На пульсі пивної промисловості та інновацій

12 Серпня 2020

Інновації
Неухильно дотримуючись багатовікових технологій, пивовари усього світу продовжують досліджувати нові смаки та створювати новітні інтерпретації класичних рецептів. Багато майстрів-крафтовиків усе ще вважають, що сепаратори – занадто дороге задоволення, і переконані, що користі від таких агрегатів при очищенні пива небагато. Але сучасні системи модульних дискових сепараторів, оптимізовані для невеликих пивоварень, потребують лише незначних інвестицій порівняно з традиційними відстійниками, та забезпечують швидше відділення твердих часток без великих втрат продукту. Крім того, вони забезпечують краще збереження ароматичних та летких речовин, аніж системи фільтрації. Тому рішення встановити сепаратор на пивоварні – довгострокова інвестиція та гарантія неперевершеної якості пива.

П’ять причин придбати сепаратор для своєї пивоварні

Центрифуги або високошвидкісні сепаратори протягом багатьох десятиліть були привілеєм великих промислових пивоварних заводів, тоді як більшості малих пивоварень доводилося повністю покладатися на час природного відстоювання та доступні фільтри. Зараз усе більше крафтових пивоварів обирають технологію сепарації.

Більша дохідність

Окрім відносної доступності, пивні фільтри мають ряд переваг для крафтових пивоварів. Але вони повільні
й призводять до значних втрат продукту, оскільки не можуть без засмічення відфільтрувати залишки на дні бродильних чанів. Використовуючи сепаратор, ви отримуєте більше пива з кожної цистерни.

– Сепаратор – найкращий із інструментів для збільшення виходу продукту, – пояснює Фернандо ХІМЕНЕС, менеджер із продажів на світовому ринку пивоварних заводів компанії Alfa Laval. – При однаковій кількості ЦКТ ви можете збільшити свої виробничі потужності на 15-20%. Кожна додатково продана пінта, – це зароблені гроші в кінці дня, що допомагає окупити інвестиції в апарат. Для невеликої пивоварні кожна зекономлена гривня відчутна, адже пиво – рідке золото. Кожен заощаджений додатковий галон або бочка допоможе забезпечити більше пива для ваших клієнтів, – додає Фернандо.

Коротші цикли

Сепаратор дає змогу досягти бажаної консистенції продукту впродовж усього декількох годин, тоді як для відстоювання та фільтрації потрібно кілька днів для того ж режиму. Як працює сепаратор? Процес усередині агрегата виглядає так: свіжоферментоване пиво потрапляє в центрифугу, де зустрічається з великою кількістю тарілок, що швидко обертаються (кілька тисяч об/хв). Тверді речовини (наприклад, дріжджі, частки хмелю) спрямовуються до країв і викидаються; освітлене пиво залишається в центрі й виходить через верх; увесь процес відбувається в умовах вакууму. Крім того, вам не потрібно чекати повного осідання твердих речовин перед подачею неочищеного пива в центрифугу.

– Це означає, що обертання напою через ЦКТ за допомогою сепаратора відбувається значно швидше, оскільки пиво не осідає в ферментаційних чанах, як зазвичай, – пояснює Жоаким ГУСТАФССОН, менеджер із продажу на світовому ринку крафтових пивоварних заводів компанії Alfa Laval.

Довший термін придатності

Поглинання кисню – одна з основних проблем усіх пивоварних заводів, що негативним чином впливає на термін придатності продукції. Це питання особливо актуальне для крафтових пивоварів, котрі виробляють чутливі до кисню сорти індійського світлого елю IPA. Але таких проблем не виникає, коли пивовар переганяє пиво через герметичну центрифугу, наприклад, найменшу пивну центрифугу Alfa Laval Brew 20.

– Щоразу з додаванням нового обладнання до виробничого процесу виникає проблема поглинання рідкого кисню. Компанія Alfa Laval відома своєю інноваційною технологією, і ми розуміємо, наскільки важливим є низький рівень D.O., – зауважує Вінс ПОЛІНО, менеджер із ринкових продажів компанії Alfa Laval, США. – Компанія Alfa Laval уперше створила герметичне осьове ущільнення Axial Hermetic Seal, що є вдосконаленням гідро-герметичних ущільнень. Воно присутнє в наших моделях Brew 20 та Brew 80, при цьому, щоб досягти майже нульових показників поглинання рідкого кисню, вже не потрібні CO2 або дегазована вода, – додає він.

Компанія Alfa Laval у своїх інноваціях просунулась ще далі, створивши повністю герметичні співвісні сепаратори з подачею знизу, як-от Brew 250 та більші моделі для пивоварних заводів. Вони забезпечують найбільш делікатну обробку, повну відсутність поглинання рідкого кисню, низьку напругу зсуву й нижчу температуру, на відміну від інших центрифуг із верхньою подачею. Все це дуже важливо для крафтового пивоваріння та допомагає значно продовжити термін зберігання пива.

Кращий аромат та смак

Створення неповторного пива повністю залежить від інгредієнтів. На жаль, багато альтернатив для фільтрування та очищення позбавляють від летких ароматів та смаків, які необхідно зберегти у пиві. Сепаратори – найрозумніший спосіб видалити з пива тверді речовини, зберігаючи цінність ваших унікальних інгредієнтів.

– Сепаратори або центрифуги, порівняно з іншими технологіями фільтрації, краще зберігають леткі аромати та смакові якості вашого пива. Сепаратор видаляє лише великі частки, тоді як технології нижньої фільтрації відокремлюють і малі, – стверджує Вінс Поліно.

– Навіть у процесі варіння нефільтрованого пива чи темного стауту користування сепаратором гарантує, що ви зможете позбутися основних речовин і зберегти леткі олії та ароматичні речовини. Ви отримаєте кращу якість свого напою та збільшите термін його придатності, –
пояснює Жоаким Густафссон.

Вигідніші партії пива

Інвестиції в сепаратор – це найрозумніший спосіб скоротити час бродіння, не купуючи додаткові цистерни.
Ви зможете значно збільшити вихід продукції, зберегти більші обсяги вже звареного пива, а також збільшити потужність виробництва завдяки швидшому обороту цистерни. Зрештою, це забезпечить більше пива для клієнтів – і більше прибутку для вас.

– Якщо мова йде про фінансові переваги наявності сепаратора, все залежить від ваших поточних процесів та стилів пива, що ви виробляєте. Багато наших клієнтів виходять на окупність своїх інвестицій упродовж двох-трьох років, декому придбання устаткування «повертається» менше ніж за рік. Це дійсно залежить від вашої ситуації, а ми зі свого боку можемо допомогти вам полегшити процес виробництва, – пропонує Вінс Поліно.

Таким чином, установлення сепаратора на вашій пивоварні – справжня інвестиція у довгострокову прибутковість. Маючи сепаратор, ви зможете підвищити вихід продукції та виробляти високоякісне преміальне пиво, що обов’язково сподобається вашим клієнтам. Також ви швидко одержите прибуток від інвестицій, завдяки чому зможете виплачувати дивіденди довгі роки.

Про інновації в сепарації для крафтових пивоварів ви зможете прочитати в журналі Beer. Technologies&Innovations №14. 

Придбати журнал можна в інтернет-магазині!

Поспішайте оформити передплату на журнал за 2020 рік (вартість – 450 грн)!

Також є можливість замовити архів журналів з 2016 по 2019 рік!

Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net