Concept Glass: особливому напою – особливий посуд

16 Серпня 2021

Посуд
Світ пива – це калейдоскоп кольору, смаку й ароматів. Про келихи, які якнайкраще розкривають аромат і смак пива читайте в статті компанії Concept Glass.

Кожен знаходить свій спосіб насолодитися цим напоєм: хтось отримує задоволення від холодного пива з пляшки, хтось вважає за краще банку, однак справжня насолода відкривається через скляний келих, який прокладає чотири стежки комунікації до серця споживача:

1. ВІЗУАЛЬНУ: колір пива та дизайн форми келиха;
2. ТАКТИЛЬНУ: геометрія форми келиха і якість скла;
3. АРОМАТИЧНУ: розкриває кращі нотки напою;
4. СМАКОВУ: підкреслює характер і риси напою.

У сучасному світі пивний посуд здебільшого виготовляється зі скла. Впродовж тисячоліть посуд для споживання пива змінювався від теракотових горщиків і мисок до глиняних кухлів. І лише в ХІХ столітті з’явилися перші скляні келихи та склянки для пива, проте вони були надбанням лише багатих будинків і привілейованої публіки.
Масово склом почали користуватися на рубежі ХХ століття, посуд для любителів пива став справжнім видом мистецтва. 10-стороння (або «рифлена») пінтова чашка з ручкою стала одним з перших пивних келихів, який дозволяв тримати руки подалі від самого келиха з напоєм, зберігаючи тим самим пиво прохолодним
упродовж тривалішого періоду часу. Потім у 1940-х роках завдяки зростанню популярності бурштинового пива з’явилася склянка з ямочками, яка цікавіше презентувала цей напій. Після цього було гладке скло з невеликою опуклістю нагорі, відоме як Nonic (без зазубрин), призначене для мінімізації відколів, які виникають при терті скляного посуду один об одне. Невдовзі був розроблений різновид стандартного Nonic – тонкостінного пінтового скляного келиха з «поясом». Ця склянка злегка втягує край, щоб уникнути «порізів», і залишається фаворитом пивоварів.
Індустрія скляного пивного посуду розвивалася паралельно з індустрією пива. Незліченна кількість сортів і стилів цього напою спричинила появу різноманітного асортименту скляного посуду. Наразі існує низка сформованих груп пивних келихів. Ось деякі з них.
ПІНТА

Переваги форми: пиво вільно ллється з цього келиха і розливається по всій порожнині рота, розкриваючи всі смакові нотки напою.Підходить для: English Ales, Blond Ale, Cream Ale, Milk/Sweet Stout, Stout, Porter, IPA.

ПІЛСНЕР

Переваги форми: високий і вузький келих – найкращий спосіб продемонструвати колір і прозорість пива.

Підходить для: Pilsners (сюрприз!), American Pale Lager, Lagers, Witbiers, Fruit beers, Bock, Doppelbock.

ВАЙЦЕН

Переваги форми: високий та звужений доверху келих зберігає піну й аромат.

Підходить для: American Wheat Ales, Hefeweizen, Weizenbock.

ТЮЛЬПАН
Переваги форми: конічної форми келих призначений для найрізноманітніших сортів пива.
Підходить для: Belgian Ales and IPAs, Imperial IPA, French Ales, Scotch Ales, Saison/Farmhouse Ale, Quadrupel, Lambic – Fruit.
ФЛЮТЕ
Переваги форми: тонка та вузька форма забезпечує зберігання карбонізацію напою та інтенсивність аромату. Завдяки ніжці напій довго зберігається холодним.
Підходить для: Wild and Sour Ales, Fruit Beers, Bocks, German Pilsner, Lambic-Fruit, Maibock, Weizenbock.
КРАФТ МАСТЕР
Переваги форми: елегантно вигнутий верх і конічна форма забезпечують ідеальний аромат, смак і приємне сприйняття в роті.
Підходить для: найрізноманітніших сортів пива. Келих-універсал.
ТЕКУ
Переваги форми: створений у колаборації італійського пивовара Тео Муссо та пивного судді Куаска.
Форма розкриває ароматику. Чим ширше та повільніше пиво тече в рот, тим більше ароматів проявляється.
Підходить для: найрізноманітніших сортів пива. Келих-універсал.
Вибір скляного посуду важливий, адже це один з основних етапів подачі пива. Кожна зміна в скляному посуді для пива розроблена для того, щоб розкрити смакові та ароматичні ноти напою. Висота та радіус келиха, а також ширина краю впливають на швидкість і потік напою в порожнину рота: ми п’ємо, не змінюючи свого положення, або злегка нахиляємо голову назад і напій розтікається по всій порожнини або тече тонким струменем. Усі ці нюанси впливають на наші смакові рецептори, які відповідають за солодкість, солоність, кислоту та гіркоту. Так, для солодкого пива краще підійде високий вузький кехил типу ФЛЮТЕ, який з’єднає солодкі й кислі рецептори для смакування напою. Кислі сорти пива краще спрямовувати на
солодкі рецептори в келиху типу тюльпан з розширеним краєм. Кожен сантиметр впливає на напій!
Завдяки вивченню впливу форми келиха на смак і аромат напою з’явилися колаборації пивних і скляних експертів, в результаті чого на ринку з’явилися такі форми келихів:
  •  КЕЛИХ ДЛЯ ІНДІЙСЬКОГО СВІТЛОГО ЕЛЮ (IPA). Експертами від пивоварної галузі стали Сем Каладжіоне (Sam Calagione) з Dogfish head і Кен Гроссман (Ken Grossman) з Sierra Nevada.

 

 

 

 

 

  • КЕЛИХ SPIEGELAU ДЛЯ СТАУТА, створений у тісній співпраці з американськими пивоварами з Rogue Ales (Орегон) і Left Hand Brewing Company (Колорадо).

 

 

 

Компанія CONCEPT GLASS постійно вивчає ринок скляного посуду та його новинки. З початку ми самостійно дегустуємо та вивчаємо нові форми бокалу. А потім з нашими клієнтами проводимо дегустації
різних сортів пива з різних форм і знаходимо найцікавіші рішення.

Вибір правильного скляного посуду може збити з пантелику, адже це щось на зразок пазлу. Однак це важливий крок у презентації свого напою.

Експериментуйте і не зупиняйтеся на традиціях споживання. Як змінюється і розвивається світ смаків і ароматів пива, так само не стоїть на місці і презентація цього напою!

м. Київ, вул.Ділова, 5Б, оф. 504
тел.: +380 67 235 0991,
+38 044 238 83 12
http://concept.glass
info@concept.glass

Про правильний посуд, обладнання та інгредієнти читайте в журналі Beer. Technologies&Innovations  №20!

Поспішайте оформити підписку на журнал 2022 року (вартість – 450 грн)!

Для найбільших фанів пива і пивоваріння медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує оформити передплату на журнали за АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ!

Журнал «Beer Technologies» за 2021 р. можна придбати за 350 грн! За 2021-2022 рр. – за 800 грн!

АКЦІЯ діє до 1.09.2021 року.

Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net