Лише вода, солод і хміль: пиво невеликої української броварні готується підкорити Китай

21 Грудня 2018

Пиво
Україна має давні традиції пивоваріння – деякі сучасні вітчизняні броварні налічують більш ніж столітню історію. Одна з таких компаній «Уманьпиво», яка була заснована ще у 19 столітті. Не дивлячись на давню історію підприємство йде в ногу з часом і останніми роками провело повну модернізацію виробництва. Броварня відноситься до невеликих регіональних виробників пива, однак вже зараз випускає широкий асортимент продукції і зуміла на повний голос заявити про себе на споживчому ринку країни. Про традиції, сучасний стан та про амбітні плани підприємства на майбутнє в інтерв`ю Agronews розповів директор «Уманьпиво» Ігорь Кисіль. 

Пане Ігорю, у вашій біографічній довідці зазначено, що перш ніж зайняти посаду CEO компанії «Уманьпиво», яка є сімейним бізнесом вашої родини, ви пройшли довгий кар’єрний шлях – встигли попрацювати вантажником і технологом. Це була позиція вашого батька?

Батько завжди хотів, щоб я займався пивною справою у нашій родині. Коли прийшов час, ми на сімейній нараді вирішили, що так воно і буде. Я прекрасно розумів, що для того, аби стати гарним спеціалістом пивної справи, потрібно досконало розібратись у всіх етапах виробництва та особливостях пивної майстерності. Я працював на заводі «Уманьпиво» вантажником в солодовому цеху, оператором варильного відділення, майстром цеху розливу — то був цікавий і водночас цінний досвід.

 

«Уманьпиво» – це одна із найстаріших пивоварень України, яка бере свій початок від 1878 року. Яке місце займає компанія на ринку сьогодні, яку сповідує філософію, яку продукцію виробляє?
Справді, броварні «Уманьпиво» цього року виповнилося 140 років. Починаючи з 2007 року ми активно розвиваємось, впроваджуємо нові технології на виробництві, закуповуємо найсучасніше Європейське обладнання і технології приготування пива. Ми випускаємо пиво різних сортів, а також напої типу медовухи «Медовар», виробляємо сидри та лимонад. Наразі асортимент продукції включає: лінійку пива «Вайсбург» 4-х сортів, лінійку «Своє» 4-х сортів, пиво «Пшеничне», «Медове», «Жигулівське з Умані», «Медовар», живий квас, лінійку сидрів і «Лимонад з Умані». Скоро перед святами в продажу з’явиться сидр «Глінтвейн».

Сьогодні ми займаємо до 1% ринку, виробляємо 1,5 млн дал пива і напоїв у рік. А приріст виробництва та продажу щороку становить 10-12%.

 

Наша перевага та гордість — своя сировина. «Уманьпиво» — чи не єдиний виробник в Україні, що самостійно вирощує на власних полях ячмінь і виготовляє з нього пивоварний солод на власній солодовні. Те ж саме стосується і меду для пива «Медове» і нового напою медовухи «Медовар» — ми отримуємо його зі своїх пасік. Це дозволяє нашим спеціалістам контролювати якість виконання всіх технологічних режимів на всіх етапах виробництва напоїв – від зернини на полях – до вже готової продукції на складі.

Крім того, у пивоварінні ми дотримуємось баварського закону «про чистоту пивоваріння» 1516 року, який говорить: до складу пива повинні входити тільки три інгредієнти — вода, солод, хміль. Якщо ви побачите на етикетці, наприклад, кукурудзу, ячмінь чи мальтозну патоку, це вже буде не таке й «справжнє» пиво.

На підприємстві з 2007 року триває реконструкція? Яка її кінцева ціль, коли вона закінчиться і що дасть підприємству?

Ми плануємо завершити реконструкцію заводу в наступному році, після чого виробнича потужність підприємства збільшиться у 1,5 рази. Далі буде ціль: збільшити продаж нашої продукції, щоб завантажити вільні, після реконструкції, виробничі потужності. А це вже не так легко!

