Concept Glass: просуваємо пивкультуру!
05 Травня 2021
І вже 2005 року нам вдалося відкрити власне виробництво з декорації скляного посуду й увійти до німецької групи компаній SAHM. Наступні 9 років ми працювали з виробниками напоїв в Україні та країнах СНД. Одними з перших клієнтів були «Одеська приватна броварня» і донецька пивоварня «Юзівська».
Я пам’ятаю те відчуття гордості за наш продукт, коли 2012 року відвідували пивоварню «Юзівська», де з групою МВА знайомилися з бізнесом Василя Микулина. До 2013 року наша частка становила 85% ринку.
У компанії вчилися працювати зі склом і фарбами, з формами та нанесенням складних логотипів на різні
форми за допомогою автоматів і деколей. Виробничий персонал навчався на майданчиках наших партне-
рів в Чехії та Німеччині, оскільки професія друкаря на склі унікальна і на нашому ринку не була присутня.
Важливою оцінкою нашої якості та майстерності став момент, коли німецькі партнери не змогли знайти стик на повністю задрукованому склі, а також тоді, коли складний логотип на келихах ми змогли надрукувати на автоматах, натомість наші партнери нам радили наносити логотип тільки за допомогою деколірування (наклейки). Наш клієнт вимогливий, і нас це завжди мотивує шукати рішення та підвищувати професіоналізм у роботі зі склом.
2014 року ми вийшли з групи компаній SAHM і почали новий виток у нашій історії під новою назвою
Concept Glass. 2015 року один з наших клієнтів запропонував провести пивний фестиваль українських виробників. І ми погодилися. Це був перший фестиваль в Україні під назвою «ПИВКУЛЬТУРА», який проходив на Лаврській у Києві і в якому брали участь всього лише 6 приватних броварень, а також ми як організатори та спонсори заходу. Як відвідувачі на фестиваль приїхали пивовари з усієї України, щоб подивитися на захід і зрозуміти інтерес споживача. Надалі такі фестивалі почали відбуватися в різних містах України. На них ми були активними учасниками та привозили нові форми скла й ідеї дизайну для фестивалів. На таких заходах ми тестували з пивоварами різні форми скла і вибирали найкращі, які сьогодні активно використовуються в цій індустрії. Сподіваюся, що заборони на масові заходи будуть зняті до осені, а фестивалі відновляться у всіх містах України.
З 2015 року Concept Glass став ексклюзивним партнером німецької компанії RASTAL, яка вже понад сто років виробляє унікальні пивні форми (і не тільки пивні). Зокрема, це усім відомі келих Teku і стакан Craft Master, які є у кожного пивовара. Спільно з представниками RASTAL ми проводили для пивоварень майстер-класиь з дегустації різних форм скла і їхнього впливу на розкриття смаку напою. Перший такий захід відбувся для команди First Dnipro Brewery.
Відвідуючи міжнародні виставки, зокрема BrauBeviale, Аmbiente, Host тощо, ми розуміємо, куди рухається індустрія напоїв, тому пропонуємо ці нововведення і для нашого ринку. Вивчаючи технології виробництва скла, ми знаємо, яке скло більш міцне та стійке до посудомийних машин. Експериментуючи з новими фарбами і технологіями, ми виводимо нові можливості в роботі зі склом і цікаві ідеї для клієнтів. Ми розробляємо тематичні дизайни та запускаємо їх з клієнтами. Так, наприклад, 2018 року в мережі «Море
Пива» на полицях з’явилися колекції пивного посуду «хлопчик-дівчинка».
2018 року компанія вийшла на ринок рітейлу зі скляним посудом для кухні та сервірування. Цей ринок змусив глибше вивчити кінцевого споживача, тому того ж року спільно з компанією Nielson ми провели дослідження ринку В2С. І що цікаво, ми дізналися, що споживач все більше переходить до естетики, і частка пивних бокалів порівняно з кухлями зростає. Відвідуючи пивні фестивалі та пивні заклади, майстер-класи на пивоварнях, споживач цю культуру несе додому, зацікавлює нею все більше друзів і знайомих. Так, мій знайомий маркетолог-стратег постійно водить свою команду на різноманітні пивні заходи та вивчає крафтове пиво як українського, так і міжнародного виробника. В Олега це переросло в хобі, до якого він залучає все більше коло свого спілкування. А одна 56-річна жінка розповіла, що любить іноді випити крафтового пива й отримати задоволення від смаку. При цьому вона жодного разу не відвідувала ні одного пивного заходу, але сарафанне радіо робить свою справу. Світ крафтового пива розширюється, і ми активно беремо в цьому участь.
Крафтове пиво активно зайшло на ринок України 2016 року – саме тоді, коли в Києві відбувся Перший Форум пивоварів і рестораторів, партнерами якого ми були. П’ять років – зовсім небагато для проєкту. Формування нової культури – це довгий шлях. Нам цікаво бути частиною великого проєкту «ПИВО», генерувати та реалізовувати нові ідеї на ринку України. Під час пандемії 2020 року на міжнародних сайтах з досліджень поведінкових характеристик споживача в різних країнах ми знайшли нові ідеї для цікавих заходів. Наша команда зараз працює над цими ідеями, і найближчим часом ми представимо наше нове бачення на розгляд клієнтам. Сподіваємося, що це знову буде великий і цікавий проєкт!
Ще більше корисних та цікавих матеріалів про сировину та обладнання для пивоваріння читайте в журналі Beer. Technologies&Innovations №17-18-19.
Придбати журнал можна в нашому інтернет-магазині.
Поспішайте оформити підписку на журнал 2021 року (вартість – 450 грн)!
Анна Ільчук, тел .: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел .: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net