Пивовари стурбовані зростанням акцизного податку, який прописаний в "ресурсному" законопроєкті

11 Червня 2021

Пиво
Також представники пивної галузі наполягають на більш тривалому перехідному періоді на нову систему оподаткування, прописану в законопроєкті. Про це повідомляє УНІАН.

Українські пивовари стурбовані низкою норм так званого ресурсного законопроєкту № 5600, зокрема, зростанням ставки акцизного податку на пиво, а також занадто коротким періодом для переходу на нову систему оподаткування галузі.

Свої побоювання з приводу законопроєкту представники бізнесу, уряду та Верховної Ради озвучили під час обговорення законопроєкту № 5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” на засіданні робочої групи парламентського Комітету з питань митної та податкової політики .

Як зазначив перший заступник голови Комітету, депутат від “Голосу” Ярослав Железняк, “ресурсний” законопроєкт планують прийняти в першому читанні  найближчого місяця.

Також законопроєкт №5600 передбачає зростання ставок акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку та рентної плати за радіочастоти на 5%.

Крім цього, пропонується змінити українську систему оподаткування пивної галузі на ту, яка існує в ЄС, і стягувати акцизний податок залежно від міцності пива.

Зараз в Україні ставка акцизу на пиво визначена за 1 л готової продукції. У законопроєкті пропонується замінити її ставкою за 1 л 100-відсоткового спирту, при чому перерахунок ставки проводився виходячи із середньозваженої міцності пива 4,88% об., а також підвищити податок на 5%.

Глава наглядової ради компанії “Укрпиво” Денис Хренов зазначив, що пивовари стурбовані  цим законопроєктом.

Нас здивував підхід Міністерства фінансів, оскільки з початку року ми спілкувалися з приводу реформи переходу на поградусной акциз, витратили багато часу на те, щоб сформувати правильний підхід до зміни системи, і в підсумку була визначена справедлива ставка податку. Але ні про яке підвищення ставки не було мови – ми вже постфактум побачили це підвищення на п’ять відсотків, що нас дуже турбує, – сказав він.

За словами Хренова, серед головних побоювань пивоварів – підвищення ставки податку всередині року, що призведе до негативних наслідків щодо виконання планів пивоварних компаній, які були створені рік тому.

Хренов підкреслив, що перехід на нову систему оподаткування не повинен бути таким стрімким – підприємства повинні переналаштувати свою роботу, внести зміни в системи автоматичної звітності і т.д. Тому пивовари наполягають, щоб перехідний період склав не менше 6 місяців з моменту вступу в силу закону.

Ряд бізнес-асоціацій погодилися, що за законопроєкт у нинішній редакції не можна голосувати, оскільки його прийняття негативно відіб’ється на діяльності всього бізнесу в Україні.

Законопроєкт містить велику кількість законодавчих норм – щодо збільшення ставок податків, обмеження використання спрощеної системи оподаткування, збільшення повноважень контролюючих органів, і практично не містить ніяких послаблень, спрощень для бізнесу, які б сприяли його економічному зростанню, – зазначив представник “Союзу українських підприємців”Андрій Єрашов.

Присутні на засіданні представники Мінфіну, Податкової служби та профільного комітету запевнили, що позиція бізнесу буде врахована.