Чому вам потрібно обрати SafBrew™ DA-16?

11 Січня 2022

SafBrew™ DA-16

Компанія Fermentis нещодавно випустила абсолютно новий продукт на основі дріжджів – SafBrew™ DA-16. Усе, що потрібно знати про це інноваційне рішення для ферментації, розповів менеджер з досліджень і розробок компанії Fermentis Філіп ЯНСЕНС.

Чому компанія Fermentis вирішила додати до свого асортименту цей дріжджовий продукт?

SafBrew™ DA-16 – це поєднання дріжджів і ферменту. Це дуже послаблюючий дріжджовий продукт, розроблений, як і SafBrew™ HA-18,  і виготовлений із дріжджового штаму POF+.

Розробляючи SafBrew™ DA-16 на основі POF- дріжджів Saccharomyces, ми хотіли створити новий продукт,
який не утворює фенолів. Під час випробувань ми помітили, що така комбінація дріжджів і ферменту особливо підходить для виробництва сухих ароматних сортів пива. Оскільки ферменти руйнують більшість складних цукрів, присутніх у суслі, а дріжджі споживають прості цукри, то кінцевий напій містить дуже мало залишкових цукрів. Завдяки цьому вдається досягнути сухого смаку і відносно високого алкогольного потенціалу.

Як був розроблений SafBrew™ DA-16?

Після ретельного попереднього відбору ми перевірили 6 штамів дріжджів, які особливо підходять для ароматного та/або хмільного пива, і вибрали один з них – POFSaccharomyces cerevisiae.

Потім, перш ніж додати його в різні сусла, ми об’єднали цей штам дріжджів з ферментом AMG (амілоглюкозидазою). В результаті помітили, що штам Saccharomyces виробляє багато ефірів і добре працює з ароматичним хмелем, доданим у різні моменти процесу: в кінці кипіння або у вихровому чані, а також під час ферментації чи дозрівання. Фермент (AMG) обрали тому, що він дуже добре працює при температурах бродіння, а також є натуральним продуктом.

SafBrew™ DA-16 – це ідеальне поєднання Saccharomyces cerevisiae та ферменту для створення повноцінного розчину.

Який у результаті це має ефект?

Дріжджі SafBrew™ DA-16 особливо підходять для таких міцних і сухих ароматних сортів пива, як Brut IPA. Варто також зазначити, що ці дріжджі мають потенціал ідеальної роботи для вивільнення та активації ароматичних попередників у хмелі, враховуючи, але не обмежуючись нині відомими хмелями Citra, Mosaic і Cascade.

Які основні переваги цього продукту?

Сухість продукту обумовлена ферментативною активністю амілоглюкозидази. Цей фермент перетворює
неферментовані, більш складні цукри в ті, які піддаються ферментації. Ці ферментовані цукри споживаються дріжджами, утворюючи спирт, CO2 й ароматичні сполуки. Чим більше ви ферментуєте, тим більше аромату ви отримуєте. Кінцевий результат – дуже сухе, чисте та хрустке пиво без сторонніх присмаків. SafBrew™ DA-16 справді добре покращує та збільшує потенціал хмелю, а також надає специфічні ознаки, характерні для пива з хмелем.

«ЧИМ БІЛЬШЕ ВИ ФЕРМЕНТУЄТЕ, ТИМ БІЛЬШЕ АРОМАТУ ВИ ОТРИМУЄТЕ», – ФІЛІП ЯНСЕНС

Існує певна схожість між SafBrew™ DA-16 і SafBrew™ HA-18, оскільки вони обидва виготовлені з суміші дріжджів і ферментів і обидва здатні створювати пиво з сусла, яке повністю вибродило. Та все ж, які між ними відмінності?

Читайте також: Пиво з низьким вмістом алкоголю, або як відповісти на цей глобальний тренд

Перша відмінність полягає в рівні алкоголю, і це можна побачити відразу під час бродіння. SafBrew™ HA-18 може досягти 18% ABV, коли початкова гравітація близька до 30-32°P. З іншого боку, SafBrew™ DA-16 досягає лише 16% ABV, коли початкова гравітація близька до 30°P.

Друга відмінність – символ POF. SafBrew™ HA-18 забезпечить феноли, тоді як SafBrew™ DA-16 – ні.
Продукт SafBrew™ HA-18 спочатку був розроблений для крафтових сортів пива, а також ячмінного вина з високим вмістом алкоголю та фенольних властивостей. Натомість SafBrew™ DA-16 був розроблений для сухих та ароматних сортів пива з високим фруктовим профілем.
HA = High Attenuation (високе зброжування), DA = Dry Aroma (сухий аромат)

DA-16 рекомендується використовувати для Brut IPA. Чим він відрізняється від SafAle™ S-04 або SafAle™ US-05, які також можна використовувати для IPA?

Brut IPA – стиль пива, натхненний ігристими винами. Це пиво дуже сухе, легке й інтенсивно блискуче з дрібними бульбашками та відносно високим вмістом алкоголю. Окрім того, воно дуже ароматне, фруктове та хмільне з дуже низьким рівнем залишкового цукру.

SafAle™ S-04 і SafAle™ US-05 – це штами дріжджів, які ідеально підходять для стандартних IPA і дуже доповнюють один одного. Перший з них більш ароматний і дуже сильно флокулює і осідає, а другий – більш «нейтральний», але при цьому обидва POF-. Їх ослаблення становить 83-84% ADF, тоді як у SafBrew™ DA-16 цей показник  сягає близько 100% (між 98 -102 ADF).

Висновок
SafBrew™ DA-16 – це унікальний продукт: дуже сухий, ароматний, без утворення фенолу під час бродіння. Він підходить для дуже хмільного пива, оскільки якнайкраще розкриває деякі хмільні смаки. Але пивовар завжди може експериментувати з усіма нашими продуктами та відкривати нові способи їх використання. Будьте креативними!

Ще більше статтей про новинку на ринку обладнання і сировини незабором читайте у свіжому випуску журналу Beer. Technolohies&Innovations №21-22!

Поспішайте оформити передплату журналу на 2022 рік (вартість – 450 грн)
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Марина Захарчук: тел. +38 (097) 17 49 269