Виробник обладнання для пивоваріння SST: «Відтепер українське – це синонім якості!»
19 декабря 2018
За 4 роки на ринку компанія вже зарекомендувала себе як надійний партнер та самобутній бренд, що не йде на жодні компроміси щодо якості свого обладнання. Інженери виготовляють проект за проектом та забезпечують кожне наступне українське місто можливістю варити і пити смачний крафт. В минулому номері ми вже писали детальніше про декілька пивоварень ресторанного типу, реалізованих SST, а у компанії вже знову є чим здивувати. По-перше, це збільшення виробничих потужностей – споруджено цех для виготовлення промислових пивоварень, по-друге, це запуск нових масштабних проектів.
Дарина ДУБИНКА
Складно повірити, але такий стрімкий розвиток забезпечується зовсім не маркетинговою концепцією чи активним піаром. Тож ми вирішили запитати виробників, а в чому ж сила?!. Виявилося, у плеканні кожного окремого проекту, як немовляти, в увазі до найменших деталей та безмежній радості, якою супроводжується кожен етап виготовлення пивоварні.
Stainless Steel Technologies була заснована у 2014 році в невеличкому містечку Новояворівськ, поблизу Львова. Компанія відома на ринках пивної, харчової, кондитерської та інших галузей. Для пивоварних підприємств SST виконує проектування, виготовлення, монтаж і введення в експлуатацію пивоварного обладнання, будує пивзаводи «під ключ». Зварювання виконують із піддувом, для робіт із виготовлення та монтажу обладнання використовується власна технологія. Матеріали ємностей та агрегатів – нержавіюча сталь AISI 304 італійського виробництва, використовуються італійські насоси і моторедуктори, чеська запірна арматура, труби європейських виробників, автоматика німецької компанії Siemens.
– Ми постійно рухаємося вперед: закуповуємо нове обладнання, оновлюємо інструмент, технології, підвищуємо кваліфікацію працівників, щоб клієнтам було комфортно співпрацювати з нами, а на виході – отримувати якісний продукт, – зазначає керівник проектів компанії SST Володимир МИХАЙЛІВ. – Наші постачальники – переважно європейські компанії, постійні партнери. Але звертаємо увагу і на українських виробників теплообмінників для броварень, профільних сит. SST цікаво не тільки позиціонувати себе як українського виробника, а й допомагати розвиватися іншим вітчизняним компаніям.
В цьому році SST відкрила другий виробничий цех, значно просторіший за попередній, розрахований під великі ємності. Новий майданчик уже активно використовується, втім, його продовжують модернізувати. Перший проект, реалізований тут, – пивоварний завод «під ключ» потужністю 5 000 л за варку ЦКТ на 12 тонн.
Пивоварня промислового типу «Ягер»
Нещодавно фахівці SST запустили пивоварний завод «Ягер» в Івано-Франківську: варильний порядок на 3 тонни, 6 шеститонних ЦКТ. Була проведена велика робота, починаючи від проекту пивоварні, розміщення обладнання, комунікацій – до реалізації і запуску. Окремим пунктом варто виокремити монтаж пивзаводу, обв’язки, а також усе, що стосується електроніки та автоматизації. Усі роботи виконувалися «під ключ». Устаткування напівавтоматичне, управління відбувається за допомогою комп’ютера. Наразі усі процеси на пивоварні контролює одна людина.
Результат титанічної праці команди виробників – успішний запуск та робота всіх вузлів пивоварні. Пивзавод запущений на 100%: зварена не одна тонна хорошого пива. Бренд вже продає і заробляє, але партнерство з SST на цьому не завершує. Компанія продовжує доукомплектовувати потужності 6-тонними ЦКТ: пивзавод ще не встиг відкритися, а вже розширюється. Розробниками закладена можливість значно збільшити обсяг виробництва – з 2-х до 5-ти варок на добу, доставивши ще одну ємність на варильний порядок.
