Продажі пива у барах в Європи у 2020 році скоротились на 42%

27 Квітня 2021

Продажі пива
Асоціація європейських пивоварів Brewers of Europe підготувала звіт про вплив пандемії на пивний ринок Європи. За його даними, продажі пива в секторі громадському харчуванні в 2020 році скоротилися на 42%, і для відновлення пивного ринку в 2021 році необхідно, щоб бари і ресторани відновили роботу.

Продажі пива в закладах громадського харчування скоротилися з 126 млн до 73 млн гектолітрів. У роздрібній торгівлі продажі  виросли – на 8%, або на 20 млн гектолітрів. Однак цього було недостатньо, щоб компенсувати втрати в закладах громадського харчування. У цілому скорочення обсягу продажів пива склало 9%, або 34 млн гектолітрів.

Число робочих місць в пивоварній та суміжній галузях скоротилося приблизно на третину, з 2,6 до 1,8 млн. Особливо серйозно постраждала індустрія гостинності, де роботу втратили 43% співробітників.

Внесок пива в європейську економіку скоротився на 25%. На 23% скоротилися надходження до бюджету: 7 млрд євро було втрачено через скорочення сплати ПДВ, і ще 4 млрд – у вигляді податків з зарплат і соціальних виплат.

Пивовари чекають, що відновлення ринку може початися влітку 2021 роки, залежно від темпів зниження захворюваності і розширення вакцинації. Однак ситуація залишається складною, так як кордони поки закриті для туристів. Відновлення буде повільним і нерівномірним. Крім того, попереджають пивовари, залишається невідомим, чи стане пандемія причиною фундаментальних змін в держрегулювання, бізнес-практиках і споживчій поведінці в середньостроковій або довгостроковій перспективі.