Remeslo brewery (Харків): шлях від мрії – до готового продукту

17 Серпня 2021

Remeslo brewery
У когось мрія – втілення в реальність найкарколомніших проєктів, у когось – розмірений поступ уперед без рвучких рухів, без злетів і падінь, комусь же мрію формулюють обставини, які упродовж певного часу спонукають шукати виходи з конкретних ситуацій.

Так було у власника пивоварні Remeslo brewery Володимира МАРЧЕНКА. Ідею створення своєї пивоварні він виношував ще з 2015 року, відколи відкрив перший пивний магазини.

– Ми з успіхом працювали з пивоварнями до певного моменту, коли нам почало катастрофічно не вистачати пива. Але не всього, а лише того, яке нам потрібне, саме тих сортів, на які був попит, адже нам підходить не все пиво, яке існує в Україні, – згадує Володимир. – Ясна річ, коли ти маєш пивні магазини, то вже можеш проаналізувати, який сорт є найбільш популярним у
відвідувачів і хто саме його купує. Але коли пивоварня постачає тобі саме того потрібного пива обмежену кількість, а поціновувачі напою щоденно питають про нього і ти змушений відмовляти, то за якийсь час ненароком можна позбутися постійних клієнтів. Тому-то у нас і з’явилися думки відійти від залежності від сторонніх пивоварень і збудувати свою власну пивоварню, щоб розвивати нашу мережу далі. І у вересні 2019 року ми заклали першу цеглинку у нашому проєкті – придбали приміщення та домовилися про обладнання з компанією Craft Innovation.

Зважитися варити пиво – зважитися на успіх

І ось влітку минулого року на Remeslo brewery почали варити перші два сорти пива, у яких відчували гостру потребу. Це пиво відразу розкуповувалося і проблем з реалізацією не було.

– А оті сорти інших пивоварень, які ми продавали протягом 5-ти років, ми відтворили, але не зовсім: ми зробили їх кращими та яскравішими. І все пішло-поїхало! Цьогоріч ми розширилися колосально, – розповідає Володимир Марченко.

За словами засновника, карантинний 2020-й рік вплинув на роботу всіх галузей і на функціонування як
великих пивоварних компаній, так і крафтовиків.

– Але надзвичайно складний рік навчив не складати руки перед проблемою, а шукати нових, несподіваних шляхів її вирішення. Це був неймовірно важкий рік для усіх, але нам він допоміг, – згадує Володимир Марченко. – «Пивне Ремесло» – мережа, яка працює у сегменті преміум, тут публіка з достатком, вищим від середньостатистичного: це бізнесмени, юристи, підприємці, високопосадовці. Й торік, коли закрили кордони між країнами, наші клієнти залишилися вдома разом із улюбленим пивом. Тож нам це допомогло, це був дуже успішний рік.

Розширення виробництва – вимога часу

– Насамперед, ми розширили варильний порядок, бо більше 100 тонн пивоварня не могла зварити. Додали ЦКТ у цех – місця там уже немає. Ми цьогоріч повинні докласти всі сили для того, щоб вийти на 100 відсотків потужності цієї лінії та… задуматися про наступну пивоварню. Нова лінія буде ще більш потужною, більш модерновою, кращою, можливо, це буде європостачальник обладнання, – зазначає власник пивоварні.

А поки що усе обладнання на Remeslo brеwery українського виробництва – від компанії Craft Innovation.

– Ми навіть не розглядали можливість тендеру, тому відразу домовилися з цією компанією ще в 2019 році і з ними йдемо вперед. Поки що нас усе влаштовує. Але час покаже, саме час випробовуватиме нашу пивоварню, – говорить Володимир Марченко.

Щодо сировини, то пивоварня використовує як українську, так і імпортну. Для деяких сортів це не принципово, особливо для класичних. А для того, щоб зварити якісь ексклюзивні сорти, на Remeslo brеwery використовують імпортну сировину. Зараз у лінійці десять сортів – стабільних, надійних, перевірених часом і людьми. Але у пивоварні на цьому не зупиняються і, як зазначає Володимир Марченко, щотижня з’являється один-два нові сорти, які відразу потрапляють на реалізацію.

– Часом зробимо експериментальну варку, а вона відразу «заходить» споживачеві. І цей сорт ми відразу
переводимо в розряд постійного, – каже Володимир. – Наше пиво реалізовуємо у наших же магазинах.

Задумуються у пивоварні й про про полицю супермаркетів.

Банка – експеримент, який дає можливість охопити продажами всю Україну

Володимир Марченко пишається своєю «банкою», яка була експериментом, але доволі вдалим – як і все в
Remeslo brеwery.

