Малі солодовні Німеччини переживають важкі часи
01 Лютого 2022
Проблема дефіциту солоду може стати ще гострішою через те, що в Німеччині закриваються малі солодовні. Невеликим виробникам із більш ніж столітньою історією доводиться важко через підвищення вимог до охорони навколишнього середовища та суворіших стандартів якості продукції, яким потрібно відповідати. Про це пише портал Profibeer.
Багато сімейних солодовень в Німеччині мають застаріле обладнання, не мають коштів на модернізацію виробництва і розширення штату. Серед підприємств, що зупинили виробництво останніми роками — Weissheimer, Heine, Durst, Tivoli, Kreuznacher, Schill, і цей перелік може поповнитися.
В останні роки в пивоварній галузі трапилося кілька скандалів через неякісний солод саме від малих виробників. У 2011 році невеликій пивоварні на півдні Баварії довелося відкликати з продажу 18,5 тис. л пива у зв’язку з підвищеним вмістом у солоді нітрозодіметиламіну (НДМА), що належить до канцерогенних речовин. У 2014 році з тією самою проблемою зіткнулася одна з пивоварень Бамберга, у 2016 році ситуація повторилася у Франконії. Постачальнику солоду, невеликій солодовні Klostermalz Wirth, довелося закритися. У цьому солодовня виробляла солод не самостійно, а перепродавала продукцію інший компанії, не тестуючи її як слід і приховуючи справжнє походження солоду.
Наприкінці 2021 – на початку 2022 року Баварське управління з безпеки продуктів харчування виявило ще два випадки перевищення вмісту НДМА у пиві. Забрудненою виявилася продукція монастирської пивоварні Andechser Klosterbrauerei та мюнхенської Paulaner. Було встановлено, що причиною цього стала продукція солодовні з міста Кірххайм-Боланден. Солодовня заявила, що причиною стала несправність однієї з печей, де сушили мюнхенський солод, проте не пояснила, чому сама не помітила порушення вимог продукції.
Крім труднощів з контролем якості продукції, малі солодовні закриваються через скорочення споживання пива в Німеччині, зростання цін на ячмінь і енергоносії, а також відсутність бажання спадкоємців продовжувати сімейний бізнес. Нещодавно про закриття оголосила кульмбахська солодовня Johann Zeitler з більш ніж 150-річною історією та потужністю 12 тис тонн солоду на рік. Минулого року управління з безпеки продуктів виявило порушення вимог гігієни та обмежило виробництво. Наприкінці минулого року керуючий директор компанії Хорст Байєр заявив про закриття компанії, виробництво вже призупинено, залишки продукції будуть доставлені клієнтам, а контракти передадуть іншим постачальникам.
Читайте також: Стабільність пива, нові тренди пивоваріння і успішні продажі – головні теми ХІ Форуму пивоварів і рестораторів