У 2022 році на пивних етикетках в Європі з'явиться інформація про склад та калорійність

06 Липня 2021

Етикетка
Європейська асоціація пивоварів Brewers of Europe підписала Кодекс відповідальності бізнесу в сфері продуктів харчування. Одна з його норм – обов’язкове зазначення на етикетках калорійності продукції і всіх інгредієнтів в її складі.

5 липня, в день впровадження кодексу, його підписали 65 учасників – 26 виробників продуктів харчування, 14 продуктових ритейлерів, 1 представник індустрії громадського харчування і 24 галузеві асоціації.

Зараз законодавство ЄС не зобов’язує виробників алкогольних напоїв міцністю більше 1,2% вказувати на етикетці калорійність і інгредієнти. Передбачається, що до кінця 2022 року на всіх пляшках і банках з пивом буде вказуватися склад і енергетична цінність, як і на безалкогольних напоях, виробники яких зобов’язані робити це вже давно. Інгредієнти будуть вказуватися в порядку убування їх обсягу на момент використання, а енергетична цінність – в кілокалоріях і кілоджоулях на 100 мл пива.

Асоціація Brewers of Europe працює в цьому напрямку вже з 2015 року. У 2018 року асоціація рекомендувала всім європейським виробникам пива (а вона об’єднує понад 11 тисяч пивоварень) вказувати на етикетці всю необхідну інформацію про продукцію. У 2019 інгредієнти в складі пива вказували 85 відсотків пивоварень, калорійність – 60 відсотків. Зараз їх частки зросли до 93 і 86 відсотків відповідно. Згідно з опитуваннями,
86 відсотків європейців хочуть бачити на етикетках пива відповідну інформацію.

– Пивовари хочуть, щоб споживачі точно знали, що входить до складу їх напоїв. Коли ми надаємо людям відкриту інформацію про наш пиві, ми допомагаємо їм зробити правильний вибір. Це відповідальний підхід до ведення бізнесу і споживчого вибору, – сказав генеральний секретар асоціації пивоварів П’єр-Олів’є Бержерон.