Аналітики IWSR передбачили, що буде з пивним ринком після пандемії

13 Серпня 2021

Пивний ринок
Пиво чи не найсильніше постраждало через пандемію, тому що не на його користь відразу зіграло кілька факторів. За підсумками 2020 року обсяг світового ринку скоротився приблизно на 7%, проте в різних регіонах тенденції були різними.

Як розповідають аналітики, відновлення буде нерівномірним. В цілому пиво буде здавати позиції готовим коктейлям, і особливо помітна буде ця тенденція в Північній Америці. В Європі пиво відвоює частку у інших категорій, а в Азії попит на пиво виросте за рахунок корекції попиту на міцний алкоголь, який штучним чином виріс на тлі закриття барів і ресторанів.

У Латинській Америці пиво буде віднімати частку у вина, споживання якого виросло за час локдауну. А ось в Росії і країнах СНД аналітики очікують значного зсуву споживання в сторону вина і готових коктейлів. В цілому аналітики розраховують, що великі ринки пива, де в 2020 році було відзначено зниження обсягів, в майбутні роки будуть відновлюватися швидкими темпами. Так, в Мексиці, Індії та на Філіппінах аналітики очікують зростання в 2021-2025 роках. Для відновлення попиту пивоварним компаніям потрібно використовувати можливості, що відкриваються. Одна з них – зростання інтересу до помірного споживання алкоголю. Пиво домінує в слабо-і безалкогольної категорії. Безалкогольне пиво – єдиний сегмент пивного ринку, що показав зростання в 2020 році. Очікується, що в період 2021-2025 років обсяг продажів слабо-і безалкогольного пива щороку зростатиме приблизно на 7%, в той час як продажі звичайного пива будуть зростати лише на 1%. Споживачів приваблює підвищення якості безалкогольного пива, розширення його асортименту та усунення стигми, що оточувала вживання безалкогольного пива. Ще одна можливість – розвиток онлайн-торгівлі.