Пригадаймо, як перший Міжнародний Форум пивоварів і рестораторів об'єднав пивну спільноту

19 Червня 2020

Міжнародний форум пивоварів і рестораторів
Раніше Всеукраїнський, а тепер уже Міжнародний форум пивоварів і рестораторів – унікальний захід. Це і з’їзд, і ділова, і науково-технічна конференція. Двічі на рік, навесні та восени, сотні пивоварів і представників пивного бізнесу зі всієї України зустрічаються, щоб обговорити свої проблеми і досягнення, нові проекти та шляхи розвитку галузі.

Перший Всеукраїнський форум пивоварів і рестораторів «Міні-пивоварня як успішний бізнес» відбувся  31 березня 2016 року в Києві. Учасники ділового заходу обговорили нові технології, інноваційні та творчі підходи, а також нові стандарти виробництва крафтового пива в українських реаліях. Гаслом Всеукраїнського Форуму пивоварів і рестораторів  стало  – «Творчість. Технології та інновації. Нові підходи та стандарти ».

Організатором Всеукраїнського форуму пивоварів і рестораторів виступив міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації». У якості Генерального юридичного партнера – патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери». Генеральним спеціалізованим партнером форуму стала Національна ресторанна премія СОЛЬ®. Приміщення та обслуговування забезпечив головний партнер заходу – ресторан-броварня Brugge (м. Київ, вул. Маршала Конєва, 8). Науковий патронат – Національний університет харчових технологій України.

Ключова дискусія форуму була присвячена проблемам оподаткування та регулювання галузі, а також пошуку шляхів їх вирішення. Учасниками панельної дискусії  стали Ніна Южаніна, депутат Верховної Ради України, яка очолювала в парламенті комітет з питань податкової та митної політики, Володимир Пугачов, тоді заступник директора Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики  України. Позицію виробників презентували Дмитро Некрасов, директор Першого Дніпропетровського пивзаводу, Микола Заінчковський, директор «Солом’янській пивоварні»,  Михайло Гросуляк, власник мережі «Самогон ресторація»  та ін.

За словами Ніни Южаніної, законопроєкт №2971-д, схвалений Комітетом з питань податкової та митної політики,  передбачає  впровадження диференційованого підходу до вартості ліцензії на оптову торгівлю, залежно  від обсягів виробництва. Йдеться про те, щоб для малих пивоварень, обсяг власного виробництва і продажів, яких не перевищує 3 тис. гектолітрів на рік, встановити вартість ліцензії на рівні 30 тисяч гривень. Пані Южаніна зазначила, що саме малий бізнес – пивовари, винороби, які забезпечують свої сім’ї і невеликі колективи, – в недалекому майбутньому виведуть економіку країни на європейський рівень.

У свою чергу, Володимир Пугачов звернув увагу учасників форуму на необхідність впровадження на харчових виробництвах, якими є і пивоварні, системи контролю безпеки продукції, заснованої на принципах HACCP, а також можливості саморегулювання галузі за рахунок розробки галузевих стандартів і правил етики однією з асоціацій пивоварів.

Упевнений, що форум сприятиме позитивному розвитку крафтового пивоваріння, удосконалення технічного і технологічного рівня пивоварів, а також дасть можливість споживачам насолоджуватися різноманітними  напоями», – зазначив представник Міністерства аграрної політики та продовольства України.

До обговорення проблемних питань приєдналися пивовари із Запорізької, Одеської, Рівненської областей та інші учасники форуму. Конструктивний діалог представників влади і бізнесу дозволив кожному висловити свої пропозиції, які  сприятимуть розвитку галузі.

Другий дискусійний блок форуму «Крафтовове  пивоваріння та міні-пивоварні як успішний бізнес» був націлений на обмін досвідом та знайомство з новими технологіями. Так, Василь Барабаш, президент Гільдії медоварів України, і Микола Горніч, медовар, член Гільдії медоварів України, розповіли про відродження традицій медового пивоваріння в Україні. Денис Буевич, технолог-пивовар білоруського ресторану «Друзі», поділився досвідом роботи крафтового пивоварів в Білорусі.

Власні секрети успіху учасникам форуму відкрив Олексій Гавриш, співзасновник відомих ресторанних проектів Pasta Project, «Кокон», «Юзівська пивоварня», бар-пивоварня Lisopylka, Syndicate beer & grill, пивного бренду Varvar і лондонської пивоварні Mondo’s Brewery.

Мабуть, головне, що ми з Василем Микулиним започаткували  в малих пивоварнях –  система управління. Це нам допомогло. І ми радимо всім, хто приходить в цей бізнес, відводячи велике місце творчості, не забувати про виробничі цикли, – зазначив Олексій Гавриш. – Наш досвід побудови міжнародного холдингу показує, що світовий інтерес до крафтового пивоваріння не просто зростає, а стабілізується і поглиблюється. Важливим складником є якість продукту, яка й стає запорукою успіху пивоварні.

