Alfa Laval: виняткова ефективність охолодження
21 Липня 2020
Складне завдання
Matt Brewing Co. знаходиться у м. Ютика, штат Нью-Йорк, і займається виробництвом пива та виготовленням газованих напоїв з 1888 року. Щорічно компанія випускає більше 65 сортів і видів продукції, використовуючи в технологічному процесі свої фірмові мідні варильні котли. Для організації охолодження свого пива Saranac пивоварні була потрібна холодильна система, але обмеженість простору для нової системи не дозволяла встановити традиційні громіздкі ємнісні охолоджувачі затопленого типу. Тоді Alfa Laval запропонувала альтернативне рішення.
Рішення
З огляду на необхідну продуктивність з охолодження й обмеженість вільного простору в пивоварні, компанія Alfa Laval запропонувала використовувати відразу дві компактні холодильні системи, які могли бути встановлені на наявній площі. Одна з них – система з напівзварним пластинчастим теплообмінником М10 і сепаратором рідини U-Turn, а друга – система на основі напівзварного пластинчастого теплообмінника М15 також з сепаратором U-Turn.
Перша система повинна була використовуватися для охолодження пива при неповному завантаженні виробничої лінії, а друга – при повному. Крім того, що напівзварні теплообмінники дуже компактні, вони забезпечують меншу різницю температур холодоагенту та пива, ніжкожухотрубні, завдяки чому можна зекономити енергію. Таке рішеннядозволяє пивоварні знизити температуру пива до -1 °C при температурі аміаку -3 °C, тоді як при застосуванні кожухотрубного теплообмінника температура аміаку для цього повинна б бути -7 °C.
Модулі, що включають пластинчастий теплообмінник і сепаратор U-Turn, були поставлені у зібраному вигляді. Їх просто встановили у відведеному місці і вони не потребували додаткових опорних конструкцій чи трубопроводів. Єдине, що потрібно було встановити до запуску системи, – це засоби керування та клапани для холодоагенту.
Реалізоване рішення кардинально скоротило витрати компанії, пов’язані з проектуванням, монтажем і втратами від вимушених простоїв. Завдяки вигнутій формі сепараторів U-Turn, встановлених над пластинчастими теплообмінниками, довжина модуля скорочується вдвічі, тому необхідна площа під його розміщення дуже мала.
Результат
Застосування системи U-Turn при виробництві пива забезпечує досягнення вихідної температури нижче показників, які демонструвалися в раніше реалізованих технологічних лініях компанії (-1 °C порівняно з 1 °C), що сприяє збільшенню виходу продукції. Завдяки цьому ідеальному рішенню пивоварня заощадила значні кошти на проектування, монтаж і матеріали, а також у подальшому отримуватиме вигоду від скорочення витрат на електроенергію.
Чому замовник вибрав рішення Alfa Laval?
- Холодильні системи з напівзварним теплообмінником займають утричі меншу площу, ніж потрібна була б при нарощуванні потужностей наявної системи на базі кожухотрубних теплообмінників.
- Обсяг холодоагенту, який заправляється в систему з пластинчастим теплообмінником і сепаратором U-Turn, утричі менший, ніж у системі традиційного типу.
- Зниження витрат на проектування, монтаж і матеріали.
- Зниження енергоспоживання за рахунок підвищеної ефективності холодильної системи.
Дві нові холодильні системи для охолодження пива Saranac:
- Повністю готовий модуль заводської збірки Alfa Laval з напівзварним пластинчастим теплообмінником M10-BWFD і сепаратором U-Turn забезпечує зниження температури пива з 16 °C до -1 °C при витраті 455 л/хв і навантаженні приблизно 150 тонн охолодження (527,5 кВт).
- Модуль Alfa Laval з напівзварним пластинчастим теплообмінником MK15-BWFD і сепаратором U-Turn забезпечує зниження температури пива з 16 оС до -1 °C при витраті 947,5 л/хв і навантаженні приблизно 300 тонн охолодження (1055 кВт).
Статтю опубліковано в журналі Beer. Technologies&Innovaions №15.
Придбати журнал можна в інтернет-магазині!
Поспішайте оформити передплату на журнал за 2020 рік (вартість – 450 грн)!
Також є можливість замовити архів журналів з 2016 по 2019 рік!
Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net