Ukrainian Golden Ale
Громадська спілка «Незалежні пивоварні України» надіслала заявку на реєстрацію до BJCP Ukrainian Golden Ale. У квітні BJCP днадасть відповідь щодо нового стилю. Про це повідомила українська сертифікована пивна суддя та сомельє Лана Світанкова у мережі Facebook.
Ми зібрали статистичне інфо, провели органолептичну дегустацію, лабораторні заміри, зібрали то все докупи і відправили заявку на реєстрацію локального стилю Ukrainian Golden Ale на розгляд BJCP. Обіцяли фідбек у квітні. Радіти поки що рано, бо жодних гарантій, але розкисати і нервуватися в очікуванні нема коли, бо треба ще якимось неймовірним чином протягнути стиль в Untappd (що дуже малоймовірно, але ж не категорично неможливо, перевіримо красномовство і аргументацію), зібрати гарний і інформативний сайт двома мовами (в ідеалі), інфографіки, статті, колаби, єднання українських пивоварів і переконання їх писати на етикетці стиль саме таким чином, роботи непочатий край. Але он Hop Cup Ukraine Open Beer Awards уже підхопив український голден ель у спеціальну окрему категорію, зайчики які, – розповідає Лана Світанкова.
Опис стилю
Загальне враження: світле пиво помірної міцності, з вираженою солодовістю, і збалансованою, але помітною гіркотою, з легким ароматом фруктових чи пряних хмелів, ново- чи старосвітських, нейтральним чи стримано-фенольним дріжджовим профілем. Фінал скоріше сухий, з тривалим солодкуватим післясмаком.
Зовнішній вигляд: колір від світло золотого до бурштинового. Залежно від зернового складу може бути досить прозорим, але нерідкою буде легка мутність. Біла піна від помірної до високої, середньої чи доброї стійкості.
Аромат: солодкий солодовий від помірно-низького до помірного, з нотами печива, карамелі, світлого меду. Хмелеві ноти від помірно-низьких до помірних, квіткові, пряні чи фруктові. Опційними будуть незначні дріжджові феноли. Помітні алкогольні ноти відсутні. Якщо використано спеції, їх присутність акуратна.
Смак: середня солодова насиченість, солодкий солодовий профіль з відтінками світлої карамелі, печива, тостів, баланс схиляється у солод, але він не заступає собою все. Хмелева гіркота від низької до середньої, може тягнутися у післясмаку. Хмелевий характер середній, фруктовий, квітковий чи пряний. Прийнятні незначні дріжджові фруктові естери (садові фрукти, апельсини) чи фенольні ноти. Легкий доторк коріандру (якщо використовується). Фінал від напівсухого до помірно сухого, з солодким, тривким карамельним смаком, який підтримує збалансована гіркота.
Консистенція: рівне тіло від середньо-легкого до середнього. Карбонізація від середньої до середньо-високої. У міцніших версіях може бути легке алкогольне тепло. В’яжучої терпкості немає.
Коментарі: дозвольте різні інтерпретації стилю, адже пивовари можуть використовувати європейські чи американські хмелі, різні спеції. Попри те, що стиль був натхненний бельгійськими міцними елями, український голден ель має більш нейтральний чи максимально стриманий фенольний профіль, більше хмелів на підтримці, і не містить цукру. Стиль є популярним серед споживачів не-крафту і вважається пивом, яке може бути початком зацікавлення пивом в цілому.
Історія: перший голден ель з’явився у 2009 році на Юзівській пивоварні (Донецьк, Україна), створений Дмитром Некрасовим і Василем Микуліним, як варіант бельгійського міцного елю. Перша версія була мутнішою і солодовішою, але після початку війни обидва автори мусили переїхати і почати варити пиво з нуля в інших місцях. Через популярність голден ель підхопили інші пивоварні, і стиль еволюціонував у свій сьогоднішній формат, який не є ані бельгійським, ані британським голден елем. Ініціатива з фіксації його саме українським голден елем почалася у 2021 році.
Типові складники: світлий чи пільзенський солод, подеколи з незначним додаванням пшениці, карамельні солоди. Опційно коріандр чи, зрідка, інші спеції. Пізнє додавання старо- чи новосвітських хмелів. Нейтральні дріжджі чи бельгійські штами зі стриманими фенолами.
Порівняння з іншими стилями: міцніший, солодовіший, менш гіркий, ніж британський голден ель. Нейтральніший дріжджовий характер, більше хмелю і залишкової солодкості, ніж у бельгійському золотому елі.
IBU 15 – 30
EBC 10 – 22
OG 16.1°P – 19.1°P
FG 5.1°P – 7.1°P
AВV 6.1% – 7.5%
Про важливість просування українського пива говоритимемо 24 березня під час ХІ Форуму пивоварів і рестораторів у рамках Секції “ФОРУМ АКТУАЛЬНИЙ”.
Долучайтесь до участі!
Контакти:
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел: +38 097 759 25 83
Ірина Калюжна, тел.:+38 096 458 76 82
Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46
Детальніше про подію http://forum.techdrinks.info/ua/event/36
180