Крафтовий шлях по-київськи: де були і що пили учасники пивного туру

06 Травня 2018

Крафтовий шлях
V Міжнародного форуму пивоварів і рестораторів 13 квітня, після завершення насиченого інформаційного дня V Міжнародного форуму пивоварів і рестораторів, частина учасників вирушила в Пивний тур «Крафтовий шлях», що включав екскурсії на пивоварні, дегустації пивного меню і фірмових страв, знайомство зі стратегією продажів у пивоварні Pẽst Pub, пабі Taranka і ресторані-пивоварні «Наживо».

Першими гостей приймала пивоварня Pẽst Pub. Головна родзинка закладу  – авторське пиво у виконанні одного зі співзасновників пивоварні, володаря золотої медалі East European Beer Award-2017 пивовара Віктора ВАЩУКА:

– Назва пабу з чеської перекладається як «кулак». Для нас цей кулак  – символ крафтової революції в Україні, що триває досі.  Відкрита міні-пивоварня фірми «Шульц» на 12 ЦКТ об’ємом 700 літрів є серцем пивного ресторану Pẽst Pub. Для відвідувачів пропонуємо як традиційні лінійки пива, так і багато експериментальних сортів. Зазвичай на кранах представлені 6-7 сортів.

Учасники пивного туру продегустували чеський преміум Лагер, Weizenbier, Strong Bitter в англійському стилі, ванільний Портер, американський Стаут, темний Вайсбір, і два Мілкшейки – з манго і грейпфрутом та з какао-бобами і шоколадом. На закуску гостям закладу пропонують 7 видів піци, в тому числі з дичиною, сирне плато з крафтовими сирами українських фермерських господарств, варені в пивному соусі мідії, бургери, стейки, ребра в пивно-медовому соусі, запечений у хлібцях камамбер і багато інших смаколиків, що чудово поєднуються з авторським пивом.

Наступною точкою на карті пивного маршруту був паб Taranka, що входить до мережі закладів пивоварні «Ципа» Олександра Шаталова. Тут культуру споживання крафтового пива перевернули з ніг на голову і створили паб не в класичному розумінні, а додали світла, життя, квітів, фактур і … безмежний вибір риби, рибних закусок і страв, що вдало підкреслюють пиво, зварене для відвідувачів у самому серці гуцульського краю  – селі Кваси Закарпатської області.

– Спочатку цей паб ми придумали для того, щоб боротися із забобонами про те, що крафтове пиво і риба  – речі несумісні,  – пояснює  пивовар, пивний сомельє ресторанної мережі «Ципа» Андрій КИСІЛЬ.  – Ми успішно ламаємо цей стереотип і показуємо, що є багато лагерних сортів пива, які можна поєднувати з різними видами риби  – в’яленою, копченою тощо. У пабі працює спеціальний «таранний сомельє»  – людина, яка знається на рибі та її поєднанні з пивом.

У пабі Taranka представлена риба з різних куточків світу: дніпровська, азовська, далекосхідна, чорноморська, кубанська. Зазвичай на вибір гостей пропонують близько 25-30 сортів риби, а також різноманітні снеки і закуски. Серед основних позицій  – хот-доги і гамбургери з рибою, тюлька з темними грінками, паштет з копченої скумбрії, мариновані перепелині яйця, тарілка закарпатських сирокопчених ковбас, короп, смажений кільцями в гострій паприці.

– Пивне меню у нас динамічне: на кранах завжди 10 сортів «Ципи» та пляшкове пиво, а також пиво від друзів пивоварні, – познайомив учасників туру Андрій Кисіль і запропонував для дегустації основні сорти двох лінійок «Ципа традиція» та «Ципа пошуки». – Зазначу, що в лінійці «Ципа традиції» є певні сорти пива, які служать своєрідними містками у світ крафту, щоб людина мала можливість спробувати і прийняти рішення, що їй більше підходить.

Насамкінець учасників Форму пивоварів приймали в пивоварні «Наживо»  – частині мережі пивних закладів, що включає в себе ресторанпивоварню і фірмовий ресторан у центрі Києва. Заклад знаходиться на території одного з житлових комплексів Києва, має свій літній майданчик прямо на березі Дніпра. Всередині – дизайн у стилі лофт, проте, не позбавлений родзинок  – тут працює відкрита кухня і контактний бар. Меню – це унікальні варіації страв і напоїв за спеціально розробленою рецептурою.

Зустрічав гостей  власник мережі Дмитро ПАЗЕНКО, пригощаючи посеред іншого й пивом сезонне IPA, яке напередодні вибороло «бронзу» в Народній дегустації «The Best Season Craft-2018», що відбулась у рамках Форуму пивоварів та рестораторів.

– Родзинка нашого ресторану  – власна міні-пивоварня з 200-літровим варочним порядком, 6 ЦКТ по 400 літрів, обладнана системою охолодження з пропілен-гліколем, солододробаркою, напівавтоматичним пультом управління. Обладнання виготовлене на замовлення за німецькими технологіями в Україні,  – демонструє систему пивовар закладу Олександр РУДЕНКО.

За відносно невеликий час роботи у пивоварні вже встигли зварити досить велику кількість сортів пива. Особливу популярність і високу оцінку гостей завоювали American Amber Ale, Red Irish Ale, Портер Blackout, Rye Ginger Christmas Ale, Brown Ale «Mr. Brown», Пілснер «Good morning», Wheat Beer. Меню закладу досить просте і лаконічне, але ретельно продумане та збалансоване. Акцент зроблений на широкій, максимально різноманітній лінійці пивних закусок: від соковитих стейків прямо з мангалу – до бургерів і карамелізованих свинячих вушок.

 

Сергій ДОРОХОВ, домашній пивовар, Миколаїв:

– Форум пивоварів я відвідую вже втретє, і щороку ця подія для мене відкриває нових людей і нові горизонти. Поки що я з товаришем на шляху від домашнього пивоваріння до розвитку власного бізнесу, але саме на такому майданчику ти можеш зрозуміти, чи варто тобі рухатися далі, який вектор розвитку вибрати і які нюанси врахувати, щоб не наробити помилок.

Особливу увагу в цьому році я приділив вивченню обладнання для пивоваріння, адже це дуже важливий аспект у роботі з великими обсягами: придивлявся, прислухався до порад, багато питав, оцінював можливості і перспективи і думаю, що скоро буду приймати важливі рішення. Дякую організаторам цього заходу за можливість спілкуватися, робити висновки, вчитися на чужих помилках і рости над собою.

Валерій ЖУКОВ, «Козацька броварня», Суми:

– Загальне враження від Форуму пивоварів, який я, до речі, відвідав уперше, позитивне. Дуже цікаво спілкуватися з колегами, партнерами, пізнавати нове і відкривати для себе горизонти вищого рівня. Але мені як власнику пивного закладу не вистачило практичних виступів від колег і однодумців. Також хотілося би, щоб на наступних формах розширили секцію з практичними виступами від кухарів пивних закладів.