Асоціація Рад Львівщини створила перший каталог крафтових виробників у регіоні

10 Січня 2022

Крафт

20 грудня Асоціація місцевих рад Ради Львівщини презентувала каталог крафтових виробників регіону. До першого промоційного видання увійшли 79 крафтовиків зі Львівщини, які виготовляють продукцію у різних напрямках, як-от сироваріння, м’ясні продукти, бджільництво, солодощі, випічка, переробка ягід, броварство. Видання стало промоційною збіркою, що максимально популяризуватиме унікальні малі виробництва регіону, яким на сьогодні цього бракує. Про це пише медіа “Твоє Місто”.

Як розповіла під час презентації каталогу співзасновниця підприємства «Західний равлик» Ірина Юськевич, крафтові продукти не лише цікаві за смаком, а й корисніші, оскільки виготовлені без підсилювачів смаку, ГМО та консервантів. Це автентичний регіональний продукт, який роблять руками. Від цього, як правило, й висока його вартість. На сьогодні крафтярі, які керуються якістю та індивідуальним підходом у виробництві, потребують підтримки.

У крафтовій продукції важливим є натуральний склад, дотримання екологічних стандартів, соціальна складова. Чудово, коли будь-який виробник має можливість не тільки продати продукцію в баночці чи упаковці, а коли у нього є туристична складова, промоційні ролики, тематична бібліотека, що дозволяє споживачу і спробувати, і глибше та більше дізнатися про сам продукт. Важливим також є ланцюжок пропозиція – доступність – наявність крафтових продуктів. А гарантія якості дає можливість нам завоювати довіру споживача, – каже Ірина Юськевич.

Має значення також і розуміння крафтового виробництва самим споживачем. Скажімо, якщо людина бачить на полиці в магазині продукт двох різних виробників і з різною ціною, вона не розуміє, чому різниця їхньої вартості настільки велика, і в результаті обирає дешевший. Крафтовики зауважують, що продукція, в яку вкладені інвестиції та яку виготовляють руками, і особливо, якщо це справжній якісний продукт, не може коштувати дешево.

Крім того, в Україні поки немає класифікації, яке виробництво можна вважати крафтовим, а яке – ні. За словами власника підприємства «Леополь» Сергія Данчишина, це також впливає на роботу та розвиток невеликих виробників.

Ми позиціонуємо себе як крафтове виробництво. Робимо все, що стосується шоколаду, до того, в нас є сегмент продукції без цукру, без лактози, тобто в принципі для людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Важче стало конкурувати з самими крафтовиками, тому що їх кількість зростає в Україні. Із одного боку, це круто, бо розвивається економіка, з іншого – не дуже, адже багато хто не розуміє, що він робить. Ніша – це дуже конкурентно, а конкурувати з великими гравцями ми не можемо апріорі. Хоча й забираємо якусь частку ринку, – каже крафтовик.

Ще більше корисної інформації про український крафт ви зможете почути на ХІ Форумі пивоварів і рестораторів!
Долучайтесь до участі!