Впровадження системи управління НАССР щодо виробництва пива – це не складно
07 Листопада 2019
Заступник директора ТОВ «Центр Оцінки Відповідності «ФАКТУМ» Марина ВОРОБЙОВА розповідає, що впровадження системи управління безпечністю харчовими продуктами щодо виробництва пива – це не складно, основні аспекти, які підтверджують систему, це: підтвердження відповідності свого виробництва санітарно-гігієнічним вимогам (гігієна персоналу, навчання персоналу, санітарно-гігієнічний стан підприємства (приміщення, обладнання, устаткування, оснащення, інвентар), моніторинг за шкідниками); підтвердження безпечного та якісного випуску пива протоколами випробувань на фізико-хімічні, мікробіологічні та токсикологічні показники; підтвердження проведеного аналізування процесів виробництва за допомогою принципів НАССР.
– Головний стандарт, що розповсюджується на пиво – це ДСТУ 3888:2015. Зважаючи на цей документ, особливу увагу пивоварам слід приділити пакуванню основної сировини, що має супроводжуватися сертифікатами якості. Раджу також звернути увагу на методи контролю. Чіткого дотримання норм потребує й маркування пива, – підкреслює Марина Воробйова. – Маркування пива має містити засторогу для споживачів. На будь-якому пакуванні, етикетці продукту, що реалізують через торгівельні мережі, зазначають наступне: назву та адресу виробника, назву продукту, логотип виробника, тип пива, об’єм, познаку нормативного документу, склад пива (у порядку переваги вмісту інгредієнтів), поживну харчову та енергетичну цінність, масову частку спирту у відсотках, кінцеву дату споживання, номер партії, умови зберігання, знак відповідності інформації щодо сертифікації за наявності, інформацію про вміст ГМО. Коли ви купуєте сировину – просіть у виробника відповідний протокол. Якщо його немає, і ви самі не проводили досліджень на ГМО, не треба писати, що у вашому продукті відсутні ГМО.
Експерт підкреслила, що з серпня 2019 року вступили в силу зміни щодо маркування продукції. Слід детально ознайомитися із ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», адже він регламентує основні вимоги до шрифту й розміру самої етикетки, що дуже важливо у разі перевірки контролюючими органами.
– Зауважте, що продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт. Спочатку слід ознайомитися з вимогами країни, куди ви збираєтеся експортувати, і розробляти маркування відповідно до них, – додає спеціаліст із сертифікації Мар’яна КУСТНЕА.