«Починайте з малого, але чітко розумійте, чого ви хочете»: як працює одна з перших крафтових броварень Західної України
05 Березня 2021
Микуличин, що біля Яремче. У ній з 2002 року ґаздують подружжя Василь і Олександра МОТРУКИ та їхня родина. Про броварню – візитівку сучасного Микуличина, натуральність і автентичність пива й власну торгову марку пива «Гуцульське» – ми розповімо у статті для Beer. Technologies&Innovations.
Особливість броварні «Гуцульське» у тому, що технологія варіння пива тут передбачає використання сировини виключно натурального походження. Для виготовлення напою на виробництві використовуються лише перевірені солод, хміль, дріжджі та карпатська джерельна вода. А ще на броварні працює уся родина: Василь та Олександра Мотруки керують виробництвом і комерційними справами, старший син Джонатан займається автоматизацією процесів, донька Лідія – графічним дизайном, брат Валерій Мотрук і його сини – пивовари на броварні, а старше покоління відповідає за постачання меду, трав і традиційних закусок до
пива.
– Наша броварня працює вже майже 20 років, – розповідає Василь Мотрук. – Спочатку пивоваріння було нашим захопленням, оскільки ідей для провадження бізнесу було багато. Йдеться, зокрема, про деревообробне виробництво, в якому я працював. На той час спеціально займатися пивоварінням я і не думав, оскільки нічого не знав про цей вид діяльності. Але наша історія почалася з цікавої знахідки на подвір’ї майбутнього виробництва броварні – австрійської пивниці, викладеної з каменю у 1878 р. Склепіння виконане аркою з філігранно припасованих один до одного кам’яних блоків. Розмір пивниці – 5х6 м. Ковані металеві завіси свідчать, що пивниця мала двоє дверей (одні – ззовні, другі – всередині), які відокремлювали склеп від сходів. Внутрішні скоби вказують на те, що двері можна було закривати зсередини. Таким чином, кам’яне склепіння могло бути і сховищем від зовнішніх загроз.
2000 року Василя Мотрука відвідав угорський бізнес-партнер Карел Вето. Він запропонував декілька пропозицій з інвестування в розвиток бізнесу в с. Микуличин. Основним напрямком було столярне виробництво, а Василь на той час уже мав досвід ведення бізнесу в деревообробній галузі.
– Найбільше я хотів, щоб виробництво було унікальним, індивідуальним і не таким, як у всіх, –пригадує Василь Мотрук. – Адже так цікавіше працювати. Ми розглядали різні варіанти столярних виробництв: від меблевих – до котеджного будівництва. Звісно, починати хотіли з того, що було близьким і доступним у нашому регіоні. Так, пошуки тривали майже рік. Ми об’їздили багато європейських виробничих мініпідприємств, які виготовляли, зокрема, й обладнання харчового виробництва. Одного разу Карел, оглядаючи пивницю, запитав: «Чи не хотів би ти варити пиво?» Справа в тім, що під час обговорення, чому склеп називається пивниця, а не винний льох, ми вирішили, що приміщення слугувало для зберігання та, можливо, навіть виготовлення пива. Карел пожартував: «Пивниця є, залишилося розмістити обладнання». Саме так зародилася ідея почати та, можливо, відновити виробництво пива в с. Микуличин.
Для Василя ремісниче пивоваріння було невідомою справою. Гадки не маючи, що чекає на нього попереду, він загорівся ідеєю і взявся за вивчення й реалізацію проєкту.
Про формат роботи броварні та секрети успіху сімейного бізнесу читайте в свіжому випуску журналу Beer. Technologies&Innovations № 17-18-19.
Придбати журнал можна в нашому інтернет-магазині – https://cutt.ly/YlByxMB
Оформити передплату на 2021 рік можна за номерами телефонів:
Анна Ільчук, тел .: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел .: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net