Тренди у крафтовому пивоварінні: акцент на додавання фруктів і натуральних інгредієнтів
11 Серпня 2021
і рестораторів. Із задоволенням хочу відзначити високий рівень організації та якість українського крафтового пива, яке презентували на дегустаціях. На Форумі ми представили основи та компаунди для
фруктового пива (виробництва компанії GAT Foods, Ізраїль). Продукт новий для українського ринку, проте з огляду на світові тренди споживання алкогольних і слабоалкогольних напоїв – дуже затребуваний.
Алла ПОНОМАРЕНКО, керуючий партнер Alta Kraina (ТОВ «Катанзаро Євразія»), постачальник концентрованих соків, пюре, основ, компаундів, емульсій та інших інгредієнтів
Хіла БЕНТМАН, міжнародний бренд менеджер Gat Foods (Ізраїль), виробник фруктових концентрованих соків, основ, компаундів
При розробці лінійки фруктових основ для пива і сидрів велику увагу ми приділяємо тенденціям спожи-
вання цих напоїв у різних країнах, стежимо за появою цікавих новинок і, звичайно ж, особливостей і вподо-
бань українських споживачів.
За останні роки крафтовому пиву вдалося зайняти стійкі позиції на українській пивний арені, хоч досі
його споживання в основному обмежене великими містами. Незважаючи на те, що кількість крафтових
пивоварень зростає, а різноманітність пропозицій збільшилася в рази, ці продукти, як і раніше, залишаються недоступними для значної частини споживачів, що обмежує потенціал зростання сегменту.
З іншого боку, тепер у споживачів є альтернатива – сидр, який до цих пір показує до 20% приросту в рік. Стимулював зростання ринку й фактор здоров’я, який почав відштовхувати споживачів від напоїв з високим вмістом алкоголю до слабоалкогольних і часто з доданою користю.
В обох сегментах окремо стоїть категорія фруктових або ароматизованих напоїв. Жінки і молодь хочуть відчувати в бокалі не просто пиво або сидр, а смаки екзотичних фруктів чи аромати запашних трав.
Що ж відбувається з категоріями «пива» і «сидрів» у світі?
За даними GlodalData, в сегменті алкогольних напоїв спостерігається кілька основних трендів. Як і раніше, виробники роблять усе можливе, щоб зберігати інтерес до своїх продуктів, викликати захват у споживачів і підігрівати їхню цікавість новими незвичними смаками та ідеями. Все заради того, щоб утримати і збільшити лояльність споживача.
У категорії пива та сидрів в першому кварталі 2021 року можна виділити два основні тренди. Передусім,
це унікальні аромати й інгредієнти: саме фруктові смаки пива та сидрів підсилюють «натуральність» у позиціонуванні продукту.
Цей тренд був найбільш помітним упродовж останніх місяців. Дані GlobalData показують, що 16% споживачів пива обирають саме фруктові смаки. А серед мілленіалів кількість любителів таких напоїв збільшується до 22%. Крім того, більш ніж 2/3 споживачів шукають алкогольні напої з вмістом натуральних інгредієнтів або повністю виготовлені з них, зокрема з додаванням фруктів і трав.
ЦІКАВІ ПРИКЛАДИ
SOUTHERN BELLE PEACHES
AND CREAM BERLINER WEISSE STYLE ALE, CANADA
Класичний ель, виготовлений з додаванням персикового соку, лактози, цукру та ванілі. Виробник взяв за
основу традиційну комбінацію цього регіону (персик з вершками) і зміг майстерно перенести її на алкоголь.
BLUE MOON LIGHTSKY,
CITRUS WHEAT BEER, USA
Це пиво рекламується як «зварене з натуральним танжерином», причому акцент робиться на природних смакових властивостях цитрусових. Використання шкірки танжерина при варінні пива робить напій натуральним з характерним і яскравим смаком. Така концепція приверне увагу споживачів, які уникають напоїв зі штучною або ненатуральною ароматикою. Аналогічні приклади є і в Україні. Мені приємно зазначити, що з використанням наших фруктових пюре і компаундів вже випущене пиво зі смаками персика, полуниці, малини і манго.
BADEN BADEN, CILANTRO
AND ORANGE EXTRA WHEAT BEER, BRAZIL
Пшеничне пиво, «приправлене» кінзою і апельсином. Це незвичайне поєднання смаків, ймовірно, сподобалося споживачам, які люблять експериментувати та завжди шукають щось нове. Поєднання
фруктів і трав надає напою певну вишуканість і гостроту смаку.
LAZY PANDA’S HONEY
AND MANGO NON-ALCOHOLIC BEER, POLAND
Це безалкогольне пиво подарує споживачам незвичайний аромат меду та манго. Поява нових смаків
у безалкогольних сегментах свідчить про інтерес виробників до цього сегменту та їхнє бажання охопити
більшу аудиторію.
Іншими цікавим трендами, які впливають на розвиток пивної індустрії, є новизна продукту, здоров’я і благополуччя споживачів, етика виготовлення. Все це використовується, щоб покупець відчував ще більше морального задоволення від своєї покупки. Покупцям подобається розуміти та приймати свої споживчі звички (to feel good about consumptions habits).
Тому, коли справа доходить до алкоголю, така покупка може викликати почуття провини. Цього можна уникнути, якщо позиціонувати продукт як екологічно безпечний або як соціально відповідальний бренд. Дослідження показали, що 2 з 5 покупців алкоголю в світі (в Україні цифри можуть відрізнятися) часто або завжди знаходяться під впливом того, наскільки екологічно чистим, натуральним, соціально відповідальним та етичним є бренд.
