Українська броварня вперше зварила пиво за технологією охмелення High Density Hop Charge

06 Квітня 2021

Охмелення
Underwood brewery випустила пиво LUCID DREAM. За словами пивоварів, восени вони натрапили на статтю про новітню технологію охмелення й вирішили втілити її.

Що ж таке High Density Hop Charge?

Щоб вгамувати, здавалося б, безмежну спрагу американських споживачів до ексцентричним IPA, інновації часто зводяться до вибору хмелю і різних технік охмелення. Останнім часом стрімко набирає популярність метод високощільного хмелевого заряду (high density hop charge, HDHC), ідеться в журналі Vinepair.

Ті, хто знайомий з творчістю, бруклінськоъ Other Half Brewing, навряд здивується, що пивоварня, яка славиться своїми суперзатребуваними хмелевими «бомбами», застосувала метод високощільного хмелевого заряду. Other Half намацала метод в ході своїх нескінченних експериментів з хмелевим концентратом Incognito. Своє перше пиво з високощільним хмелевим зарядом пивоварня випустила влітку 2019 року, ним стала оновлена ​​версія флагманського More Citra Than All Citra з додаванням Citra Incognito, Citra Cryo, і гранульованого Citra.

За словами Скотта Пелузо, провідного популярного інстаграм аккаунта @lorenzothebeercat, часто висвітлює новинки Other Half, це було перше пиво з високощільним хмелевим зарядом, яке він зустрів на ринку.

– Пиво миттєво завоювало любов шанувальників, – написав Пелузо. – На мій погляд, це був ідеальний спосіб розповісти про спосіб охмелення.

Дистриб’ютор хмелю John I. Haas представив Incognito навесні 2019 року. Incognito – рідкий хмелевий концентрат, який дозволяє скоротити втрати сусла і одночасно посилити хмільний аромат. Співзасновник Other Half Сем Річардсон пояснив, що команда пивоварні постійно шукає нові способи посилити хмільний смак, не допускаючи типових дефектів переохмеленного пива (зокрема, печіння в горлі – хоп-бьорна – або трав’яного присмаку). Розуміючи потенціал Incognito в формуванні яскравого хмелевого смаку, пивовари вирішили використовувати його разом зі звичайними гранулами T90 і Cryo, що дозволяють скоротити втрати пива і уникнути хмелевої терпкості. Разом ці три продукти надають яскравий, чистий смак, еквівалентний внесенню 50 г хмелю на 1 л пива.

– Ідея високощільним хмелевим зарядом полягає в комбінуванні інструментів для створення максимально яскравого хмелевого профілю без шкоди для питкості і збалансованості, – каже Річардсон.

Можливо, Other Half – не єдина пивоварня, що комбінує Incognito і гранульований хміль, але вона була першою, хто до цього додумався і дав методу назву. За словами Річардсона, це було необхідно, щоб споживачі розуміли, що впливає на смак напою. Other Half завжди вказує на банках інформацію про хміль, щоб збагатити знання своїх шанувальників, більшість з яких – в тій чи тій мірі біргіки.

– Ми намагаємося розповідати про пиво якомога більше, – додає Річардсон. – Люди знають, чого від нас очікувати, і сприймають більш яскраві, сміливі новинки з позитивом.

Це такий же потужний маркетинговий інструмент, як і подвійне сухе охмеління. Абревіатура HDHC на етикетці дає споживачам зрозуміти, що у пива яскравий, незвичайний хмелевий смак.