В Україні зменшилася кількість виробників хмелю

18 Лютого 2021

Хміль
Частка України на глобальному ринку хмелесировини становить лише 0,5%. За останні 15 років площі вирощування хмелю зменшились у два рази, а виробництво альфа-кислот становить лише 20-22 т. Цей обсяг забезпечує лише 20% потреби пивоварних компаній, решта ж імпортується. Про це розповів завідувач відділу селекції та інноваційних технологій хмелю Інституту сільського господарства Полісся НААН, канд. с.-г. наук Ігор ШТАНЬКО.

– Наскільки стрімко в за останні 10-15 років розвивалася пивна галузь, настільки швидко занепадало українське хмелярство. Виявляється, вітчизняним пивоварам не був потрібен український хміль, який, до речі, один з найкращих за якістю у світі. Щоб виробити таку кількість пива, скільки його наразі є в Україні, треба щонайменше 3-4 тис. тонн хмелю. Однією з причин зменшення валового виробництва хмелю в Україні було те, що підприємства на певному етапі не змогли забезпечити необхідний асортимент та специфікацію продукції для потреб пивоварів.

Після тривалого періоду адаптації галузь хмелярства в Україні виходить на рівень
стабільного виробництва в межах 400-450 тон хмелесировини, кількість підприємств не зменшується, а якість продукції підвищується.

– Нині підприємства галузі все сміливіше заявляють про себе на ринку. Наприклад, ТОВ «Хміль України», яке сформувало замкнутий процес виробництва від вирощування до переробки хмелю вітчизняних, німецьких та американських сортів у гранули тип 90, застосовуючи при цьому новітні технології, сертифіковані за системою ISO 22000: 2018. Вагомих результатів досягнуло і ФГ «Еліта-хміль», яке також сформувало відповідний виробничий комплекс з вирощування хмелю та виробляє якісні гранули хмелю вітчизняних та іноземних сортів. Інші підприємства також підтягують до стандартів виробничі процеси та вирощують якісну хмелепродукцію. Вимоги вітчизняних і зарубіжних пивоварів до якості хмелю та продуктів його переробки вимагають суттєвого поліпшення сортової структури промислових насаджень, збільшення різноманіття вирощуваних сортів, тому для вітчизняних хмелярів одне з головних завдань нині – розширення асортименту якісних хмелепродуктів як для великих пивоварних корпорацій, так і для крафтових броварень.