Ігор Кисіль, СЕО «Уманьпиво»: Про дотримання стандартів, танкове пиво й енергоаудит

30 июля 2020

Інновації
Історія пивоварні в Умані розпочалася ще у 1878 році. А 2008-го на заводі встановили німецьке обладнання та відкрили новий етап в історії заводу. Нині «Уманьпиво» – єдине в Україні підприємство, де самостійно вирощують ячмінь, і одне з небагатьох, де самі ж переробляють його на солод. Нещодавно завод розпочав співпрацю з німецьким професором Геррітом Блюмельхубером, завдяки якому на підприємстві мають намір запровадити низку інновацій. Про останні новини підприємства журналу BEER Technologies розповів СЕО «Уманьпиво» Ігор КИСІЛЬ.

BEER Technologies: Які сорти пива «Уманьпиво» зараз пропонує споживачам?

Ігор Кисіль, СЕО «Уманьпиво»

Ігор Кисіль: Передусім, ми робимо акцент на якості та складі пива. Всі сорти, які випускає «Уманьпиво», – це натуральне чисте пиво, зварене відповідно до Баварського закону про чистоту пива 1516 року. Так, у процесі пивоваріння використовуються лише вода, солод і хміль. Ми варимо пиво без додавання мальтозної патоки та жодних інших замінників солоду. Щодо сортів, то в нашому асортименті є німецький лагер, бланш (біле нефільтроване), червоний ель, пшеничне та медове пиво.

BEER Technologies: Нещодавно ви розпочали випуск танкового пива. Розкажіть детальніше про це пиво, технологію його виробництва та переваги.

І.К.: Танкове пиво – це унікальна технологія. Завдяки їй можна зберігати смак і властивості свіжозвареного пива, адже воно потрапляє в бокал напряму з пивоварні. Це популярний у європейських країнах (Бельгії, Нідерландах, Німеччині), але досить новий для України формат. Його особливість полягає в тому, що пиво потрапляє у спеціальні ємності (танки) об’ємом 500 л напряму з пивоварні. Завдяки герметичному танку в пиві зберігаються свіжість, смак і чистота, воно не підлягає додатковому насиченню діоксидом вуглецю, пастеризації та фільтрації. Поки що ми поставляємо танкове пиво тільки до закладів Умані та Києва, але згодом плануємо розширювати географію дистрибуції.

BEER Technologies: Пивоварня віднедавна співпрацює з доктором Геррітом Блюмельхубером з Німеччини. Як професор оцінив виробництво і які спільні проєкти чи вдосконалення плануєте?

І.К.: Доктор Герріт Блюмельхубер – гуру в питаннях пивоваріння. Він професор всесвітньо відомої німецької академії пивоваріння Doemens. Ми запросили його як експерта з енергоаудиту й оцінки ефективності виробництва. П’ять днів професор вивчав наше підприємство: виробничий цикл, послідовності процесів і дотримання стандартів пивоваріння. У межах аудиту були досліджені всі робочі зони, зокрема з застосуванням тепловізійної камери та ультразвукового детектора. Професор дав практичні
рекомендації щодо усунення виявлених вразливих місць та оптимізації енергоспоживання заводу.

Завдяки його рекомендаціям ми плануємо провести низку інновацій, які допоможуть оптимізувати роботу пивоварні та заощадити значні кошти завдяки енергозбереженню.

BEER Technologies: Ви використовуєте лише натуральну сировину, причому власного виробництва. У чому переваги використання власної сировини у процесі варіння пива?

І.К.: Більшість нашої сировини – справді власного виробництва. Наприклад, ми використовуємо пивоварний ячмінь, вирощений на власних полях в уманському регіоні, самостійно відбираємо та переробляємо його на солод. Але частину інгредієнтів, наприклад, хміль для лінійки Waissburg та усі раси дріжджів, замовляємо у Німеччині.

Контроль якості та безпечності продукції відбувається на кожному етапі виробництва, починаючи з перевірки сировини на відповідність. Проводиться контроль технологічного процесу виробництва,
готової продукції й умов її зберігання та логістики. На підприємстві діє система НАССР, також виробництво сертифіковано в інтегрованій системі управління якістю та безпечністю харчових продуктів.

BEER Technologies: Натуральне пиво – це вода, солод, хміль та дріжджі. Однак для отримання ексклюзивних крафтових напоїв пивовари додають й інші компоненти, часом навіть незвичні. Чи плануєте працювати над експериментальним крафтом?

І.К.: Для отримання різних сортів пива, присмаків та ароматів не обов’язково додавати незвичні компоненти. Це можна досягти завдяки комбінуванню різних сортів солоду та хмелю, а також використовувати різні раси пивоварних дріжджів. Їх існує досить багато. Одних лише сортів хмелю у світі
відомо понад 250. Ми маємо вдалу практику виробництва лімітованих та крафтових сортів і періодично будемо повертатися до таких експериментів. На квітень цього року заплановано випуск нового сорту
крафтового пива, яке приємно здивує поціновувачів нашої продукції.

BEER Technologies: Нещодавно ви презентували новий формат пакування. Розкажіть про його переваги детальніше.

І.К.: Новий формат beer box – це зручний і сучасно оформлений мультипак, який можна укомплектувати різними сортами пива відповідно до своїх смаків. Місткість боксу – 12 пляшок. Це популярний у Європі та Америці формат пакування та продажів, який ми вирішили запропонувати нашим споживачам.

Beer box розрахований на продаж у нашому інтернет-магазині, ми заповнюємо його свіжим пивом
під оформлене замовлення. Для споживача це гарантія того, що пиво справжнє, тільки що з заводу. До того ж можна не витрачати час на пошук різних сортів напою у магазинах, а просто замовити необхідний комплект. Також це презентабельне рішення для вечірки або презенту. Адже ящик пива – це завжди гарний подарунок.

Інтерв’ю опубліковано в журналі Beer. Technologies&Innovaions №15.

Придбати журнал можна в інтернет-магазині!

Поспішайте оформити передплату на журнал за 2020 рік (вартість – 450 грн)!

Також є можливість замовити архів журналів з 2016 по 2019 рік!

Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net