Пивоварня Ale Point: від пивзаводу Ігнатищева до надсучасних технологій
11 Лютого 2021
– Варити кожен сорт цієї лінійки ми будемо в колаборації з популярними пивоварами, біргіками і сомельє України, – розповідає Оксана ІЛЬГОВА.– Вже розроблені рецептури перших сортів цієї лінійки, – спільно з Ігорем Дмитренком, Андрієм Киселем і Сергієм Ковтуненком. Ми хочемо зварити лінійку нестандартного пива,співпрацюючи з різнобічно обдарованими,унікальними представниками крафтового пивоварінняУкраїни. В рамках створення Marginal-2021 ми відкритідо співпраці й експериментів для створення унікальнихсортів пива світового рівня. Якщо у тебе є божевільнаідея зі створення нестандартного пива, то ми із задоволенням допоможемо її реалізувати!
Від стародавніх традицій пивоваріння до сміливих експериментів
1886 року Іван Ігнатищев створив пиво-медоварний завод «Харківський пивоварний завод №5». Це був дуже потужний завод з виробництва пива, фруктових і штучних мінеральних вод, на якому працювало 110 чоловік. Капітал підприємства становив 600 тис. рублів, було 3 парових і 12 електричних котлів.
Завод був відомий високою якістю виробленого пива і удостоєний найвищих нагород на багатьох міжнародних виставках. Найзнаменитішими марками пінного напою стали: «Експорт царський», «Ель», «Мед білий і рожевий», «Портер імперіал» та інші.
Пиво розливалося в фірмові пляшки з рельєфним написом. Пляшка такого пива коштувала на початку XX століття 12 копійок, але згодом ціна тари стрімко зросла. Сьогодні на інтернет-аукціонах ці пляшки пропонують по 18 850 грн. за штуку.
До слова, на cучасній пивоварні Ale Point мають чимало історичних артефактів, у тому числі колекція старовинних пляшок.
Крафтова пивоварня Ale Point розташована поряд із місцем, де колись варили пиво для царів. І не випадково одним із завдань компанії «Тандем» є:
Тандем є хранителем традицій і духовних правонаступником кращої Харківської пивоварні Ігнатищева. Тандем вишуканих смаків історії нашого міста і досвіду світового пивоваріння – наша спадщина бути законодавцем смаків.
Автентичні пива представлені представлені в 3-х лінійках: Modern Lagers («Крила Харкова», «Вогні Харкова», «Богемія», «Пшеничне»), Original («Московське», «Жигулівське», «Дубовий Гай») і Legends («Відьми Halliwell», «Скрипаль», «Тарзан», «Король Леопольд», «Матінка Кураж», «П’яний Чернець», «Святий Арнольд», «Принцеса Фіке», «Шерлок», «Вершник», «Адмірал Нельсон»).
Пиво із якісної води
Розташування пивоварні Ale Point поруч зі Свято-Пантелеймонівським храмом дозволяє пиву отримати благотворний вплив дзвонів.
У своїх наукових напрацюваннях дослідники Е. Ісаєнко, Ф. Шипунов, Е. Масару розглядають вплив дзвонів та музики на якість води. У результаті своїх досліджень науковці доходять висновку, що ультразвукові хвилі дзвонів дозволяють знезаразити воду, яку використають для варки пива, крім природного антисептика хмелю, та й системи очищення самої пивоварні.
На варті якості
Сьогодні пивоварня складається з декількох підрозділів: холодний цех, де вариться і дозріває пиво за допомогою сучасного обладнання з харчової нержавіючої сталі, цех розливу і лабораторія (до слова, Ale Point Brewery – одна з дуже небагатьох пивоварень в Україні, хто має власну лабораторію), холодний склад, де зберігається готова продукція при температурі не вище 10°С. Технологія виробництва спрямована на розлив аутентичних сортів пива, які чітко потрапляють під класифікацію BJCP. Усі продукти Ale Point не піддавалися фільтрації та пастеризації.
– У власній лабораторії, ми здійснюємо процес перевірки й контролю якості пива. Зокрема напій перевіряють на кількість дріжджових клітин, на наявність кисломолочних бактерій та бактерій групи кишкової палички.
Також на пивоварні є лабораторне обладнання Anton Paar, яке відповідає за стійкість пива й вимірює кисень та наявність вуглекислого газу. Як розповідають пивовари, контролюючи ці параметри, набагато легше виготовляти стабільний продукт. Оскільки пиво броварні не фільтроване і не пастеризоване, а всі ці характеристики напою впливають на стійкість.