Craft Next Level: ІХ Форум пивоварів і рестораторів демонструє нові можливості виробництва й дистрибуції, стандарти якості та ефективності вражають

24 Вересня 2020

Craft Next Level
У нинішній час  технологій промисловість та ринок розвиваються настільки швидко, що кожні півроку виникають нові виклики. ІХ Форум пивоварів та рестораторів  покликаний стати майданчиком для їхнього обговорення, пошуком та презентацією рішень. Проблеми та потреби пивоварів знаходять відклик у технологічних компаній та перетворюються на презентації нових підходів.

Центральною темою IX Форуму стала автоматизація технологічних й організаційних процесів, економія коштів, часу, енергоресурсів та сировини. Актуальною є й тема пошуку нових продуктів та смаків. Питання якості продукту теж не лишилося в тіні, але сьогодні розглядається вже у розширеному форматі – не тільки якість звареного пива, а й доставленого до кінцевого споживача. Для цього потрібен симбіоз між пивоварами, рестораторами та представниками магазинів, підкреслила Валентина МІКУСЕВИЧ, експерт з якості пива, яка виступила модератором «Технологічної секції» Форуму:

– Досі багато суперечок точиться між пивоварами про саме поняття «крафтове пиво». Насправді, не має значення, де його варити – на великих або малих потужностях, головне, щоб воно було смачним і якісним.

І важливо подумати про те, що цей продукт має якісно зберігатися в закладах торгівлі, щоб доходило до споживача свіжим. Некваліфікований підхід до продажів може перевести всі зусилля нанівець.

Ми всі маємо працювати разом, щоб створити правильні умови й дати якісний продукт на всіх етапах ланцюжка «пивоварня-споживач». Крім того, малі й великі пивоварні мають прийти до того, що пиво варять спеціалісти. І звичайно, обладнання має бути таким, яке ви можете опанувати та якісно обслуговувати, що забезпечить якість продукції.

Обладнання, яке надає більші можливості

Протягом конференц-дня працювала традиційна виставка обладнання, сировини, супутніх товарів, технологій пакування, розливу та укупорки. Свої продукти, нові розробки на стендах та з трибуни презентували компанії-виробники й імпортери. Надійні рішення для галузі пивоваріння та інших напоїв презентувала компанія Ziemann-Holvrieka, що давно зарекомендувала себе на європейському ринку, як надійний партнер. Представник компанії Андрій ГАРМАТІЙ представив можливості фірмового пивоварного обладнання та акцентував увагу на тому, що минулого року до портфеля Ziemann-Holvrieka додалася компанія, яка спеціалізується саме на технологіях для крафтових пивоварень.

Свої розробки в секторі крафтових пивоварень презентував і молодий вітчизняний виробник «Термо-Паб». Компанія працює на ринку України з 2017 року і вже постачає варильні порядки у різні регіони країни та за кордон.

Свіже пиво стає ближчим до споживача

Над якісними змінами в подачі пива кінцевому споживачеві працює й компанія SCHULZ. Виробник обладнання привіз на виставку прототип нової розробки в реальному масштабі – барний комплект. Пристрій має форфас, що може бути виконаний в мобільному або стаціонарному варіантах, як пакет для зберігання всіх властивостей заводського пива, а може бути розрахований на привізне пиво, в такому випадку комплектується мийною голівкою

Інший вітчизняний виробник обладнання «КРАФТ ІННОВЕЙШН» презентував свій досвід та надав поради щодо особливостей облаштування та ефективного використання холодильних кімнат на пивоварні. Менеджер компанії Ярослав ГЕВКО детально розповів про всі нюанси оснащення технічного приміщення: ізоляція, вологість, каналізація, система управління тощо, а також про можливості модернізації існуючого обладнання.

Завод пакувального обладнання «Термо-Пак» запропонував пивоварам індивідуальні та комплексні рішення для розливу пива й інших напоїв, зокрема етикетувальне і пакувальне обладнання.

IX Форум став зосередженням новинок. Вперше свою розробку презентувала компанія ЕМСІТІ: апарат на 6 кранів для розливу в скляні або ПЕТ пляшки. Розливні ізобаричні машини дають змогу пивоварові працювати круглий рік, незалежно від сезону.

Надійні рішення в області ПЕТ-пакування для пива представила компанія RETAL, відома на європейському ринку понад 20 років. Холдинг розвиває ПЕТ-індустрію в 10 країнах на 17 виробничих майданчиках, в тому числі в Україні, м. Дніпро. Унікальні перевірені часом рішення для пакування пива і сервісну підтримку зможуть незабаром оцінити переможці однієї з номінацій East European Beer Award 2020. Пивоварня DID Brewery отримала в подарунок від компанії RETAL сертифікат на виготовлення 1000 пляшок та кришок для пива.

