Аналітики передбачають зельцерам 20% пивного ринку в США

25 Березня 2021

Хард-зельцер
Як відзначають аналітики Rabobank, ця категорія напоїв вже завоювала майже 10% пивного ринку й у найближчі роки може подвоїти свою частку.

На думку аналітиків, це не загроза виробникам пива, а, навпаки, нова можливість, оскільки зельцери не віднімають споживачів у пива, а допомагають виробникам пива «відвоювати» споживачів з інших категорій напоїв.

Аналітики відзначають, що споживачів в зельцерах привертає новизна, легкий приємний смак, знижений вміст вуглеводів і калорій. До того ж, уже давно помічено зростання інтересу до аналогічних коктейлів.

Ще одна тенденція – зміна поколінь. Зельцери приваблюють молодшу аудиторію.

Для виробників пива привабливим є те, що організувативиробництво зельцерів досить просто – можна використовувати наявне пивоварне обладнання. До того ж цукор дешевше, ніж солод і хміль, а зельцер при цьому коштує дорожче, ніж пиво, що вигідно виробникам, особливо при великому масштабі виробництва.

Аналітики очікують, що в найближчі п’ять років зельцери займуть до 20% пивного ринку. Це набагато менше, ніж у масових легких лагерів на піку їхньої популярності. Однак навряд чи темпи зростання будуть більш 100% в рік.

Сьогодні категорія дуже сильно концентрована, більшу частину ринку займають два провідні гравці – Mark Anthony Brands і Boston Beer. У перспективі концентрація знизиться, а категорія розділиться на невеликі підкатегорії. Сьогодні на ринку щотижня з’являються нові сорти зельцерів від крафтового пивоварень, виробників вина і міцних напоїв, стартапів і навіть ресторанних брендів. З’являються нові смаки – наприклад, холодні чаї, лимонади, зельцери на основі текіли.

В Європі ж ситуація виглядає інакше. Категорія тільки зароджується (найбільш розвинений ринок зельцерів в Сполученому Королівстві), і на її розвиток впливають особливості європейського ринку. На відміну від американців, які, бажаючи стежити за здоров’ям, контролюють споживання калорій, європейці прагнуть скоротити споживання алкоголю (на цьому заснована популярність в Європі безалкогольного пива). В Європі частіше вживають алкоголь в барах і ресторанах, в той час як зельцер – швидше напій для споживання в каналі офф-трейд. Система акцизів в країнах Європи інша: ставка розраховується за вмістом алкоголю, а в США для напоїв на солодовою основі діють знижені акцизи.

Читайте також: Особенности хард-зельцера, или как приготовить напиток в домашних условиях