Крафтова солодовня «Бел-Гер»: вікові традиції якості

14 Серпня 2020

Експорт
Пивовари з різних куточків нашої країни часто говорять про бажання варити український крафт із української сировини. Не секрет, що останніми роками вітчизняне хмелярство і виробництво солоду переживали не найкращі часи. Про одну з перших крафтових солодовень читайте в статті Дарини Дубинки в журналі Beer. Technologies&Innovaions №10-11.

Змінити ситуацію готова українська солодовня з більш ніж 100-річною історією – ТОВ «Бел-Гер». Це єдине виробництво в країні, що зберегло класичну технологію солодорощення та ручні процеси на найважливіших етапах, обладнане унікальними механізмами. Тому «Бел-Гер» має можливість виробляти будь-який сорт солоду з різними властивостями та кольором і, що особливо важливо для крафтових пивоварів, навіть у маленьких обсягах. Тут виготовляють ексклюзивні солоди за німецькими та бельгійськими аналогами, єдиним «обмеженням» для майстерності й досвіду технологів можуть стати тільки побажання замовника. Почавши свою діяльність, як Куп’янський пивоварний завод у 1905 році, сьогодні солодовня йде в ногу з крафтовими пивоварами, допомагаючи їм створювати шедеври справжнього ремісничого пива.

Виробництво, перевірене часом

Куп’янський пивоварний завод було засновано німцем Герінгом і росіянином Білоцерківським. До 1917 року він виробляв 100 дал на добу пляшкового і бочкового пива вогневим способом. Підприємство мало свою солодовню, що повністю задовольняла виробничі потреби. Після 1920 року завод перейшов у державну власність, його реконструювали: були розширені виробничі площі, встановлено нове обладнання, налагоджено технологічний процес.

До початку Другої світової війни пивзавод перебудували і в декілька разів збільшили випуск продукції, але в період війни та окупації він не функціонував. Після визволення міста Куп’янський пивоварний завод почав відновлювати виробництво пива і безалкогольних напоїв. У 1952 році підприємство знову було реконструйоване і виробляло до 2000 дал пива на добу. В 1968 році тут побудували цех розливу, встановили нову лінію пляшкового пива, замінили 4-посудний варильний порядок, знову збільшили потужність варильного відділення. У 1977 році був установлений і введений в експлуатацію паровий котел на газовому паливі.

Починаючи з 1980 року, на підприємстві була проведена значна робота з реконструкції та модернізації основного і допоміжного обладнання на всіх виробничих ділянках. У 1992 році завод був перейменований у Куп’янський пивоварний завод «Бел-Гер», а в 1994 році була заснована АК «Бел-Гер».

Нове життя заводу почалося у 2010 році – з перетворення ЗАТ АК «Бел-Гер» на ТОВ «Компанія «Бел-Гер» – виробника світлого ячмінного і високоякісного ячмінного карамельного солодів для підприємств пивоварної галузі. Більш ніж 100-річні традиції та стабільна репутація компанії завоювали серця багатьох пивоварів. Із куп’янського карамельного солоду зварене пиво відомих виробників, таких як ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль», ПАТ «Полтавпиво», ДП «ОБОЛОНЬ «Пивоварня ЗІБЕРТА», ТОВ «Лисичанський пивзавод», ТОВ «ПІНТА-Кремінський пивоваренний завод», а також багатьох міні-пивоварень Харкова, Києва, Рівного.

Перша крафтова солодовня країни

Жорстка конкуренція на ринку, події політичного характеру змусили підприємство розширити асортимент – солод тут виготовляють із пшениці, кукурудзи, ячменю, жита і т.п., а також виробляють солодові продукти для кондитерської, парфумерної та інших галузей промисловості.

Жорстка конкуренція на ринку, події політичного характеру змусили підприємство розширити асортимент – солод тут виготовляють із пшениці, кукурудзи, ячменю, жита і т.п., а також виробляють солодові продукти для кондитерської, парфумерної та інших галузей промисловості.

– На заводі постійно відбуваються модернізації та вдосконалення, адже кожен новий вид солоду вимагає нововведень. І ми маємо таку можливість. Наша солодовня працює за класичною схемою солодорощення, вона токова: перемішування й інші процеси виконуються вручну, а на сучасних заводах-гігантах усе роблять механізми. «Бел-Гер» – це авторське, ремісниче виробництво. Ми робимо те, чого не можуть великі підприємства, – ексклюзивні солоди в будь-якій, навіть мінімальній, кількості. Чому ми і хочемо працювати з крафтовими пивоварнями, адже вони над своїми пивними шедеврами також чаклують вручну. Пивоваріння з солодом «Бел-Гер» – це повністю крафтовий процес, від початку до кінця, – розповідає засновниця солодовні Віра ЛАВРІНОВА.

Ознайомитися з повним текстом статті можна в журналі Beer. Technologies&Innovaions №10-11.

Придбати журнал можна в інтернет-магазині!

Поспішайте оформити передплату на журнал за 2020 рік (вартість – 450 грн)!

Також є можливість замовити архів журналів з 2016 по 2019 рік!

Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net