Крафтове пиво, торговельна марка, географічне зазначення — в центрі обговорення на IX Форумі пивоварів та рестораторів

04 Березня 2020

Унікальний інтерактив
IX Форум пивоварів та рестораторів, який відбудеться 9-10 вересня у Києві, збере разом справжніх поціновувачів та виробників крафтового пива, серед яких представники пивоварень та пивних пабів (власники, пивовари, технологи), домашні пивовари, виробники обладнання для пивоваріння, представники роздрібної торгівлі, торговельних та ресторанних мереж, а також науковці та фахівці з пивоваріння з усієї України та з-за кордону.

Інтелектуальною родзинкою заходу має стати диспут від Головного Юридичного партнеру форуму патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» щодо інтелектуальної власності пивоварів, за участі лідерів крафтового ринку, представника Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки), провідних фахівців компанії «Пахаренко і партнери» та усіх учасників форуму.

Чому диспут саме про інтелектуальну власність? Тому що крафтове пиво неможливо зварити без творчого людського внеску амбітних і креативних пивоварів, яке є гарантією неповторного смаку та якості.

Перетворення високоякісного крафтового пива, товару, виробленого в рамках традиційного процесу і з невеликою доданою вартістю, в унікальний продукт з достойною ціною потребує значних творчих зусиль і знань, у тому числі, й у сфері інтелектуальної власності. На допомозі пивовару стане побудова комунікації із споживачем за такими критеріями якості, як місцеве походження пива, традиційне виготовлення, органічні продукти, із яких виготовляється пиво без шкоди для довкілля, чесна торгівля.

Серед об’єктів обговорення — географічне зазначення, яке є не тільки об’єктом інтелектуальної власності, а й схемою якості кінцевого товару. В ЄС запроваджені й успішно застосовуються такі позначки схем якості для захисту сільськогосподарської  продукції і харчових продуктів: червоного кольору — захищена назва походження (PDO) та синього кольору — захищене географічне зазначення (PGI). Ці наочні знаки якості для захищених назв походжень і захищених географічних зазначень створені для того, щоб допомогти виробникам продукції, що пов’язані з певним географічним регіоном, отримати справедливий прибуток за якість їхніх товарів, забезпечити рівномірний захист назв, правом інтелектуальної власності, та надати чітку інформацію про цінні характеристики товару споживачам. У грубому наближенні червоний означає, що всі етапи виробництва відбуваються на зазначеній території, синій – що хоча б один із етапів.

З 1 січня 2020 року набрав чинності Закон України «Про правову охорону географічних зазначень», який гармонізував українські норми із законодавством ЄС.

Учасники диспуту почують із перших вуст про нові законодавчі можливості щодо охорони крафтового пива, як географічного зазначення; дізнаються, що поєднує і у чому різниця між останнім та торговельною маркою; поділяться думками щодо практичного використання у своєму виробництві схожих із європейськими пивними брендами позначень та спробують віднайти компроміс у завоюванні споживацької прихильності без використання або імітації чужих назв чи позначень, захищених правом інтелектуальної власності, на кшталт Ческе піво, Будєйовіцке піво, Черна гора та інші.

Серед спікерів диспуту — заступник начальника управління промислової власності департаменту інтелектуальної власності Мінекономіки Інна Шатова, керуючий партнер «Пахаренко і партнери», патентний повірений України Антоніна Пахаренко-Андерсон та начальник відділу реклами та зв’язків з громадськістю «Пахаренко і партнери», голова комісії з питань інтелектуальної власності ICC Ukraine Вероніка Березанська.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до команди спікерів диспуту та стати учасником Форуму! Гарантуємо активне спілкування, обмін досвідом та секретами пивоваріння усім.

Реєстрація триває!