Ще одна стратегія, яку можна використовувати для залучення покупців, – створення переваги продукту для
здоров’я та гарного самопочуття споживача. Особливо яскраво цей тренд почав розвиватися останніми роками після пандемії COVID-19. Сюди можна віднести такі знахідки виробників, як заяву про відсутність глютену, акцент на використанні виключно натуральних інгредієнтів на основі фруктів, рослин і трав. Усе це може додати пиву «ореол» здоров’я. За дослідженнями GlobalData, 68% споживачів вважають, що якщо в складі напою зазначено «екстракти рослин», то він корисний для організму. Крім того, як і раніше, залишаються актуальними теми про підвищення імунітету, вмісту вітамінів у напоях і увазі до свого
здоров’я. Споживачі намагаються зберегти свою імунну систему сильною і витрачають значно більше коштів, ніж раніше, в продукти, які можуть в цьому допомогти.
ЯСКРАВІ ПРИКЛАДИ
HOEGAARDEN CHERRY BLOSSOM
WHEAT BEER, USA
Додаючи аромат квіток вишні в своє пшеничне пиво, Hoegaarden загострює увагу на незвичайному смаку, який сподобається любителям експериментувати. Описаний як фруктовий, злегка солодкуватий і терпкий напій здається більш натуральним і корисним.
BALTIKA RASPBERRY
NON-ALCOHOLIC BEER, RUSSIA
Це безалкогольне пиво зі смаком малини насичене вітамінами B, C і E. Продукт продається як пиво, яке
підвищує енергію, що дає можливість говорити про «додаткову функціональність» напою. Наявність вітамінів і відсутність алкоголю особливо приваблює споживачів, які піклуються про своє здоров’я.
ST PETER’S BREWERY FLAVORED
GLUTEN FREE BEER, UK
Пиво зі смаком шоколаду міцністю 6,5% з нотками кави та ванілі рекламується як безглютенове. Ідеальне
рішення для споживачів, які не переносять глютену, або просто для тих, хто любить міцне пиво з приєм-
ним смаковим профілем.
SEVEN BROTHERS
CHICAGO TOWN BEER, UK
Приклад об’єднання двох брендів: пива (Seven Brothers Brewery) та піци (Chicago Town Howey BBQ Pizza). Творці цього смаку надихнулися солодкою медовою піцою BBQ. Пиво з міцністю 4% зварене на медовому соусі, тому продається як гарне доповнення до цієї піци.
Це привертає цікавих споживачів, які прагнуть досліджувати поєднання насичених страв і напоїв і створювати свої варіанти food-paring. Така співпраця двох брендів також підкріплює стійку довіру до про-
дукту, яку споживач може мати до знакового/відомого бренду. На українському ринку поки немає подібних
яскравих прикладів. Але, може, незабаром ми побачимо міцне темне пиво, створене «для» закарпатського
бограча, або пшеничне пиво, зварене «для» поєднання з одеською камбалою. Маркетологи нашої компанії дуже уважно стежать за всіма новинками та споживчими перевагами. Всі вищенаведенні приклади не є викликами для наших спеціалістів R&D.
Для лінійок сидрів і пива у нас розроблені компаунди з вмістом натуральних соків, екстрактів з трав і додаванням екзотичних рослин.
Асортимент дуже широкий: від смаку персика та груші в звичних нам поєднаннях або в міксі з ароматами запашних трав – до екзотичних лайма-лічі, смаку троянди або міксу апельсина з імбиром. Особливим
попитом зараз користуються смаки манго та маракуї. Цей смак увірвався в ринок напоїв України минулоріч
і вже починає широко розвиватися в слабоалкогольному сегменті (в нашому портфоліо представлений
смаками манго-маракуя, манго-лайм, манго-м’ята, маракуя-огірок та ін).
Інноваційним продуктом компанії GAT Food також є лінійка, розроблена провідними барменами Ізраїлю
і Франції. Це фруктові безалкогольні основи, що повторюють смаки відомих коктейлів: Mojito, Strawberry
Margarita, Blue Hawai, Limonchella тощо. Ці інгредієнти можна використовувати в поєднанні з сидровою
базою, отримуючи сидр зі смаком відомого коктейлю.
Ми в Alta Kraina та наші партнери з GAT Foods (Ізраїль) у своїй роботі керуємося правилом – надати
нашим клієнтам максимально можливий і професійний сервіс. Тому з самого початку і до моменту поставки інгредієнтів наші клієнти отримують професійну консультацію та підтримку від технологів, розробників R&D, виробничих менеджерів і навіть маркетологів. Gat Foods поставляє свої фруктові концентровані соки, пюре, бази та компаунди в 138 країн світу і має величезний досвід створення та імплементації інноваційних смаків.
Ми, зі свого боку, раді поставляти на український ринок якісні та виключно натуральні інгредієнти для
наших споживачів. Будемо раді відповісти на всі ваші запитання та створювати нові смаки пива, сидрів й інших напоїв для вітчизняного ринку.
Про тренди у світому та українському пивоварінні читайте в журналі Beer. Technologies&Innovations №20!
Поспішайте оформити підписку на журнал 2022 року (вартість – 450 грн)!
Для найбільших фанів пива і пивоваріння медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує оформити передплату на журнали за АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ!
Журнал «Beer Technologies» за 2021 р. можна придбати за 350 грн! За 2021-2022 рр. – за 800 грн!
АКЦІЯ діє до 1.09.2021 року.
Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net