Як із пива зробити впізнаваний бренд, а з пабу – по-справжньому трендове місце

17 Листопада 2020

Бренд
Будь-який новий продукт може зайняти на сучасному ринку гідне місце та перевершити пропозиції конкурентів не лише завдяки високій якості, а й за умови правильного позиціювання. Натомість успішне просування можливе тільки у тому разі, якщо бренд привабливий, оригінальний і «смачний». За таких умов він стане впізнаваним, а продукт – популярним. Пиво та пивні заклади у цьому контексті аж ніяк не виняток, стверджують Олександр і Володимир ЮДІНИ – відомі дизайнери та концептори закладів HoReCa, засновники дизайн-студії YUDIN Design. Як із пива можна зробити впізнаваний бренд, а з пабу – по-справжньому трендове місце, брати Юдіни розповідають проєкту Beer. Technologies&Innovations.

Власну студію брати відкрили у 2000 році. Відтоді займалися розробкою айдентики та дизайну низки ресторанів, пабів і кафе, які згодом здобули визнання серед широкого кола поціновувачів. Брати Юдіни – володарі міжнародних та всеукраїнських професійних премій, серед яких – нагорода THE VERY BEST OF («золото»). Організатори фестивалю Ukrainian Creative Awards назвали кращим дизайном року інтер’єр пабу REBERBAR, створений Yudin Design.

Потрібно «закохати» споживача у продукт

Для створення впізнаваного бренду, передусім, варто зрозуміти, на яку цільову аудиторію він розрахований. Завдання пивоварів – дивувати людей унікальним продуктом, цікавим та особливим смаком напою. Натомість мета дизайнерів – зробити новий продукт упізнаваним, забезпечивши йому такий зовнішній вигляд, що виокремлюватиме його серед великої кількості інших пропозицій. Саме тому вклад у розробку бренду та айдентики не менш важливий, аніж праця досвідченого й талановитого пивовара.

– Будь-який бренд повинен вигідно вирізнятися з-поміж інших. Часто ми навіть не замислюємося над тим, що постійно перебуваємо серед брендів і вони напряму впливають на наш щоденний вибір. Ми купуємо одяг, окуляри, годинники, їздимо на автівках, п’ємо воду та споживаємо продукти певних брендів. Обираємо все це і зазвичай не замислюємося над
природою свого вчинку – мовляв, просто сподобалося. Насправді ж – це маркетинг, дотримання принципів якого дає змогу популяризувати продукт. Пива на прилавках багато, і воно смачне, але чому найкращим є саме ваш напій, споживачам розповість бренд. Сьогодні важливо бути максимально індивідуальним, не схожим на інших. Навіть у відомому прислів’ї стверджується, що зустрічають саме за одежиною, – зазначає Олександр Юдін.

Уперше купуючи незнайоме пиво, споживач іще не уявляє, яке воно на смак. Тому вдале брендування може підштовхнути його придбати новий продукт. Айдентика, тобто фірмовий стиль, – це низка складових: оформлення, логотип, гасло, що допомагає розкрити суть напою. Покупця може зацікавити пляшка чи банка особливої форми, оригінальна етикетка, написи, назва. Все це впливає на індивідуальне сприйняття кінцевого споживача, яке залежить від того, як загалом виглядає бренд – гідно та виразно, чи, навпаки, губиться на тлі іншої продукції, нічим не привертаючи увагу.

– Тим, хто презентує новий продукт, важливо попрацювати над його індивідуальністю. Звичайно, ми розуміємо, що існують так звані «золоті» полиці, на які виставляють товар маркетологи і мерчендайзери. Однак оригінальність і виразність також ефективно працюють на популяризацію пропонованого продукту. Правильне брендування здатне зацікавити споживача. Принцип зрозумілий: людина повинна спочатку з першого погляду «закохатися» у цей продукт, і, ймовірно, тільки тоді вона захоче його придбати та скуштувати, – зазначає Володимир Юдін.

Сучасні виробники пива демонструють багато прикладів вдалого брендування, завдяки чому їм вдається зацікавити продуктом цільову аудиторію. Один з найважливіших елементів бренду – це назва, яка легко запам’ятовується, вимовляється і при цьому є оригінальною.

– Гуляючи Рівним, ми побачили пивоварню «Рівень». Це дуже вдала назва, оскільки вона одразу демонструє високий рівень продукту, чим і приваблює покупця. Утім, важливо не лише заявити про рівень, а й надалі його утримувати. До того ж у цій назві є географічна прив’язка – пивзавод «Рівень» працює у місті Рівне, а тому бренд добре запам’ятовуваний, – наводить приклад Олександр Юдін.

Тим, хто має намір просувати новий продукт, варто подбати й про створення корпоративної легенди, тобто історії бренду. Запропонована назва та доцільність її використання не завжди зрозумілі широкому загалу. Тому споживачам потрібно це обов’язково пояснити, бажано в цікавій формі.

– Легенда, яка «чіпляє», приваблює людей і змушує їх звернути увагу на продукт чи заклад.

До прикладу, у Києві є японський ресторан, що називається «Жов-те море». Він має власну легенду.
Жовте море омиває береги Японії, тож відвідувачі одразу розуміють, що на них чекає меню, пов’язане
з цією країною та морепродуктами. Зрештою, такі легенди можуть бути як реальними, так і вигаданими. Головне, щоб вони впливали на сприйняття продукту та його подальше просування, – вважає Володимир Юдін.

Про важливі складові під час створення пивного закладу читайте в журналі Beer. Technologies&Innovations №15-16.

Придбати журнал можна в нашому інтернет-магазині

Оформити передплату:

Анна Ільчук, +380 99 566 19 15, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач, +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net