Модернізація підприємства триває вже 11 років. За цей час ми провели капітальну реконструкцію цехів розливу з повною заміною обладнання, збільшили потужність холодильного відділення, встановили нову сучасну систему фільтрації пива швейцарської фірми M&LConsulting, нову німецьку лінію по наливу пива в кеги фірми M+fKEG Technik, новий сучасний парогенератор фірми Clayton Іndustries, сучасну трирівневу систему очищення та підготовки води для пивоваріння датської компанії EUROWATER. На черзі — постачання автоматичної установки для зовнішнього миття кегів.

Плануємо зробити броварню «Уманьпиво» ще однією туристичною точкою в Україні. Саме тому на території заводу розпочато будівництво фірмового магазину. На базі цехів, які були розбудовані 140 років тому, ми облаштуємо музей-паб, де кожен гість зможе зсередини відчути атмосферу броварні, а також спробувати всі наші напої.

Розкажіть про нову лінійку вашого пива «Своє». Що вона з себе представляє і як виникла ідея її створення?

У філософії лінійки «Своє» закладений всім зрозумілий меседж — «зроблене зі свого для своїх». Як я вже казав, ми самостійно вирощуємо сировину для нашого пива, тому створення лінійки, яка чітко це позиціює – питання часу. Асортимент лінійки представлений чотирма видами — «СВОЄ. Хмільне», «СВОЄ. Медове», «СВОЄ. Пшеничне», «СВОЄ. Солодове». Все зварене на нашій сировинній базі.

У світі спостерігається тенденція до збільшення популярності крафтового пива, не є виключенням у цьому плані і Україна. Виходячи з цього, як ви бачите стратегію розвитку свого підприємства. Чи плануєте робити уклін у бік виробництва такого пива?

Крафтові пивоварні в Україні – молодці, завоювали 1% ринку, але, скажімо, в США вони займають чверть. За останні 10 років їхня кількість в Україні зросла більше, як в 10 разів — з 12 до 150. Але потенціал росту лишається. Адже зростає попит на споживання крафтового пива з незвичними смаковими добавками. Споживач хоче, щоб його дивували. А за рахунок малих обсягів виробництва крафтові пивоварні якраз мають можливість експериментувати зі смаками, там працює фантазія технолога.

Регіональні пивзаводи, як «Уманьпиво», теж експериментують, розширюють асортимент, проте нам потрібно більше часу та ресурсів на виробництво новинки. Нещодавно ми випустили новий для українського ринку напій — «Медовар». Це класична медовуха, до складу якої входять тільки натуральні інгредієнти – вода, мед та хміль. Проте це пробна партія, далі впродовж двох-трьох місяців ми будемо вивчати попит і вирішувати, чи запускати напій у лінійне виробництво. Напередодні новорічних свят ми запустили ще одну новинку — «Сидр. Глінтвейн». Але це сезонний напій, який, ми сподіваємось, прийде до смаку українцям.

Звичайно, і надалі у нас будуть з’являтись новинки, проте фокус ми робимо на «перевірений часом» традиційний асортимент, а саме на пиво лагерного типу, пшеничне та нефільтроване. Оскільки обсяги виробництва невеликі, легше контролювати кожен етап виробництва, простежувати якісне виконання всіх технологічних процесів. Ми й надалі плануємо орієнтуватись на якість сировини та продукту, а не на обсяги. Якщо говорити про короткострокові цілі, то наше завдання — ввести в кожному обласному центрі дистриб’ютора, який забезпечить присутність нашої продукції мінімум в 50% торгових точок регіону.

Які загалом підприємство має плани на найближче майбутнє?

В наступному році ми завершуємо останній етап модернізації заводу. Після чого наша виробнича потужність збільшиться у 1,5 рази. Щороку плануємо збільшувати виробництво на 10-15%. Саме такі темпи, за нашими розрахункам, дозволять цілком забезпечити потребу наших споживачів у продукції компанії «Уманьпиво».

Сьогодні ви вже експортуєте пиво до Польщі та Молдови. Чи плануєте розширювати цей список, на ринки яких країн хотіли б ще вийти?

Так, ми експортуємо продукцію, поки невеликими обсягами у дві країни Європи — Польщу та Молдову. Звичайно, нам цікаво розширювати географію експорту. Але ми співпрацюємо тільки з тими партнерами, які не вимагають вносити зміни у рецептуру, щоб збільшити термін придатності продукції до 180 діб і більше, адже це суперечить принципам компанії «Уманьпиво». У найближчих планах — налагодження постачання до США та Китаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *