World Beer Index 2021: вартість і особливості споживання пива в світі

25 Серпня 2021

Пиво
У світі чимало пивних фанів. Як пише видання Expensivity, всі люблять пити, але не всі платити за це. Журналісти видання з’ясували, наскільки у різних країнах відрізняється вартість пива і як ціна пива впливає на національне споживання. Expensivity вивчили ціни на пиво у світі і використовували статистику Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб з’ясувати, хто все це п’є.

Всі ціни вказані в доларах США. Всі сорти пива представлені в пляшках ємністю 33 мл (330 мл).

Основні висновки

  • Катар має найдорожче пиво в світі, із середньою ціною $ 11,26 США за 33cl (330ml) пляшку.
  • Найдешевше пиво – в Південній Африці, де середня ціна складає 1,68 долара за пляшку.
  • Чеська Республіка має найвищий рівень споживання, 468 сортів пива на людину в рік.
  • Німці витрачають на пиво в середньому 1907,78 доларів на рік – це найвищий показник в дослідженні.

Катар виграв чемпіонат світу з найдорожчого пива

Пиво в Катарі дороге. Ця переважно мусульманська країна ввела 100% податок на імпорт алкоголю напередодні чемпіонату світу з футболу 2022 року, і відвідувачам необхідний спеціальний дозвіл на вживання алкоголю. Китай теж виглядає досить дорогим, але врахуйте, що ми усереднили ціну пива в готелі (13,61 долара) і пива з супермаркету (1,81 долара).

Зрозуміло, що завищені ціни орієнтовані на відвідувачів. Пиво найдешевше в Південній Африці, де культура оптових закупівель, як правило, знижує ціни.

Для порівняння вартість пива в Україні складає $ 1,76.

 

Німеччина найбільше витрачає на пиво

Гаїтяни просто не люблять пиво. На міцні спиртні напої доводиться колосальні 97% випивки, спожитої на Гаїті, де люди випивають в середньому менше чотирьох сортів пива в рік, а річний рахунок за пиво становить 10,02 долара. Це найнижчий показник споживання пива і витрат в нашому дослідженні.

З іншого боку, німці витрачають на пиво всього 2 тисячі доларів в рік. Ми знайшли 15 країн, в яких пиво дорожче, ніж в Німеччині, але країна випиває 411 пляшок на людину в рік, так що в цілому вона платить найбільше. Німеччина відома своєю пивної культурою і строгим (смачним) законом про чистоту пива, який існує вже понад 500 років.

Чехія та Іспанія – лідери конкурсу з алкоголю

Отже, хто п’є все пиво? Чеська Республіка посідає перше місце з 468 сортами пива на людину в рік.

Більшість країн з низьким споживанням пива можуть вважати своє утримання переважно мусульманським населенням. Вірменія – виняток. Ця  країна випиває всього 40 сортів пива на людину в рік, а місцеві жителі вважають за краще бренді, горілку і вино.

Можливо, вірмени не п’ють багато пива, але пиво, яке вони п’ють, смачне, дешеве і якісне. Де б ви не були в світі, обов’язково ознайомтесь з традиціями, що лежать в основі вашого пива, а також з його вартістю – ніщо так не додає цінності вашому враженню, як пиво з історією!

МЕТОДОЛОГІЯ ТА ДЖЕРЕЛА

Ми зіставили ціни на пляшку пива об’ємом 330 мл в супермаркетах по всьому світу за допомогою інтернет-магазинів, приділяючи особливу увагу таким відомим брендам пива, як Corona і Heineken. Коли ми не могли знайти ціну в інтернет-магазині, ми використовували numbeo.com.

Щоб дізнатися середню ціну, ми дзвонили в готелі, щоб дізнатися ціну пива в їх лобі-барі, а коли це було недоступно, ми використовували меню з барів, знайдених в Інтернеті. Після збору всіх даних ми розрахували середню ціну в доларах США за допомогою xe.com.

Використовуючи статистику Всесвітньої організації охорони здоров’я, ми знайшли кількість споживаного алкоголю на душу населення і відсоток річного споживання пива.

Дослідження опубліковане на сайті https://www.expensivity.com/beer-around-the-world/