Як італійські пивовари поступово перетворюють «винну» країну на важливий осередок крафтового пивоваріння

11 Листопада 2020

Крафтове пивоваріння

Розвиток крафтового пива в Україні зараз тільки набирає обертів, однак ця сфера дуже перспективна. Так вважає експорт-менеджер Андрій ПОДОЛЬСЬКИЙ, в активі якого – вже понад десятилітній досвід роботи в Італії. У цій країні, яка славиться, передусім, традиціями виноробства, ринок крафтового пива також почав розвиватися відносно недавно. Проте нині в Італії вже є вагомі результати справжньої
крафтової революції, про які Андрій Подольський розповів журналу BEER. Technologies&Innovation.

Пиво «наздоганяє» вино за популярністю

В Італії Андрій Подольський проживає вже майже вісімнадцять років. Проте лише в 2014 році він звернув особливу увагу на те, що у продажу щоразу з’являється все більше й більше різноманітного пива.

– Ця сфера тоді мене дуже зацікавила. Коли ж я дізнався про неї більше, то з’ясував, що на той чау країні відбувався стрімкий розвиток крафтового руху. Пивоварень в Італії тоді було не так вже й багато, але нові з’являлися просто шаленими темпами. Оцініть самі: якщо на початку двотисячних у країні діяли лише зо два десятки пивоварень, то за кілька років їх стало вдесятеро більше. А зараз в Італії близько 1000 офіційно зареєстрованих пивоварень і брюпабів, причому у цей перелік не входять домашні пивовари. «Офіційні» підприємства – це великі та малі пивоварні, які платять акцизний податок і мають право реалізувати пиво, – розповідає Андрій Подольський.

Попри те, що Італія завжди була «винною» країною, пивна культура у ній поширилася дуже стрімко. Перші італійські пивоварні Le Baladin, Lambarte та Birrificio Italiano почали варити пиво, яке нагадувало бельгійські та американські сорти цього напою. Поступово цікавість до крафтового пива зростала: з’явилися відповідні інтернет-ресурси, нові сорти пива й унікальні заклади активно обговорювали на тематичних форумах. Вочевидь, певну роль зіграло й те, що засновник вже легендарної в Італії пивоварні Le Baladin Тео Муссо зварив пиво, яке називалося Open Baladin («Відкрите») та започаткував фестиваль Open для популяризації крафтового пива. Ця назва підтверджувала принципи легендарного пивовара, який відкривав секрети приготування пінного напою для всіх, хто хотів би спробувати займатися пивоварінням самотужки. Тео Муссо охоче консультував пивоварів-початківців. Тому не дивно, що згодом саме він отримав неофіційний титул засновника пивних традицій Італії.

Розповідаючи про особливості сучасного італійського пивоваріння, Андрій Подольський проводить певні паралелі між розвитком крафту в Італії та Україні.

– Поки що крафтове пиво в Україні по-справжньому цінує обмежене коло поціновувачів. Щось схоже спостерігалося і в Італії, проте популярність цього напою зростає там дуже швидко. Стрімко розвиваються й пивоварні. Частина з них пішла саме крафтовим напрямком, ще частина – індустріальним, з часом перетворившись на великі заводи, які також випускають якісне пиво. До того ж в Італії виходять спеціалізовані видання, які популяризують хмільний напій, відбуваються конкурси, де пивовари можуть представити свої кращі творіння. Набувають популярності дегустації, виникає цікавість до технології виробництва… Звісно, до крафтового пива в Італії існує низка вимог, закріплених в Законі про крафтове пиво. До прикладу, воно не може  підлягати мікрофільтрації та пастеризації. Окрім того, крафтова пивоварня не може виробляти більше ніж 2 млн літрів пива на рік, – зазначає Андрій Подольський.

Із повним текстом статті можна ознайомитись в журналі BEER. Technologies&Innovation № 15-16.

Придбати журнал можна в нашому інтернет-магазині

Оформити передплату:

Анна Ільчук, +380 99 566 19 15, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач, +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net