Укрпиво виступає проти підвищення акцизу

28 Жовтня 2020

Акциз
Провідні підприємства пивоварної галузі України закликають владу не підвищувати ставки акцизного податку на пиво та дотримуватися принципу стабільності податкового законодавства, ідеться на сайті компанії Укрпиво.

 

Українські пивовари впевнені, що запропоноване урядовим законопроєктом № 4101 підвищення акцизного податку на пиво призведе до рекордного падіння обсягів виробництва, скорочення робочих місць та інвестицій, а також до суттєвого зменшення обсягу загальних надходжень до державного бюджету, які напряму залежать від обсягу ринку. Відповідно до експертного прогнозу, підвищення ставки акцизу призведе до зменшення загальних надходжень до державного бюджету від галузі на 7%, порівняно з 2020 роком.

Нині пивоварна галузь країни переживає стагнацію, спричинену негативним впливом пандемії COVID-19. Подальше скорочення виробництва призведе до рекордного зменшення використання наявних потужностей (до 37,8% завантаження), а також вплине на рівень занятості у пивоварній та суміжних галузях.

Ми зацікавлені у тому, щоб фіскальна політика змістилася у бік послідовних дій, направлених на боротьбу із ухиленням від оподаткування, недобросовісною конкуренцією, а також на пошук оптимальних джерел наповнення бюджету. Така політика має передбачити рівні умови оподаткування, зниження загального податкового тягаря, а також спрощення адміністрування. Необґрунтоване підвищення ставки акцизного податку може призвести до зміщення структури споживання пересічного українця з пива на більш доступний нелегальний алкоголь, що нестиме серйозні негативні наслідки на здоров’я населення, – зазначила Галина Коренькова, керівник української галузевої компанії “Укрпиво”.

Нагадаємо, з 2010 до 2017 року виробництво пива скоротилося майже на 42%. При цьому, ставка акцизного податку на пиво за цей період зросла на 276%. У 2018 році виробництво пива вперше за тривалий період показало незначну позитивну динаміку. При стабільній ставці акцизного податку на пиво в 2018 та 2019 роках загальні відрахування до бюджетів від галузі пивоваріння оцінюються у 17,3 млрд. грн у 2018 році та 19,4 млрд. грн у 2019 році, включаючи надходження від акцизу.

Збереження ставки акцизу на пиво на рівні 2,78 грн за літр у 2021 році дозволить підтримати галузь у кризовий час та принесе на 600 млн. грн більше надходжень від галузі до бюджетів всіх рівнів, включаючи ПДВ, відрахування із заробітних плат та інші податки, – додала Галина Коренькова.