– Це був експеримент для того, щоб зрозуміти, скільки часу наше пиво, нефільтроване та непастеризоване, зможе зберігатися в банці. Ми взагалі не знали, як воно буде поводитися в такій тарі та наскільки стерильно туди зайде. Для того, щоб зрозуміти, чи ми зможемо стояти на полицях супермаркету, треба було провести цей експеримент. Тому ми скористалися послугами компанії, яка займається розливом пива в банку, розлили чотири сорти пива, швиденько їх реалізували, але частину залишили для себе. І досі у нас в запасі є банки, які ми періодично відкриваємо, куштуємо і дивуємося: як через 3,5 місяці нефільтроване пиво в банках залишається в такій чудовій якості! Тому свою баночну лінію ми запланували на наступний рік, – ділиться планами Володимир Марченко.

Засновник Remeslo brеwery вважає, як і багато інших пивоварів, що банка набагато краща за пляшку.
Якість пива – це не лише органолептика. Це, передусім, лабораторно підтверджена якість. Своєї лабораторії Remeslo brеwery ще не має, тож співпрацюють за договором із КП «Санепідсервіс».

Плани та мрії

У планах пивоварні – розширити мережу збуту пива. Зокрема, цьогоріч запускають продаж франшизи «Пивне Ремесло». Володимир Марченко переконаний, що пиво Remeslo brеwery мусить бути не лише
у Харкові чи Полтаві, тому треба завойовувати пивні мережі Дніпра, Одеси й Києва. А далі, коли налагодиться розлив у банку, планують «стати» на пивні полиці у супермаркетах Європи. Мета – амбітна: довести, що не лише ортодоксальні європейські пивоварні вміють варити добре пиво. А поки що ремеслярі успішно конкурують у Харкові. І це, на думку Володимира Марченка, теж показник якості. Бо коли пиво не затримується «на кранах», це означає лише одне: воно має свого поціновувача, а отже, воно смачне.

Щодо рейтингів і галузевих першостей Володимир Марченко має свою думку: жодне суб’єктивне оцінювання на відстані не замінить реальної оцінки реальних споживачів. Тому не довіряє рейтингам у мережі Untapрd.

– Мій Untapрd – черга в магазині, нестача пива на пивоварні, бо його розривають, тощо. Востаннє заходив туди, коли у лютому випустили пиво «Манго» та побачив там погані відгуки. А у нас воно надзвичайно швидко розлітається та користується популярністю. Так що на мене такі рейтинги ніяк не впливають і я на них не орієнтуюся, – зазначає Володимир. – Зараз пішла хвиля і справжні поціновувачі хочуть особливого пива. Звичайно ж, класика – в топі продажів, але пиво щороку стає цікавішим. Сорти беремо зі США, людям це подобається. Кілька років тому і про ІРА й АРА казали, що це занадто гірке та несмачне пиво, бо всі пили класику, не знаючи альтернативи, і лише одиниці смакували щось із бельгійських сортів. Зараз же все змінилося. Нині є такі цікаві сорти пива, які приваблюють людей, і дехто навіть відмовляється від шампанського, віддаючи перевагу ламбікам чи сауерам.

Як досягти стабільного продукту та стабільного успіху?

Однозначної відповіді на це запитання, на думку Володимира Марченка, немає. Але є маса моментів, сприятлива сукупність яких дає хороший результат і забезпечує успіх тому чи іншому сортові.

– Інколи буває так, що сорт – правильний, тому мав би бути стабільним, але десь іде збій, бо ми залежимо від якихось людських факторів, перепадів електроенергії, стабільності сировини. І немає якоїсь чарівної таблетки, яка б зробила продукт стабільним. Бо факторів, які впливають на результат, – дуже багато. І часто вони не залежать від тебе, – говорить Володимир Марченко. – Треба завжди слідкувати за тим, що у твоїх магазинах продається і як. Воно мусить бути завжди свіжим та правильним. І крім тебе, це ніхто не проконтролює, бо більше, ніж тобі, воно точно нікому не потрібно.

Про українські й закордонні пивоварні читайте в журналі Beer. Technologies&Innovations  №20!

Поспішайте оформити підписку на журнал 2022 року (вартість – 450 грн)!

Для найбільших фанів пива і пивоваріння медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує оформити передплату на журнали за АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ!

Журнал «Beer Technologies» за 2021 р. можна придбати за 350 грн! За 2021-2022 рр. – за 800 грн!

АКЦІЯ діє до 1.09.2021 року.

Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net