Штучний інтелект створив рецепт пива

06 Жовтня 2020

Пивні новинки
Пивоварня MN Brew разом із дослідниками Університету Люцерна зварила новий сорт пива — Deeper. У створенні рецепту брав участь штучний інтелект — це сталося вперше в історії пивоваріння у Швейцарії, інформує hromadske з посиланням на швейцарське видання 24 Heures.

Для створення пива вчені Університету Лозанни розробили програму «Brauer AI», що діє на основі штучного інтелекту. Їй потрібно задати різновид пива, після чого та аналізує міжнародну базу рецептів пива, знаходить у них закономірності й на їхній основі виводить новий рецепт.

«Brauer AI» створив Deeper на основі одного з найпопулярніших стилів крафтового пива у США — індійського пейл-елю. Він відрізняється охмеленням і незначною гіркотою смаку. У рецепті штучного інтелекту до класичного рецепту додали цитрусові нотки.

Розробники кажуть: пиво вийшло смачним, із насиченим смаком. І стверджують, що використання штучного інтелекту в пивоварінні не спрямоване на витіснення людей із галузі. Це лише допоможе урізноманітнити рецепти і пришвидшити роботу пивоварів.