Європейський ринок солоду: обсяг урожаю падає, ціни зростають

13 Грудня 2021

Солод
Ситуація на ринку ячменю та солоду залишається дуже напруженою. За даними звіту солодової компанії The Swaen, несприятливі погодні умови вплинули на світові обсяги врожаю: у Канаді та США посіви постраждали від посухи, а в Європі через сильні дощі. 

Літо було дощовим у багатьох частинах Європи. Фермерам довелося перенести початок збирання врожаю, але це призвело до величезного скорочення якості та кількості врожаю. За оцінками The Swaen, пивоварного ячменю зібрали на 30% менше, ніж зазвичай. Загалом у 2021 році в ЄС зібрали 9,9 млн тонн урожаю порівняно з 14 млн тонн урожаю у 2020 році (в обсязі європейського врожаю 2021 року вже не враховується британський урожай).

Поряд із низьким обсягом збору побоювання викликає і якість урожаю. Погані погодні умови в період зростання ярого ячменю в Європі призвели до зменшення зерна на 5-10%, порівняно з попередніми роками. Оскільки дрібне зерно не підходить для складання та його відсортують, то загальна врожайність знижується. Це, у свою чергу, веде до підвищення ціни на ячмінь та солод.

Дощ під час збирання врожаю спровокував розвиток на рослинах фузаріозу, що спричиняє передчасне проростання ячменю, а також гашинг-ефект у пиві. Ці зерна часто не проростають вдруге, і наявність 5% або більше зерен, що проросли, може зробити партію непридатною для складання. Цього року рівень білка у сировині становив від 9,5% до 11,5% – це відносно прийнятний рівень.

Очікується, що за низьких обсягів та низької якості врожаю в ЄС, а також у США та Канаді, ринок пивоварного ячменю та солоду залишиться напруженим. Європейська асоціація виробників солоду Euromalt підрахувала, що цього року дефіцит ярого ячменю для виробництва солоду на європейському ринку становитиме 200 тис тонн.

Дефіцит на світовому ринку можна частково компенсувати за рахунок ячменю, що вирощується у Південній півкулі, а саме в Австралії та Аргентині, де вегетаційний період тільки розпочався. Ціна на ярий ячмінь у Європі (FOB Creil) зросла зі 180 євро за тонну до 360 євро за тонну. The Swaen очікує, що ціна або залишиться на колишньому рівні, або зросте, наприклад, якщо в Аргентині та Австралії не вдасться зібрати достатньо ячменю.

Читайте також: ХІ Форум пивоварів і рестораторів відбудеться у Дніпрі