Перемоги на пивних змаганнях: як отримати кеш за власні нагороди?

01 Грудня 2020

Пивні
Цьогоріч на ІХ Форумі пивоварів і рестораторів секція маркетингу була присвячена темі «Пиво переможців і фіналістів дегустаційних конкурсів: як отримати кеш за свої нагороди».  Йшлося, насамперед, про зразки пива, які вибороли призові місця на Міжнародному Дегустаційному конкурсі East European Beer Award. За кілька тижнів до того організатори щорічного Форуму провели опитування «Чи допомагають Вам нагороди Дегустаційного конкурсу ЕЕВА у продажі пива?». Опитування опублікували у соціальній мережі Facebook та окремо розіслали гугл-питальник пивоварням.

Респонденти мали відповісти на одне питання: «Чи допомагають Вам нагороди Дегустаційного конкурсу ЕЕВА у продажі пива?». Учасникам  було запропоновано три варіанти відповіді: «Так, допомагає в продажах»; «Впливу на продажі поки ні відчувається», «Не займались цим питанням».

В опитуванні взяло участь 50 респондентів.

24% (12 опитаних) відповіли, що впливу на продажі поки не відчувається;

20% (10 респондентів)  вказали, що не займались цим питанням;

56% (28 учасників) обрали варіант «так, допомагає в продажах»

Журналісти «Пиво. Технології та Інновації вирішили поцікавитись у представників торгових мереж, як впливають нагороди на продажі пива.

Сергій Біруля, співзасновник мережі LITRA:

При великому виборі асортименту потрібно щось розповідати про пиво. Можна описувати смак пива, це легко зробити, якщо це ель,  а якщо ж лагер  чи якийсь інший  класичний сорт, то  зробити це досить складно.  Нагороди, в будь-якому випадку, допомагають, адже  вже є що розповісти про пиво. Зокрема, під час сліпої дегустації на конкурсі, де в конкретній категорії взяли мінімум 20-30 зразків, з-поміж яких конкретне пиво вибороло золото чи срібло.

Сергій наголошує, що більшість споживачів не розуміються в продукті  настільки досконало, як спеціалісти. Наприклад, якщо когось попросити назвати кращий пілснер на ринку, то можливо хтось й згадає одну торгову марку, або й взагалі скаже, що не розуміє про що йдеться.

Якщо ж ви як клієнт підходите до магазину й хочете обрати щось цікаве, а там 70 чи 100 сортів, то обирати варто краще з найкращих. І тут постає питання:  а як визначити найкраще? Все пізнається в порівнянні, але найпростіше – сказати, що ось проходила дегустація, й те чи те пиво здобуло золото, його належно оцінили фахівці галузі. Скуштуйте – й зрозумієте, чому воно взяло першість. І нагороди – справді дієвий спосіб промоції пива.  Це додаткова інформація, яку можна сказати про конкретний сорт  і підкреслити, який крутий пивовар, що зварив справді якісне пиво.

Неоднарозовий переможець і володар Гран-прі Дегустаційного конкурсу, власник сім’ї закладів Altbier Сергій Коваленко розповів, що нагороди відіграють важливу роль у підвищенні продажів пива.

Конкурс – це чудово. Чому? Кожен творець буде бити себе в груди й казати, що його пиво найкраще, але має бути об’єктивний спосіб довести це. Хоча про цілковиту об’єктивність стверджувати не можна, але коли збирається суддівська колегія зі 100 чи 50 пивоварів, пивних журналістів і бігріків, то це свідчить про певний механізм оцінки пива. Важливо більше інформувати про результати конкурсу, потрібно розповідати людям про якісне крафтове пиво. Пивний експерт Андрій Юраго у своєму виступі на Форумі сказав, що 70% пива сьогодні, відверто, не дуже якісне – от це велика біда для кожного крафтовика. От уявімо ситуацію: пересічний громадянин у супермаркеті, підійшов й обрав пляшку з написом «крафт», скуштував і подумав: «Що це за бридота?». І от тоді він ставить хрест і на хороших, і на поганих марках. Як на мене, обов’язково потрібен якийсь значок – рекомендовано конкурсом чи форумом.

За словами Сергія Коваленка, підвищення продажів і впізнаваності бренду – це якраз завдання пивного знаку якості.  Власне, за це відповідає конкурс, в умовах якого може йтись про об’єктивну оцінку пива.

У мене є красивий ламіновий лист із 20 сортами, навпроти переможного сорту розміщені значки бронзи, срібла та золота. Зважаючи на те, що я ветеран конкурсу, то деякі з них повторюються. Це важливо, й ми це рекламуємо. Як це може сприяти в роботі? От я приходжу до власника ресторану й показую, що пиво відзначене тією чи тією медаллю, й про це ви можете прочитати. Це й свідчить про якість пива, бо кожен може хвалитись своїм напоєм, але не кожен може довести це.

Про те, як впливають медалі на вибір пива пересічним покупцем Сергій розповідає так:

Пересічні споживачі, роблячи першу імпульсну покупку, у 50% відсотках випадків не зважають  на медальку. Коли людина зібралась з друзями, почала роздивлятись етикетку й натрапила на медальку, лише тоді почала  гуглити й дізналася про те, що це  нагорода впливового конкурсу.