Справжній атракціон для поціновувачів пива та барної культури влаштували на своєму стенді представники компанії MagNum-beer. Вони презентували різноманітні гаджети для зручнішого, якіснішого та видовищного наливу пива. Це біргани – барні пістолети для розливу різних напоїв, змішування лимонадів вже у бокалі, сатуратор – пристрій для газування води, пристрій для обморожування бокалів перед подачею гостю, система автоматичного наливу пива через дно бокалу, гроулери – ємності для пива на винос, в яких підтримується тиск газу для збереження карбонізації.

Автоматика – якісний інструмент для реалізації ідей пивоварів

 Чим швидше пивовари відійдуть від ручних процесів, тим швидше отримають те, чого прагнуть – якість та стабільність продукту. Таку думку висловив Микола ІВАЩИШИН, засновник пивоварні «Волинський Бровар». Його бачення підтримав у своєму виступі Павло КУШНАРЕНКО, представник компанії ZIP Tech, відомого угорського виробника пивоварного обладнання.

IT щільно увійшли в пивоварну галузь, і цей симбіоз швидко розвивається. Компанія «СПАРК ЛЮКС» презентувала нові технології для регулювання пивоварного процесу та повної автоматизації виробництва – від варіння до розливу в пляшки. Всі програми пишуться спеціалістами підприємства виключно під специфікацію замовника.

Веб-додатки, що дозволяють пивоварам візуалізувати та моніторити всі дані в режимі онлайн, представила компанія «Віравікс Україна». Функціонал та ефективність обліку рівня заводів-гігантів за допомогою цих додатків сьогодні можуть отримати і маленькі пивоварні.

Сучасні стандарти якості вимагають контролю

Вперше за історію Форуму відбувся аукціон. Постійний партнер заходу – компанія «Донау Лаб Україна» – виставила на аукціон можливість користування коштовним лабораторним обладнанням протягом місяця. Це набір для повного фізико-хімічного аналізу пива, за допомогою якого можна аналізувати пиво як в лінії, так і запакований у ПЕТ, скло-пляшку або банку продукт.

Можливості облаштування лабораторії «під ключ» за всіма стандартами для харчового виробництва представила компанія «Хімлаборреактив». Стандарт HACCP сьогодні впроваджується на всіх виробництвах, якщо раніше контролювалася якість продукту, то наразі контролювати потрібно чистоту й мікробіологію самого підприємства.

Додаткові можливості: виробництво сидру та віскі

Паралельно з розквітом ринку крафтового пива популярності в Україні набуває сидр. Часто пивні ресторани додають у свій асортимент крафтові сидри, а подекуди вже організовують колаборації з виробниками. Зростає й рівень обізнаності споживачів, каже засновник сидроварні «Рогатий Заєць» Григорій ОДИЙЧУК.

Всю технологічну лінійку обладнання для виробництва сидру, інжиніринг та введення в експлуатацію як всього сидрового комплексу, так і окремих одиниць технологічного процесу, презентувала компанія «ГЕА Україна».

Інший цікавий напрямок – виробництво міцних напоїв. Про нього розповідав В’ячеслав ШИШ, представник компанії Tapi. Наряду з презентацією стандартних бугельних пробок для пива, добре відомих українським пивоварам, компанія презентувала бугельну пробку Mekano для дистилятів на основі пива.

Смакове різноманіття – сталий тренд

Все більшої популярності серед споживачів та крафтових пивоварів набуває безалкогольне пиво. Раніше прерогатива його виготовлення була завжди за великими заводами, особливо тими, які мають установки деалкоголізації. Нині експерти та компанії-виробники пропонують новітні рішення для виготовлення безалкогольного пива без дорогих та громіздких установок.

Зокрема, дріжджі для безалкогольного пива LA-01-Bacteria LP-652-Spring Blanche презентував Богдан ДЕМЧЕНКО, представник компанії Fermentis. Це абсолютно інноваційні продукти відомого французького виробника.

Допоміжні продукти для пивоваріння – дуже актуальна тема для пивоварів. Багато питань спеціалісти отримують щодо зброджування пива, білкової нестабільності крафта, розповідає Вікторія КУМПИЦЬКА, технолог компанії «А-Профі».

Альтернативну продукцію для витримки будь-яких видів алкоголю, зокрема пива, вина, коньяку, бренді, віскі, дистиляту, представила ТМ JMJ. Один з цікавих напрямків для пивоваріння – натуральна щепа для витримки пива. Це простіше та дешевше за витримку в бочках, проте має аналогічний результат. Щепу додають на етапах бродіння, витримки, для кислих або міцних пив – варіантів безліч, кожен пивовар обирає ексклюзивну рецептуру.

Урізноманітнити смак пива натуральними компонентами запропонувала компанія «Дьолер Україна», засновуючись на глобальних тенденціях розвитку ринку пива та напоїв. Чотири основних тренди говорять про постійний розвиток та екологічність, користь для здоров’я, індивідуалізацію, різноманітність – як перетин категорій напоїв.

Детальніше про нові технологічні рішення й можливості для виробництва й дистрибуції, стандарти якості та ефективності ви зможете прочитати у наступному випуску журналу Beer. Technologies&Innovations!

Оформити передплату на журнал можна:

Анна Ільчук, тел .: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел .: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net