– «Ягер» – наш давній партнер, приємно, що за такий короткий проміжок часу, починаючи з маленької броварні, для якої ми робили ЦКТ, вони зуміли вирости до серйозних об’ємів – 3 тонни за варку. Разом із ними ми дійшли до запуску великої пивоварні, що стала нашим першим більш масштабним проектом. Це великий плюс, як для SST, – тепер ми можемо показати, що проектуємо і монтуємо не тільки пивоварні ресторанного типу, а й промислові, для розвитку пивного ринку в Україні, – коментує Володимир Михайлів.
Крафт на обладнанні від SST тепер варять і у Черкасах
Один із найсвіжіших проектів – міні-пивоварня в Черкасах на 1000 л за варку, – своєрідна реклама розробника на теренах центральної частини України. Вона трьохпосудна: заторний чан, сусловарний котел і вірпул, у комплекті 6 двотонних ЦКТ. Управління температурами, редукторами, насосами проводиться з тач-панелі за допомогою комп’ютера. Як й інші пивоварні від SST, черкаську можна вважати максимально технологічною, адже вона була спроектована і виготовлена за стандартами, яких компанія намагається дотримуватися в кожному проекті.
– Засновники пивоварні – професіонали своєї справи, не один рік займаються пивоварінням. І нам удвічі приємніше, що люди з великим досвідом зупинили свій вибір на компанії SST, як виробникові обладнання, – ділиться наш співрозмовник. – Результат нашої співпраці – надійна пивоварня, що може варити багато смачного пива з постійною якістю, різноманітних сортів, у тому числі більш щільних.
Команда SST активно працює над тим, щоб обладнання українського виробництва більше не асоціювалося виключно із низькою ціною. У компанії немає завдання зробити швидко і максимально бюджетно: виробник намагається триматися на такій планці, щоб клієнти отримували максимально якісний, технологічний і довговічний проект, прогресивний і зручний за адекватні гроші. «Нам важливо, щоб інвестор був задоволений якістю, а пивовар – надійністю і простотою роботи на пивоварні», – такі основи філософії Stainless Steel Technologies.
Географія роботи компанії розширюється: йдуть активні переговори з клієнтами в Україні та за її межами. Зараз в SST активно працюють над тим, щоб безперешкодно завозити і монтувати пивзаводи за кордоном. Вже є запити з Грузії, Польщі, Болгарії, Угорщини, Італії та Португалії.
Особисто ознайомитися з виробництвом та проектами – обов’язок замовника
– Ми прагнемо реалізувати проекти і в Києві, Харкові, Рівному, інших містах. Тоді зможемо вважати, що в Україні вдосталь нашого обладнання: клієнти зможуть без перешкод побачити роботу цих пивзаводів на власні очі, поспілкуватися з їх технологами. І, що важливо, забезпечити українців якісним пивом! – підкреслює керівник проектів SST.
Уже розпочато роботи з монтажу нової пивоварні в Одесі. Устаткування ресторанного типу на 500 літрів, на старті буде виробляти 15 тонн пива в місяць. Цікаво, що засновники – дуже амбітні люди, котрі не мають абсолютно ніякого досвіду в пивоварінні, але довіряють українським фахівцям зробити перші кроки в їхньому новому бізнесі: від проекту і запуску – до розробки рецептур і готовності працювати самостійно. Завдання було поставлене просто: варити пиво з якісної сировини на якісному обладнанні. Реалізували його досить швидко – за півроку роботи було завершено. На виході, як прогнозують у компанії SST, повинна з’явитися достатньо відома – спочатку в Одесі, а потім і в усій Україні пивоварня
– Ми в своїй роботі говоримо, що клієнти не що можуть приїхати до нас на виробництво, – вони зобов’язані це зробити. Особисте, не заочне спілкування вкрай необхідне, – важливо бачити цех, консультуватися. Це складний процес, як для виробника, так і замовника. Чим більше буде порозуміння між сторонами, тим успішнішим вийде проект. Компанія SST в цьому плані максимально відкрита: запрошуємо не тільки на власне виробництво, але й з кожним із наших партнерів домовляємося про те, що вони дозволять відвідати свою пивоварню й поділяться враженнями від її роботи та співпраці з нами, – резюмує Володимир Михайлів.