Розширюючи кордони: як українському пиву завоювати ринок іншої країни та не потрапити в халепу

15 Липня 2021

Пиво
Наприкінці квітня крафтове ком’юніті України об’єднав ювілейний Х Форум пивоварів і рестораторів. Захід став платформою для зустрічі, знайомств і налагодження ефективного діалогу між всіма ланками пивоварного бізнесу на шляху до розвитку галузі та супутніх напрямів. Досвідчені пивовари й початківці, виробники технологічного обладнання, науковці та медіа – всі ділились ідеями та досвідом щодо розвитку пивоваріння, культури споживання напою через удосконалення власного бізнесу: від вибору сировини – до реалізації продукту.

Під час міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів засновник Театру пива «Правда» Юрій ЗАСТАВНИЙ
розповів про те, як крафтовий виробник може експортувати пиво та на що при цьому потрібно звертати увагу передусім.

ЗА П’ЯТЬ РОКІВ ПИВА, ЯКІ ЗВАРИЛИ В ТЕАТРІ ПИВА «ПРАВДА», ЗІБРАЛИ 16 МЕДАЛЕЙ У СВІТОВИХ ПИВНИХ КОНКУРСАХ. УКРАЇНСЬКИЙ КРАФТ ТЕПЕР СПОЖИВАЮТЬ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, КАНАДІ, БЕЛЬГІЇ, АВСТРІЇ, ШВЕЙЦАРІЇ ТА НЕ ЛИШЕ.

Загальноприйнята думка про те, що в експорті важливий документообіг і українське законодавство – фактично міф, стверджує засновник Театру пива «Правда» Юрій Заставний. І додає, що якби питання експорту було зав’язане лише на цьому факторі, то проблем з реалізацією продукції за кордон фактично й не було б.

– Насправді, ось цей фактор не створює жодних проблем, – наголошує Юрій Заставний. – Ключову роль у експорті крафтового пива відіграють, здавалося б, банальні речі: санітарія, якість, відповідальність. Якщо у вас з’явиться покупець з-за кордону, який щиро хоче пити ваше пиво, то достатньо буде невеликого контракту та базового пакету документів, який реально зробити, якщо
ви чесне і легальне підприємство. Звісно, у вас має бути й сертифікат якості, сертифікат походження пива, експортна ліцензія, але отримати ці документи нескладно.

Втім, за словами експерта, першочергово дистриб’ютор хоче продавати пиво терміном зберігання від одного
року.

– Важлива складова – санітарія на виробництві, яка і є головною запорукою тривалого терміну придатності. Якщо ваше пиво не може зберігатися без втрати смаку, кольору, аромату менше, ніж хоча б пів року, то з вами ніхто навіть не говоритиме. Тому історія про успішний експорт – це не секрети реклами чи маркетингу. Мова не йде й про нашу питому українську специфіку. Спочатку важливо організувати базові фундаментальні речі на виробництві, а тоді вже й можна подбати про цікаві українські пивні експерименти. Так, крафтове пивоваріння передбачає новизну, пошук і внутрішню свободу. Але при цьому пивовар має відповідати за кожен етап виробництва, без
цього жоден експорт не буде можливий.

ЕТИКЕТКА ВАЖЛИВА ПЕРШ ЗА ВСЕ ДЛЯ ВИРОБНИКА. ВІН МОЖЕ ВКЛАСТИ У НЕЇ СЕНС ТА ІСТОРІЮ, ЗРОЗУМІЛУ В СВОЇЙ КРАЇНІ ЧИ МІСЦЕВОСТІ. АЛЕ НЕ ВАРТО РОЗРАХОВУВАТИ НА ТЕ, ЩО ПРИ ЕКСПОРТІ ЗА КОРДОН ЕТИКЕТКА ВІДІГРАЄ ВАЖЛИВУ РОЛЬ: СПОЖИВАЧ ПЕРЕДУСІМ ОЦІНЮЄ СМАК ПИВА.

Від підготовки продукту до експорту, пошуку дистриб’ютора та вирішення логістичних питань може пройти кілька тижнів, а то й місяців. Але, як зазначає фахівець, пиво з «Правди» більше зацікавило іноземців лише після того, як продукт почав отримувати міжнародні медалі та відзнаки на пивних конкурсах.

Детальніше про лайфхаки, як вийти на світовий ринок українській пивоварні читайте у свіжому випуску журналу Beer. Technologies&Innovations  №20!

Поспішайте оформити підписку на журнал 2021 року  (вартість – 450 грн)!

Для найбільших фанів пива і пивоваріння медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує оформити передплату на журнали за АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ!

Журнал «Beer Technologies» за 2021р. можна придбати за 350 грн! За 2021-2022 рр – за 800 грн!
АКЦІЯ діє до 1.09.2021 року.

Анна Ільчук, тел .: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел .: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net