Diversey DiverCraft: інновації для чистоти пивоваріння

23 апреля 2019

Новітні технології гігієни
Найновіші технології миття та дезінфекції розробляє американська компанія Diversey, яка представлена в 116 країнах світу. Її 95-річний досвід дозволяє випускати продукти для всієї харчової промисловості (зокрема фаст-фуду), готелів, пралень тощо. Окремий напрямок діяльності – створення ефективних засобів для миття та дезінфекції в пивоварінні.

Комплексні програми очищення

– Компанія Diversey має кілька центрів розвитку по всьому світі, представлена наша продукція і в Україні. Наш основний клієнт з виробництва пива – Carlsberg Ukraine, – розповів журналу «Пиво. Т.І.» представник компанії Diversey Ярослав ВЕРПЕХОВСЬКИЙ. – Наші фахівці створюють комплексні програми очищення та санітарії, які допомагають не тільки зробити краще пиво, але й ефективно працювати, не турбуючись про забруднення ґрунтів або витрати на стічні води. Ці програми розраховуються індивідуально і для великих пивних заводів, і для регіональних пивоварень, і для невеличких крафтових закладів.

«Я знаю всі українські пивзаводи, і багато з них відвідав, коли активно працював з Україною»,  – з таких слів розпочинається розповідь пивовара за освітою, який працює в компанії Diversey вже 27 років, Пeтра БАСАРА:

– Ми пропонуємо широкі можливості для виробників. Наприклад, якщо якийсь великий пивзавод у Європі оголошує тендер, спеціалісти Diversey відвідують його разом з колегами і проводять аудит, потім готують пропозицію і презентують найсучасніші технологічні й технічні новинки, впровадивши які підприємство в подальшому зможе оптимізувати витрати води, стоків, електроенергії.

У нашій компанії працюють висококласні спеціалісти, які проектують, встановлюють та налаштовують CIP-станції, розробляють індивідуальні програми мийки, враховуючи потреби виробництва. Всі наші продукти ми перевіряємо у власних лабораторіях, зокрема, дуже ретельно вивчаємо мікробіологічні показники.

Коли компанія починала свою діяльність, все обладнання вироблялося вручну і було дуже примітивним. Але ситуація швидко змінюється. І сьогодні наші спеціалісти постійно вдосконалюють автоматику систем для мийки ємностей. Є багато реалізованих проектів, починаючи від автоматичних CIP-станцій і закінчуючи автоматичними системами мийки блоку розливу. Якщо в минулому для змащування конвеєра використовували мило, то сьогодні – тільки синтетичні продукти, які подаються на форсунки з центральної дозуючої системи, що готує розчин цього препарату.

Економія завдяки технологічним рішенням

Окремий підрозділ компанії Diversey  – DiverCraft. Він займається розробкою індивідуальних хімічних та інженерних рішень для очищення та санітарії в процесах пивоваріння та виробничої гігієни ємностей, призначених для захисту якості пива та безпеки споживачів.

Серед унікальних хімічних продуктів компанії є миючі засоби, які не містять фосфатів, а деякі ефективні в умовах CO2. Інженерні ноу-хау компанії забезпечують рішення для CIP-станцій, OPС, змащування конвеєрних стрічок будь-яких типів, оптимізації розходу хімії та енергоресурсів, зменшення кількості стічних вод на підприємствах харчової промисловості.

Окрім широкого спектру хімічних та інженерних розробок, рішення компанії Diversey також покладаються на досвід експертів у питаннях гігієни. Багато з них мають більш ніж 30-річний досвід роботи в галузі виробництва напоїв та пивоваріння.

– Цікаво, що в останній рік з нашими клієнтами ми більше говоримо про збереження ресурсів, ніж про технології дезінфекції та миття, – наголосив Пeтр Басар.  – Замовники шукають екологічні підходи в виборі препаратів, думають, як зберегти ресурси та отримати більше часу для виробництва. Отже, компанія Diversey сьогодні пропонує інноваційну продукцію екологічного напрямку, а також цілий пакет послуг: сервісний супровід та інжиніринг.

Штаб-квартира Diversey розташована в США, в Шарлотт – найбільшому місті штату Північна Кароліна. Штат компанії налічує близько 10,5 тисячі осіб у всьому світі. Diversey представлена у більш ніж 175 країнах світу та посідає провідну позицію на ринку виробничої гігієни в усіх галузях харчової промисловості. Чистий обсяг продажів продукції виробника становить близько  $2,6 млрд (за даними 2017 року).

Повторне використання пляшок

Велику увагу американська компанія приділяє темі відновлення та повторного використання скляних пляшок. Це один із засобів зменшення відходів у харчовій промисловості та виробництві напоїв. Щоб гарантувати, що повернута тара підходить для повторного використання, у процесі миття необхідно застосовувати значні ресурси: енергію, воду та хімікати. Компанія Diversey виявила, що в 50% випадків один або декілька з цих ресурсів були використані надмірно, що призвело до збільшення витрат.

Як правило, скляні пляшки використовуються 20-40 разів – залежно від факторів. Оптимізація процесу їх миття може збільшити термін служби пляшок на 25%, допомагаючи зменшити загальне використання скла.

– У скла теж буває корозія. Якщо застосовувати пляшку один раз  – проблем немає, але повторне використання може спровокувати негаразди, – наголосив Ярослав Верпеховський. – Тому наші спеціалісти розробили новий препарат, що відновлює візуальний вигляд та структуру пляшки, а також допомагає вирішити проблеми безпеки харчових продуктів і оперативної ефективності виробництва, знизивши загальні витрати на експлуатацію.

Рекомендації фахівців

Наразі близько 75% CIP-станцій працюють на заводських налаштуваннях. Компанія Diversey проводить аудит цих CIP-станцій та програм і пропонує рекомендації щодо зміни налаштувань, а іноді і конструктивних особливостей, враховуючи потреби кожного підприємства. Служба сервісу компанії проводить додаткові оцінки результату очищення (зокрема дотримання мікробіологічних стандартів), детальний аналіз системи CIP для оцінки проектування системи, перевірку поточних процедур очищення, карту споживання води, електроенергії, використання хімічних препаратів та вимірювання часу одного технологічного циклу. Це дозволяє виявити, наскільки ефективно працює СІР-система на кожному конкретному виробництві та оптимізувати витрати води, енергоресурсів, стоків.

Після завершення перевірки/аудиту замовники отримують детальний аналіз для порівняння ефективності з галузевими стандартами та пропозиції рішень, що вдосконалюють виробництво.