Знову за парту: 25 студентів розпочали навчання на пивовара

12 октября 2020

Курси пивоварної справи
27 вересня стартував п’ятий курс інтенсив-стаціонару «Інноваційні технології бродильних технологій» на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Опановувати пивоварне ремесло розпочали 25 студентів.

Перша лекція-дегустація пройшла на броварні «Пиваріум». Студентам розповіли про 20 еталонних сортів пива за стилевим довідником BJCP.

У рамках навчання на майбутніх пивоварів чекають 144 години практичних занять, 2 лабораторних, і варка на пивоварні «Ципа». У кінці курсу студенти повинні скласти власний рецепт пива.

Цей тиждень був для нас дуже насиченим і цікавим, тому й промайнув просто блискавично. Адже з неділі по неділю, з 9.00 по 17.00, ми занурювались у світ пивних наук: вивчали особливості сировини: воду, солод, хміль, дріжджі, несолоджені інгредієнти; тонкощі технологій пивоваріння (від процесу підбору сировини до методів затирання, бродіння і дозрівання пива; нюанси обладнання для мініпивоварень. Всі знання старанно закріпили на практичних варках пива на пивоварні «Літопис», – діляться учасники курсу.

За словами викладачки інтенсив-стаціонару Юлії Кириленко курси – це майданчик для обміну досвідом. Тут навчаються і люди, які лишень планують пов’язати власне життя з пивоварінням, і пивовари-початківці, й досвідчені майстри, які вже мають власні переможні сорти на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award.

Нагадаємо, Одесит Станіслав Марченко отримав пивну освіту і відкрив свою пивоварню!