з’явились перші активні учасники, які заробили першу криптовалюту.

Уперше ціла секція буде присвячена актуальній сьогодні темі – витраманого пива і віскі. Все про таємниці та популярність напоїв, а також про крафтові дистиляти в Україні й світі розповіли експерти ринку.

Павло Макогон, виконавчий директор Ukrainian Craft Distillers Association познайомив учасників Форуму з історією бочки, прокоментував  її вплив на якість напоїв. Про методики роботи з бочками у контрактному пивоварінні розповів досвідчений пивовар Ігор Дмитренко.

У контрактному пивоварінні застосовують три різні методики роботи з бочками. Перші дві технології використання бочок полягають у тому, що бочки є здебільшого резервуаром, який виконує мікробіологічні процеси. Остання технологія Barrel aged полягає у витримці пива в бочці. Мета Barrel aged – додати пиву нових смакових ноток: шоколадних, фруктових, горіхових, карамельних.

Цікавою стала тема “Витримка пива: бочка чи альтернатив?” , яку презентувала Вікторія Алексович, власниця WOOD-International.

Впізнаваність бренду та як отримати кеш за свої нагороди

Тематика конференц-дня  охопила всі ланки пивоварного бізнесу – від ідеї варити пиво до створення власної броварні, маркетингу і продажів.  Яскравим став Форум маркетингу й торгівлі. Учасники активно дискутували на тему “Пиво переможців і фіналістів дегустаційних конкурсів: як отримати кеш за свої нагороди“.

Про особливості побудови успішної маркетингової стратегії  на пивоварнях розповідав Андрій Юраго, керівник проєктів «Народний дегустатор» і «Народний ресторатор».

Ваш маркетинг – 90% продажів вашого пива. Давайте чесно, нині технологічні процеси настільки добре налаштовані, що зварити IPA може хто завгодно. Сьогодні виготовляти пиво не настільки складно, як ви думаєте. А от з приводу того, як його презентувати споживачу й продати, варто добряче подумати.  По-перше, ви маєте повністю захоплені власною справою, по-друге, працюйте над впізнаваністю власного бренду, якщо не маєте сайту, створіть Фейсбук-сторінку.

Також досвідом поділилась Оксана Ільгова (Ale Point Brewery). Експертка  розповіла про додаток Untappd та про те,  як він формує імідж пивоварні. В Україні 300-500 активних користувачів цієї соцмережі, якраз вони формують думку про пиво. Тобто оцінка колосальної роботи пивоварів залежить від суб’єктивної думки маргіналів.  Тому Оксана наголосила, що для всіх учасників ринку варто зареєструватися у додатку, правильно позиціонувати власну продукцію, й лише тоді вдасться сформувати об’єктивну оцінку докладених пивоварами зусиль.

Урочиста церемонія нагородження переможців Дегустаційного конкурсу East European Beer Award 2020

 На урочистій церемонії нагородження, організованій медіа-групою Технології та Інновації, 32 пивоварні-учасниці отримали золоті, срібні та бронзові медалі. А вручали їх під гучні оплески і святковий феєрверк засновник і організатор Дегустаційного конкурсу East European Beer Award Катерина Конєва і співорганізатор конкурсу, керівник Київської Пивної Ліги Юрій Семенов. У вітальнй промові до учасників Форуму Катерина Конєва наголосила на прозорості, відкритості і чесності Конкурсу.

Варто вказати, що 66 зразків представленого пива й сидрів увійшли в десятку кращих, тому організатори вирішили ввести особливу нагороду – “Диплом фіналіста”, який засвідчує, що обрані пиво або сидр увійшов у ТОП-10 “Краще пиво/сидр України”. Нагородили представників 47 пивоварень, і хоча для більшості з них ця відзнака була несподіваною, але дуже приємною та мотивуючою.

Вже відомі дати East European Beer Award – 2021: Дегустаційний конкурс відбудеться 31 березня-1 квітня 2021 року. Початок реєстрації на Конкурс буде оголошено 1 грудня 2020 року. Але планувати своє переможне пиво пивоварам варто вже сьогодні.

Столичний Пивний тур “Крафтовий шлях”: кращі пивоварні України, крафтові паби і сучасні пивомаркети

10 вересня учасники Форуму вирушили у пивний тур – “Столичний крафтовий шлях”! Цьогоріч організатори  здивували аж двома пивними маршрутами,   у рамках яких учасники  ознайомились  з секретами пивоварного ремесла, скуштували смачного пива, побували на дегустаціях пивного меню.

У рамках першого пивного маршруту учасники  відвідали пивоварню Varvar  з фірмовим закладом «Lisopylka», паб Punkraft і пивний магазин «Ель-Хмель».

Столичними локаціями другого пивного маршруту стали: пивоварня Underwood Brewery,  пивний магазин LITRA beer&whisky market та новий паб LITRA BAR beer&music resto.

Учасники пивних турів відзначають, що прийом пивоварами Києва та Київської області був дуже теплим та надзвичайно цікавим! І діляться своїми враженням від Форуму:

Захід справді вразив високим рівнем організації. Питання, які обговорювали на Форумі, нині неабияк актуальні. Ми маємо за мету – донести людям, яке ж насправді якісне пиво, познайомити з палітрою стилів і смаків.І такі комунікаційні майданчики цьому дуже сприяють. Враження від Пивного туру доволі приємні, нова сучасна пивоварня, якісне смачне пиво, цікаві маркетингові  фішки.  Однозначно, будемо відвідувати форуми й надалі, –  резюмує інженер-технолог компанії “Уманьпиво” Дмитро Даниленко.

Я тут уперше. Крутий вузькоспеціалізований захід з цікавими спікерами, які мають чим поділитися. Гарний майданчик, щоб познайомитися з потенційними партнерами й новими клієнтами, – коментує представник компанії UBC group Роман Кузьмич.

Ми представляємо нову пивоварню й нам особливо цікавий такий формат. Сповна наситились новою та корисною інформацією, обмінялись контактами й почали налагоджувати нові зв’язки. Плануємо брати участь у наступному Форумі, – розповіла засновниця Sumy Craft Brewery Наталія Зеленюк.

Ми хочемо вдосконалити власну пивоварню й збільшити кількість продажів, а Форум – це місце зустрічі пивоварів і представників технологічних компаній, які можуть поділитися власним досвідом і щось порадити. Також нам цікаво, як зварити пиво з найменшими витратами на його виробництво, особливо корисною стала лекція на цю тему. Приємна атмосфера, гарна локація, досвідчені спікери – Форум залишив гарні враження, – поділилась представниця Limhamns Bryggeri Наталі Оскарссон.

Тож плануйте участь у ювілейному Х Форумі пивоварів і рестораторів, що відбудеться 22-23 квітня 2021 року!  На вас чекають нові теми, обличчя, знайомства та нові пивні локації!