Тему впливу показників якості солоду на технологічний процес виробництва пива в своїй доповіді розкрив Борис Хіврич, к.т.н., доцент кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства НУХТ. Бельгійські традиції виробництва солоду і сучасні інноваційні рішення до уваги учасників форуму презентували представники компанії Castle Malting. Про стандарти якості для лабораторій пивоваріння розповів Володимир Пашко, директор компанії Donau Lab. Комплексні рішення для підвищення мікробіологічної та колоїдної стійкості пива представив Сергій Прус, директор з розвитку компанії «А-Профі». Про важливість пивної освіти і її вплив на ринок розповів Андрій Кисіль, співзасновник Українського об’єднання певних сомельє.

Устаткування, технології та матеріали для пивоваріння від провідних виробників України і Європи були презентовані на виставці, яка діяла час форуму. Крім того, організатор форуму випустив до заходу спеціальний номер журналу «Напої. Технології та Інновації. ПИВО», присвячений сучасним технологіям виробництва найпопулярнішого напою в світі і просуванню передового досвіду галузі.

Також відбулася презентація крафтового пива більш ніж 30 малих пивоварень України. За підсумками дегустації, яка стала своєрідним зрізом споживчих симпатій, кращими названі сорти, виробництва «Солом’янській пивоварні» (м. Київ), Першого Дніпропетровського пивзаводу та заводу «Рівень» (м. Рівне). Пивовари також високо оцінили продукцію білоруських колег з ресторану-пивоварні «Друзі». Думки учасників Форуму збіглись з висновками Валентини Попової, міжнародного експерта-дегустатора, к.т.н., академіка Української технологічної академії, доцента інституту післядипломної освіти НУХТ, яка зазначила загальний високий рівень зразків.

За підтримки генерального юридичного партнера форуму – патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» відбувся круглий стіл на тему: «Інтелектуальна власність як інструмент розвитку ринку малого пивоваріння України». Експерти в сфері управління інтелектуальною власністю розповіли про те, як малій пивоварні захистити своє право на фірмовий стиль і торгову марку.

Розпочинаючи власний бізнес, кожен повинен подумати про його захист. Це товарні знаки, промислові зразки,  трейд-дрес, які охоплюють  фірмове найменування, тобто бренд, і репутацію, – зазначила Антоніна Пахаренко-Андерсон, генеральний директор патентно-правової фірми« Пахаренко і парнери».

Учасники Форуму зійшлися в загальній думці про важливість платформи для об’єднання представників галузі та висловили необхідність проведення подібних заходів в подальшому. З огляду на побажання пивоварів, організатор форуму – міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації»  обіцяє провести другий Всеукраїнський форум пивоварів і рестораторів вже у вересні-жовтні 2016 року.

Саме крафтове пивоваріння задає тон галузі, показує яким має бути справжнє пиво. В Україні нині близько 200 малих пивоварень, це дуже мало. Але, з огляду на досвід людей, які стояли біля витоків галузі, і які зібралися сьогодні на форумі, впевнена, що в майбутньому крафтове пивоваріння буде розвиватися ще стрімкіше. Ми готові створювати інформаційні та комунікаційні майданчики для обміну досвідом та пошуку креативних рішень. Не дарма ж слоган першого Всеукраїнського форуму пивоварів і рестораторів збігається за своєю суттю з девізом видання «Напої. Технології та Інновації»: Творчість. Технології та інновації. Нові підходи та стандарти!», – підсумувала Катерина Конєва, головний редактор міжнародного спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації», організатор Форуму.

Перший Всеукраїнський форум пивоварів і рестораторів відбувся під патронатом київського міського голови Віталія Кличка, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Посольства Королівства Бельгії в Україні.

Так розпочався, вже традиційний Форум пивоваврів і рестораторів, у рамках якого постійно відбувається настільки інтенсивний обмін досвідом, що навіть у новачка є можливість за день отримати докладне введення в тему пивоваріння та пивного бізнесу! А за обідом і урочистою вечерею учасники дегустують найкращі зразки українського пива від малих, середніх і регіональних пивоварень. Щоразу Форум проходить в різних містах, і при бажанні можна залишитися на другий день: організатори та партнери завжди проводять пивний тур у найкращі пивні заклади.

Цьогоріч відбудеться вже ІХ Форум пивоварів і рестораторів. Захід запланований на 9-10 вересня у Києві!  Ознайомитися з попередньою програмою ІХ Форуму пивоварів і рестораторів.

Нумо творити українську крафтову історію разом!