Вся справа в діжці: в асоціації Ukrainain Craft Disstillers Association провели перший семінар-практикум для крафтових виробників напоїв

27 Липня 2020

Витримка
Правильна витримка в правильній діжці або використання альтернативних методів витримки, використання альтернативної дубової продукції, яка застосовується для досягнення ефекту витримки, перспективи і інновації, – ось про що розповідали експерти учасникам семінару «Вся справа в діжці»18-19 липня, який пройшов на території еко-комплексу «Страусова долина» поблизу Києва. Інформаційними партнерами семінару стали журнали медіа-групи «Технології та Інновації» – «Напої. ТІ» і BEER TECHNOLOGIES.

Такий захід співорганізатори – Ukrainain Craft Disstillers Association і Українська академія дистиляції, – провели вперше.

Бочки, витримка, альтернативні методи витримки – тема не вивчена і дуже цікава. Тому ми стартуємо саме з неї. Це перший семінар в рамках роботи команди, далі – буде лише цікавіше, – розповіла президент академії Катерина Лавренова.

Про методики роботи з бочками розповів пивовар Ігор Дмитренко:

У контрактному пивоварінні застосують три різні методики роботи з бочками: перші дві технології використання бочок полягають в тому, що бочки є здебільшого резервуаром, який виконує мікробіологічні процеси. Остання технологія Barrel aged полягає у витримці пива в бочці. Мета Barrel aged – додати пиву нових смакових ноток: шоколадних, фруктових, горіхових, карамельних.

Від історії появи діжки, технології виробництва, типів, класифікацій та пород деревини – до впливу на динаміку витримки, а ще – про правила витримки, обслуговування діжок, експерименти й альтернативи говорили провідні експерти та представники українських компаній, що вже працюють з витримкою напоїв у діжках.

Спікери семінару Юрій Кепканов (СП КОНТ), Павло Макогон і Артем Таран – енолог WINEIDEA, Герман Марущак – енолог УАКД, Паскаль Рендер – бондарня OLPOL, Вікторія Алексовіч – JMJ company, розповідали про секрети, техніки та головні принципи роботи з діжками.

На семінарі учасники не тільки слухали лекції професіоналів, а й взяли участь у експерименті, провели порівняльну дегустацію витриманих у бочці і
з альтернативними засобами, отримали консультації.

Про це все більше та детальніше – читайте в репортажі у наступному випуску журналу «Напої. Технології та Інновації»!

А також ви зможете стати учасником обговорення секції «Як додати в ціні пива вдвічі? Витримка пива і пивних дистилятів у бочці та з допомогою альтернативної продукції» на Форумі пивоварів і рестораторів!

Про секрети, техніки та головні принципи роботи з бочками й альтернативною продукцією дивіться в  репортажі BEER Technologies journal.

Саме вміння працювати з бочкою додасть напоям не лише смаків і ароматів, але й значно підвищить їхню вартість. Більше інформації про те, як додати цінності напою, –  у наступному номері журналу«Напої. Технології та Інновації» .