Відкрито новий майданчик для українських пивоварів-контрактників - MadBrewHub
05 ноября 2018
.
В світовій практиці контрактне пивоваріння означає, що ви звертаєтеся до іншої пивоварні для того, щоб варити та пакувати пиво. Однак, це – ваше пиво, адже рецепт і бренд належить вам і саме ви вирішуєте, яким воно буде. Така модель контрактного пивоваріння широко використовується, адже не передбачає значних витрат зусиль та часу для запуску бренду на ринок, оскільки вже є пивоварня, яка готова до виробництва того чи іншого бренду.
Тож і українські архітектори рецептів отримають шанс почати свій бізнес без зайвих вкладень, спробувавши варити пиво за власними ідеями. Маючи рецепт, охочі зможуть зварити пиво, не витрачаючи ресурсів на купівлю обладнання та отримання дозвільних документів, що в Україні є неабиякою проблемою.
– Наші технології та досвід дозволять варити по справжньому цікаві сорти і будь-які стилі пива. Пивовари усієї України зможуть замовити пиво за власним рецептом, експериментуючи зі смаками. Тут вони можуть ділитися досвідом, і створювати нові незвичні поєднання. Пиво, зварене в такій атмосфері, буде унікальним, – розповідає керівник проекту Михайло Найда.
Виробничі потужності (новий завод на Харківщині) хабу надало ТОВ „Медбрюледс Крафт Ко” – одні з піонерів українського крафтового руху. На відміну від схожих проектів, компанія не стала перетворювати у простір для творчості пивоварів свої первісні потужності, з яких починало бізнес, а побудували нове, ще більше виробництво.
Загальна виробнича потужність – 300 тисяч літрів на рік. Варниця має місткість 1000 літрів, але дозволяє зварити мінімальну партію у 600 літрів, бродильні танки мають різний об’єм – від 300 до 2000 літрів. Контрактники мають можливість зварити власне пиво на цих потужностях з професійним супроводом, всю необхідну сировину їм нададуть за найнижчим цінами оптових постачальників.
– Працюємо з повною лінійкою німецьких солодів Weyermann, у наявності також і базові сорти харківського виробника – компанії Малтюроп. Збираємося представити спеціальні сорти сортів місцевої солодовні “Бєл-Гер” (м.Куп’янськ) – вони починають експериментувати з темними сортами, що поки що унікально для українських виробників. Також маємо великий асортимент закордонних ароматичних хмелів та спеціальне обладнання для роботи з ними, – відзначає Михайло Найда.
Пиво буде випускатися під брендом авторів рецептів, в текстовому маркуванні, відповідно до вимог законодавства, будуть вказані вихідні дані підприємства, що має ліцензії на виробництво та торгівлю пивом. Також, від імені цього підприємства будуть укладатися контракти на постачання пива.
Хаб працює виключно у правовому полі. Пивовари отримуватимуть прибуток від продажу свого пива, яке розраховується за таким принципом: автор рецепту сам встановлює ціну на свій продукт, виявляє зацікавлених споживачів, за підсумком він отримує вартість продажу пива за мінусом собівартості витрачених сировини, матеріалів, інших накладних витрат, податків та невеликої платні, що йде на підтримання проекту.
За словами керівника проекту, усі ризики щодо якості продукту несе хаб. А ось ризики щодо затребуваності того чи іншого авторського рецепту у товаристві любителів крафтового пива – вже несе автор цього рецепту.
Такий принцип роботи дає творчу свободу автору рецепту, дозволяє відмовитися від диктату виробника, конкурсів, відбору дегустаційними комісіями, та інших моделей, які зараз пропонують великі броварні пивоварам-аматорам.
Головні завдання хабу – підвищення та урізноманітнення пивної культури в умовах натиску псевдо-крафту (експлуатації теми крафту виробниками масового пива) та самореалізація нових дизайнерів смаку пива.
Сьогодні контрактне пивоваріння – продукт від конкретної людини, яку знають в обличчя, і яка відповідає за якість напою своєю репутацією, не важливо, де і як він виготовлений. Потрібно максимально надати можливість реалізуватися такій людині, не обмежуючи її якимось рамками і зняти тягар організаційних проблем, вважають ініціатори хабу.
Повноцінно робота хабу почнеться з 1 грудня, хоча тестова співпраця з деякими контрактними брендами вже триває понад півроку.